Eiro neietekmē dzīvojamo platību pircējus

Pārejot uz eiro valūtu, cenas nekustamo īpašumu dzīvojamā segmentā būtiski nav mainījušās. Tas izskaidrojams ar to, ka Latvijā jau pirms oficiālās valūtas maiņas, nekustamo īpašumu cenas tika norādītas arī eiro valūtā, un vietējo un ārzemju pircēju domāšana, iegādājoties nekustamo īpašumu, jau noritēja eiro.

Sekundārajā tirgū dzīvojamo platību vidējā cena joprojām ir virs 600-605 EUR kvadrātmetrā. Saglabājas arī iela interese par dzīvokļiem jaunajos projektos, kur pircēji ir gatavi maksāt līdz 1200 -1300 EUR kvadrātmetrā.

2013. gada nogalē nekustamo īpašumu tirgus bija aktīvāks, un darījumu skaits Rīgā decembrī ir bijis viens no lielākajiem aizvadītajā gadā saskaņā ar Zemesgrāmatas datiem. Šo pieaugumu visticamāk ietekmējis psiholoģiskais faktors. „Cilvēki gada nogalē parasti vēl steidzas pabeigt iesāktās lietas, lai tās neatliktu uz nākamo gadu. Eiro ienākšana un ar to saistītais satraukums un neziņa bija tikai kā papildu faktors, kas mudināja cilvēkus pasteigties,” atzīst „Kivi Real Estate” dzīvojamā segmenta vadītājs Kristaps Jankovskis.

Interese par īres un pārdošanas darījumiem gada nogalē bijusi vienlīdz izteikta. Nelielas izmaiņas novērotas īres tirgū dzīvokļiem mikrorajonos, kur cenas lielākoties tika norādītas latos, bet pēc pārejas uz eiro tās tika noapaļotas uz augšu. Kristaps Jankovskis norāda: „Īres tirgus vairāk bijis latu segments, bet pārdošanas tirgus pēdējos gados bijis izteikts eiro segments.”

Pirmajās divās nedēļās, kamēr eiro un lati vienlaikus bija apgrozībā, nebija novērojama pircēju vēlme par nekustamo īpašumu norēķināties latos. Jau krietnu laiku pirms pārejas uz eiro, bankas un citas kredītiestādes bija izsniegušas kredītus lielākoties eiro valūtā, piedāvājot izdevīgākus nosacījumus. Retos gadījumos aizdevumi tika izsniegti latos.

SEKO City24.lv Facebook lapai un UZZINI svaigākos jaunumus un KARSTĀKOS mājokļu piedāvājumus pirmais!        

Pabeigti visi iekšējās apdares darbi daudzdzīvokļu mājā „Dārza Apartment House”

15.01.2014

Zīle: Eiropas Parlaments bažījas par termiņuzturēšanās atļauju tirgošanu

17.01.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

2

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

3

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

4

Jasmine Garden izsludina Ziemassvētku akciju pēdējiem septiņiem dzīvokļiem. Īpašas dāvanas pircējiem!

5

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

6

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām