Investoru interese par īpašumiem Latvijā – ar pozitīvu tendenci

Kā liecina dati, kopš 2010. gada arvien palielinās potenciālo ārvalstu investoru interese par iespējām ieguldīt nekustamajos īpašumos Latvijā. Galvenais iemesls ir iespēja saņemt termiņuzturēšanās atļauju Latvijā un investoru interešu lokā lielākoties ir īpašumi ekonomiski attīstītajās pilsētās kā Rīga, Jūrmala, Ventspils un citas. Kopumā ārvalstu investoru pienesums Latvijas ekonomikā 2013. gadā bija ap 815 miljoniem euro, no kuriem 659 miljoni euro tika ieguldīti nekustamo īpašumu jomā.

Attiecībā uz termiņuzturēšanās atļaujām būtiski atzīmēt, ka Latvija ir vienīgā no Eiropas Savienības (ES) valstīm, kur uzturēšanās atļaujas iegūstamas īsā laikā un par salīdzinoši pieņemamu cenu. Šādu iespēju nerezidenti vērtē ļoti augstu.

Saskaņā ar Eurostat datiem Latvijā nekustamo īpašumu cenas gada laikā palielinājušās par 8.8%, kas ir augstākais rādītājs visā ES. Elitāriem īpašumiem šis pieaugums ir 20 – 30% robežās, vidējas klases īpašumiem – ap 10%.

Saprotama ir arī ārvalstnieku lielā interese par iespējām iegādāties īpašumus tieši Rīgā. Aptuveni 80% no visām ārzemju investīcijām tiek ieguldītas tieši Rīgā. Šodien Latvijas galvaspilsēta ir mūsdienīga, strauji augoša pilsēta Baltijas reģionā, svarīgs darījumu, kultūras un tūrisma centrs. Rīga atrodas ģeogrāfiski izdevīgā vietā, pilsētu raksturo liberāla likumdošana, labvēlīga nodokļu politika un motivēts darbaspēks – šie ir vieni no svarīgākajiem iemesliem, kāpēc Rīgai izdodas piesaistīt arvien vairāk investoru. Ne mazāk būtisks ir fakts, ka Rīga ir svarīgs transporta mezgls, kas savieno Austrumus ar Rietumiem. Veicot ieguldījumus, nozīmīga ir iespēja sazināties svešvalodā, un liela daļa Rīgas iedzīvotāju labi pārvalda svešvalodas – krievu, angļu, vācu un citas.

Otra pilsēta, kas visvairāk piesaista potenciālos īpašumu pircējus no ārvalstīm, ir Jūrmala. Statistika liecina, ka ap 70% no visiem nekustamo īpašumu pircējiem Jūrmalā ir nerezidenti. Turklāt ar katru gadu šis skaits palielinās. Ārvalstu klienti ir arī galvenie elitāro objektu pircēji gan Rīgā, gan Jūrmalā.

Kompānijas „Realia Nekustamie īpašumi” Projektu pārdošanas nodaļas vadītāja Jūlija Geveilere uzsver: „Mūsu uzdevums ir jebkuram klientam piedāvāt jaunāko informāciju par ekonomisko situāciju Rīgā un Latvijā kopumā, kā arī informēt par jauniem investīciju projektiem, to priekšrocībām un brīdināt par riskiem, ja tādi pastāv. Varam būt gandarīti, ka Latvija ir tik pievilcīga jaunām investīcijām, kas savukārt ļaus vēl veiksmīgāk attīstīt kopējo valsts ekonomiku.”

SEKO City24.lv Facebook lapai un UZZINI svaigākos jaunumus un KARSTĀKOS mājokļu piedāvājumus pirmais!    

Ir apkopots apjomīgākais 2013. gada tirgus pētījums nekustamo īpašumu nozarē

14.01.2014

Pabeigti visi iekšējās apdares darbi daudzdzīvokļu mājā „Dārza Apartment House”

15.01.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

2

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

3

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

4

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

5

Uzņēmēju pieprasījums pēc pūļa finansējuma Latvijā strauji pieaug

6

Valsts kontrole: Latvijā jāmazina administratīvais slogs privātmāju būvniecībai

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām