EM: Latvijā par nedrošām varētu atzīt 44 sabiedriski nozīmīgas ēkas

Kopumā Latvijā par nedrošām varētu atzīt 44 sabiedriski nozīmīgas ēkas, savukārt būvdarbi apturēti 13 objektos, informē Ekonomikas ministrijā (EM).  Par to informē biznesa un ekonomikas ziņu portāls  db.lv

No 85 Latvijas pašvaldību būvvaldēm EM informāciju par veiktajiem būvju un jau pabeigtu sabiedriski nozīmīgu ēku apsekojumiem ir snieguši 80% pašvaldību. Apsekojumus nav sniegušas 16 pašvaldības.

Būvvaldes līdz šim apsekojušas 261 būvlaukumu, tajā skaitā 94 Rīgā, un 380 pēdējos piecos gados ekspluatācijā nodotas ēkas visā Latvijā, tajā skaitā Rīgā 119.

Patvaļīga būvniecība konstatēta 17 gadījumos, no kuriem pieci bijuši Rīgā. Patvaļīga ekspluatācija konstatēta četros gadījumos, no kuriem divi bijušas Rīgā. Nedrošuma pazīmes konstatētas 44 gadījumos, no kuriem 31 - Rīgā. Neatbilstoša būvniecības dokumentācija konstatēta 82 gadījumos, no kuriem 37 Rīgā.

Savukārt ugunsdrošību normu pārkāpumi konstatēti 13 gadījumos, tajā skaitā 11 Rīgā. Bet būvdarbi apturēti 13 objektos, no kuriem seši ir Rīgā.

Izprotot darba apjomu un ierobežotos resursus, EM aicina pašvaldību būvvaldes turpināt apsekot ēkas, kas šajā laikā vēl nav apsekotas, lai pārliecinātos par būvdarbu kvalitāti un ēku drošību. Tāpat ministrija aicina būvvaldes sniegt informāciju par attiecīgo objektu stāvokli, kā arī veiktajām ekspertīzēm, lai pārliecinātos par sabiedriski nozīmīgo ēku drošību.

Informāciju par konstatēto pārkāpumu novēršanas statusu ministrija nav saņēmusi.

Ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts pagājušā gada 22.novembrī Ekonomikas ministrijas operatīvās sanāksmes laikā, reaģējot uz 21.novembra traģēdiju Zolitūdē, iebrūkot lielveikala jumtam un ejot bojā 54 cilvēkiem, uzdevis nekavējoties nodrošināt, lai pašvaldību atbildīgās būvvaldes un būvinspektori veic ārkārtas pārbaudes visās sabiedriski nozīmīgās ēkās par būvnormatīvu ievērošanu, prioritāri veicot pārbaudes ēkās, kur notiek vai ir plānoti būvdarbi.

EM nosūtīja vēstuli 85 Latvijas būvvaldēm, prasot tām apsekot visus būvlaukumus, kuros tiek būvētas, tostarp rekonstruētas vai renovētas, sabiedriski nozīmīgas publiskas ēkas. Apsekošanas rezultāti EM bija jāiesniedz līdz 2013.gada 4.decembrim, ietverot informāciju par atzinumiem, norādot informāciju par apsekoto būvlaukumu, būvprojektu, ēku, būvniecības dalībniekiem un konstatētajiem pārkāpumiem, ja tādi tika konstatēti.

SEKO City24.lv Facebook lapai un UZZINI svaigākos jaunumus un KARSTĀKOS mājokļu piedāvājumus pirmais!          

 

Broka tieslietu ministres amatā apņēmusies sakārtot būvniecības nozari; nāksies pamest citus amatus

17.01.2014

Iepriekšējā nedēļā noticis vairāk nekā 4 mlj/EUR liels nekustamā īpašuma darījums Jūrmalā

20.01.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

2

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

3

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

4

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

5

Uzņēmēju pieprasījums pēc pūļa finansējuma Latvijā strauji pieaug

6

Valsts kontrole: Latvijā jāmazina administratīvais slogs privātmāju būvniecībai

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām