Apsaimniekotāju - iedzīvotāju kari turpinās; policijā vēršas arī Dzirnavu ielas 18 iedzīvotāji

Arī daudzdzīvokļu nama Dzirnavu ielā 18, Rīgā, iedzīvotāji vērsušies Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldē ar iesniegumu par iespējamām namu apsaimniekotāja SIA Jauna Vide.lv krāpnieciskām darbībām, informē nama iedzīvotāji.

 20.februārī dzīvojamās ēkas Viestura prospektā 75, Rīgā, iedzīvotāji vērsušies ar iesniegumu Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldē par iespējamām namu apsaimniekotāja SIA Jauna Vide.lv krāpnieciskajām darbībām. Iesniegumā iedzīvotāji lūdz policiju reaģēt un īstenot pasākumus, «lai apturētu plaša mēroga iedzīvotāju apkrāpšanu no namu apsaimniekošanas uzņēmuma SIA Jauna Vide.lv un tā amatpersonu puses». Iesniegumā norādīts, ka Jauna Vide.lv saskatāmi vairāki Krimināllikumā noteiktie noziedzīgie nodarījumi un vairāku ēku iedzīvotājiem nodarītais kaitējums ir mērāms vairākos desmitos tūkstošu latu.

Dzirnavu ielas 18 iedzīvotāju iesniegumā teikts, ka 2010.gada 20.augustā starp daudzdzīvokļu nama Dzirnavu iela 18, Rīgā, iedzīvotājiem un SIA Jauna Vide.lv (agrāk SIA 3X namu apsaimniekošana) tika noslēgts apsaimniekošanas līgums.

2010.gada 30.decembrī starp biedrību Rīga-Dzirnavu 18 un Jauna Vide.lv tika noslēgta vienošanās par dzīvojamo māju Rīgā, Dzirnavu ielā 18, pārvaldīšanu un apsaimniekošanu. Saskaņā ar līgumu Jauna Vide.lv uzņēmās virkni saistību, kuras diemžēl netika pildītas, teikts iesniegumā policijai.

Saskaņā ar līguma noteikumiem Jauna Vide.lv apņēmās pārskaitīt biedrībai katra mēneša pēdējā datumā no dzīvokļu īpašniekiem saņemto remonta uzkrājuma fondu, bet jau 2011.gada sākumā Jauna Vide.lv sāka sistemātiski kavēt un neveikt remonta uzkrājuma fonda saņemto naudas līdzekļu samaksu pilnā apmērā biedrības kontā, norādīts iesniegumā.

2012.gada 10.jūlijā biedrība Rīga-Dzirnavu 18 noformēja un nosūtīja Jauna Vide.lv pretenziju par remonta uzkrājuma fondu par kopējo summa 1666,53 lati. Nekādi uzlabojumi Jauna Vide.lv darbībās nesekoja. Uz iesnieguma policijai noformēšanas brīdi summa ir ievērojami palielinājusies, tā ir apmēram 2400 lati.

Iesniegumā policijai teikts, ka saskaņā ar 2013.gada 7.janvāra SIA Rīgas ūdens brīdinājumu uz 2012.gada 30.novembri nekustamajā īpašumā Dzirnavu ielā 18, neskatoties uz to, ka iedzīvotāju lielākoties ir samaksājuši savus rēķinus, parāds bija 625,92 lati. Patlaban nama parāds Rīgas ūdenim ir apmēram 898 lati, teikts iesniegumā.

Tāpat norādīts, ka saskaņā ar AS Rīgas siltums 2013.gada 12.februārā vēstuli nama Dzirnavu ielā 18 parāds Rīgas siltumam ir 5652,77 lati.

Tādējādi kopējā faktiski no nama Dzirnavu ielā 18 izkrāptā nauda un attiecīgi iedzīvotājiem nodarītais zaudējums ir gandrīz 9000 latu, teikts Dzirnavu ielas 18 iedzīvotāju iesniegumā policijai.

«Ņemot vērā iepriekš minēto, nama Rīgā, Dzirnavu ielā 18, iedzīvotāji nolēma izbeigt līgumu ar "Jauna Vide.lv" un mainīt apsaimniekotāju. Neskatoties uz neskaitāmiem pieprasījumiem sniegt informāciju, atdot dokumentus, jau labu laiku iedzīvotājiem nav iespējams sazināties ar pārvaldnieku, kurš bija nozīmēts mājai. Diemžēl nav iespējams saņemt no Jauna Vide.lv nekādu dokumentāciju par noslēgtajiem līgumiem ar pakalpojumu sniedzējiem, par samaksātajām naudām un citu informāciju,» teikts iesniegumā policijai.

Dzirnavu ielas 18 iedzīvotāji pieļauj, ka Jauna Vide.lv amatpersonas ir piesavinājušās visu iedzīvotāju maksāto naudu par siltumu, kā arī daļu no samaksātā par ūdeni un citus līdzekļus, tai pašā laikā maldinot iedzīvotājus, ka komunālie maksājumi tiek maksāti, bet iepriekš uzkrātie parādi - nosegti.

Iesniegumā teikts, ka laikā, kad tika noslēgts līgums, iedzīvotājiem zināmais Jauna Vide.lv īpašnieks bija Aigars Briedis. Patlaban 100% Jauna Vide.lv pamatkapitāla pieder Jurim Mačtamam.

Iedzīvotāji iesniegumā policijai lūdz pārbaudīt Jauna Vide.lv esošo un vēsturisko amatpersonu un darbinieku darbību atbilstību Latvijā spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem, pārliecināties, vai viņu darbībās nav vērojamas vairākos Krimināllikuma pantos minētās noziedzīga nodarījuma pazīmes, un nepieciešamības gadījumā ierosināt krimināllietu.

Jau ziņots, ka namu apsaimniekošanas uzņēmums SIA Jauna Vide.lv, kuram tiesā ierosināts tiesiskās aizsardzības process, radījis problēmas daudzu apsaimniekoto namu iedzīvotājiem, nenorēķinoties ar komunālo pakalpojumu sniedzējiem. Līdz ar to namu iedzīvotāji atsakās no šī apsaimniekotāja un pāriet pie cita apsaimniekotāja.

Rīgas pilsētas Centra rajona tiesā 30.janvārī ierosināts namu apsaimniekošanas uzņēmuma Jauna Vide.lv tiesiskās aizsardzības process, liecina informācija Maksātnespējas reģistrā.

Saskaņā ar Maksātnespējas likumu tagad uzņēmumam ir nosakāms divu mēnešu termiņš tiesiskās aizsardzības procesa pasākumu plāna izstrādei un saskaņošanai ar kreditoriem. Apstiprinātais plāns ir jāiesniedz tiesā apstiprināšanai. Plāns ar kreditoriem ir jāsaskaņo līdz 30.martam.Tiesas lēmums nav pārsūdzams.

Kā liecina Firmas.lv informācija, Jauna Vide.lv tika dibināts 2003.gadā. 2011.gadā uzņēmuma apgrozījums bija 1 104 746 lati, savukārt 2010.gadā tas bijis 1 271 275 lati. Tikmēr 2011.gadā uzņēmums strādājis ar 23 489 latu zaudējumiem, bet vēl pirms gada Jauna Vide.lv strādāja ar peļņu 61 263 latu apjomā.

Uzņēmuma pašreizējais īpašnieks ir Mačtams, kuram pieder visas uzņēmuma daļas.

Koferis ar naudu apmaiņā pret īpašumu Dubaijā. TOP5 slavenību luksusa dzīvesvietas. Pamela Andersones māja Malibu. TOP10 sliktākie moteļi un hoteļi ASV.

25.02.2013

Atvērto durvju dienas jaunā daudzdzīvokļu projektā Salaspilī, Griezes ielā 19

26.02.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

2

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

3

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

4

Jasmine Garden izsludina Ziemassvētku akciju pēdējiem septiņiem dzīvokļiem. Īpašas dāvanas pircējiem!

5

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

6

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām