Endziņš: Straujumai ir visas iespējas kļūt par ļoti labu valdības vadītāju

Pašreizējai zemkopības ministrei Laimdotai Straujumai (V), kuru Valsts prezidents Andris Bērziņš šodien aicināja veidot jauno valdību, ir visas iespējas kļūt par ļoti labu valdības vadītāju, biznesa portālam "Nozare.lv" atzina Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.

Viņš uzsvēra, ka uzņēmējus īpaši priecē fakts, ka nominētajai premjerministrei ir doktora grāds ekonomikā.

"Laikā, kad straujiem soļiem jāvirzās uz Nacionālās attīstības plānā definētā vadmotīva - "ekonomikas izrāviens" - sasniegšanu, bez ekonomista skata uz valsts attīstību tas būtu ļoti sarežģīti," uzskata Endziņš.

LTRK vadītājs pozitīvi vērtē arī Straujumas līdzšinējo gūto pieredzi, līdz ar to viņai nebūs nepieciešams "iesildīšanās" periods nedz darbā Ministru kabinetā, nedz darbā ar ierēdniecību.

"Līdzšinējā sadarbībā ar LTRK kā uzņēmējus pārstāvošu organizāciju Straujuma sevi apliecinājusi kā pragmatisku, konstruktīvu un uz sadarbību vērstu partneri. Patiesi ceram, ka ar jauno premjerministri un tās vadīto komandu veidosies produktīvs dialogs un konstruktīva sadarbība," norādīja Endziņš.

Jau ziņots, ka Valsts prezidents Andris Bērziņš šodien aicinājis pašreizējo zemkopības ministri Straujumu (V) veidot jauno valdību.

Straujuma būs pirmā Ministru prezidente sieviete Latvijas vēsturē.

Kā liecina aģentūras LETA arhīvs, 1951.gada 24.februārī dzimusī Straujuma ir beigusi Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultāti, 1992.gadā viņa ieguvusi ekonomikas doktora grādu.

Pēc augstskolas beigšanas Straujuma strādājusi Latvijas Zinātņu akadēmijas Ekonomikas institūtā, SIA "Latvijas Datu centrs", kā arī vadījusi SIA "Latvijas Lauksaimniecības konsultāciju un izglītības atbalsta centrs".

Kopš 1999.gada 16.novembra Straujuma strādāja par valsts sekretāra vietnieci Zemkopības ministrijā, bet no 2000.gada 9.oktobra līdz 2006.gada 31.decembrim viņa bija Zemkopības ministrijas valsts sekretāres amatā.

No 2007.gada janvāra līdz 2010.gada decembrim Straujuma ieņēma Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas valsts sekretāres amatu, bet no 2011.gada janvāra līdz oktobrim viņa bija ministrijas valsts sekretāra vietniece.

2011.gada 25.oktobrī Saeima apstiprināja Valda Dombrovska (V) valdību ar Straujumu zemkopības ministres amatā. Toreiz Straujumu šim postenim bija virzījusi "Vienotība", lai gan viņa pati bija bezpartejiska.

Līdzšinējais premjers Dombrovskis 27.novembrī paziņoja par atkāpšanos no amata. Viņš paskaidroja, ka tādā veidā uzņemas politisko atbildību par Zolitūdes traģēdiju, kas prasīja 54 cilvēku dzīvības.

SEKO City24.lv Facebook lapai un UZZINI svaigākos jaunumus un KARSTĀKOS mājokļu piedāvājumus pirmais!

Iepriekšējās nedēļas lielākais nekustamā īpašuma darījums bijis zemes nekustamā īpašuma pirkums Ķekavas novadā

06.01.2014

Ar lielformāta plakātu šosejas malā vēršas pret uzturēšanās atļauju tirgošanu

07.01.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

2

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

3

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

4

Jasmine Garden izsludina Ziemassvētku akciju pēdējiem septiņiem dzīvokļiem. Īpašas dāvanas pircējiem!

5

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

6

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām