LOSP rosina tautas nobalsošanu par zemes neizpārdošanu ārvalstniekiem

Lai veicinātu lauksaimniecības un mežu zemes saglabāšanu Latvijas pilsoņu īpašumā, Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome (LOSP) portālā "manabalss.lv" ir izveidojusi iniciatīvu "Latvijas zeme Latvijas pilsoņiem", biznesa portālu "Nozare.lv" informēja LOSP valdes priekšsēdētāja vietnieks Eiropas Savienības (ES) jautājumos Armands Krauze.

"Iniciatīva tika izveidota ar mērķi, lai zemnieki netiktu nostādīti sliktākās pozīcijās kā ārzemju lauksaimnieki. Vietējiem grūti konkurēt ar cenu un kredītresursu piesaistīšanu, salīdzinot ar lielām dāņu, vāciešu un citu ES valstu zemniekiem piederošām saimniecībām," norādīja Krauze.

Vienlaikus viņš atzina, ka Saeimas deputāti nevar pieņemt likumu, kas aizliegtu pārdot lauksaimniecības un meža zemi ārzemniekiem, jo tas būtu pretrunā ar Latvijas iestāšanās līgumu ES, līdz ar to vienīgais risinājums ir tautas nobalsošana.

"Tas ir vienīgais risinājums, kurā Latvijas pilsoņu vairākums atbalstītu aizliegumu ārzemniekiem iegādāties lauksaimniecības un meža zemi. ES ir demokrātisks veidojums un pilsoņu izteiktās vēlmēs ieklausās. Tā var nerēķināties ar politiķu iegribām, bet nevar nerēķināties ar Latvijas tautas vēlmi. Jau patlaban ir noteikts, ka viens miljons ES iedzīvotāju no septiņām dalībvalstīm var rosināt iniciatīvas par jebkuru jomu, kas attiecas uz Eiropas Komisijas kompetenci," sacīja Krauze.

Līdz otrdienas, 7.janvāra, rītam par iniciatīvu bija parakstījušies apmēram 900 cilvēku.

Kā ziņots, likums "Par zemes privatizāciju lauku apvidos" nosaka, ka ar 2014.gada 1.maiju ES dalībvalstu pilsoņi un ES dalībvalstīs reģistrētas juridiskās personas zemi var iegūt īpašumā pēc tādiem pašiem noteikumiem kā Latvijas pilsoņi, Latvijas valsts un pašvaldības, kā arī uzņēmumi.

Savukārt nacionālā apvienība "Visu Latvijai!" -"Tēvzemei un brīvībai''/LNNK pērn 28.novembrī rosināja grozījumus likumā, paredzot ierobežot lauksaimniecības zemju tirgus liberalizāciju vismaz līdz 2020.gada 1.maijam, kad beigsies nākamais ES daudzgadu budžets

Kā iepriekš Saeimas sēdē norādīja Zemkopības ministrijas parlamentārais sekretārs Edvards Smiltēns (V), zemes iegādes ierobežojumi ir bijuši spēkā jau ilgu laiku un tie ir bezjēdzīgi, jo investori slēpjas un nav iespējams noskaidrot, cik daudz zemes ir pārdots ārvalstniekiem. Ārvalstu investoru mājaslapās esot pieejama informācija par 10 000-20 000 un pat 100 000 hektāru iegādi Latvijā.

LOSP apvieno 58 lauksaimniecības nozaru un daudznozaru valsts līmeņa nevalstiskās organizācijas un kopumā pārstāv vairāk nekā 12 345 ražojošos lauksaimniekus. LOSP iesaistās Latvijas lauksaimniecības un lauku attīstības politikas veidošanā un īstenošanā sadarbībā ar valsts likumdevējiem, valsts pārvaldes institūcijām, ZM un citiem sociālās sadarbības partneriem.

SEKO City24.lv Facebook lapai un UZZINI svaigākos jaunumus un KARSTĀKOS mājokļu piedāvājumus pirmais!

Ekspluatācijā nodota jauna daudzdzīvokļu ēka - „Lielezeres Apartment House”

07.01.2014

Eksperte: Dzīvokļu pircēju tendences Rīgā nemainīgas

08.01.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

2

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

3

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

4

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

5

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

6

Atjaunotajā Lāčplēša ielas 13 namā pārdoti jau 30% dzīvokļu

City24 redaktora izvēle

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā