Latvijā tiek ieviests biroju telpu klasifikators

Sākoties 2014. gadam, nekustamo īpašumu kompānija ARCO REAL ESTATE vietējā tirgus vajadzībām ir izstrādājusi biroju telpu klasifikatoru, kas nosaka īpašumu piederību vispārzināmām biroju telpu klasēm - A, B un C. Klasifikatorā apkopoti Eiropā plaši izmantotie kritēriji, kas pielāgoti Latvijas īpatnībām un apstākļiem, lai atvieglotu ikdienas darbu nozarē iesaistītajiem pusēm - īpašniekiem, attīstītājiem, pircējiem, pārdevējiem, kā arī vērtētājiem.

Komercīpašumu nozares dalībniekiem bieži nākas saskarties ar klasifikatoru, tomēr, iedziļinoties dažādu ārvalstu klasifikatoru sadalījumā, ir novērojamas lokālas atšķirības, ko galvenokārt veido tirgus apjoms, esošo biroju ēku skaits un to koncentrācija biznesa kvartālos. Tā kā biroju klasifikācijai izvirzītās prasības bija nekonkrētas, ARCO REAL ESTATE, izvērtējot pasaulē dominējošo faktoru kopumu un balstoties uz ilggadējo pieredzi nekustamo īpašumu nozarē, Latvijas tirgum pielāgoja divdesmit divus kritērijus.

Kā norāda ARCO REAL ESTATE komercnodaļas vadītājs Guntis Kanenbergs, šāda klasifikatora izstrāde sniegs vairākas neatsveramas priekšrocības: biroju telpu klašu definēšana uzlabos darījumu norises gaitu, atvieglos nekustamo īpašumu speciālistiem ikdienas darbu, tā kā Rīgas biroju telpas ir sistematizētas vienotā un ikvienam brīvi pieejamā katalogā, un vairos to cilvēku sapratni, kas nepārstāv nozari. Tāpat nozares speciālists piebilst, ka klasifikators kļūs par veiksmīgu instrumentu, ar kura palīdzību varēs inspicēt noteikto nomas maksu atbilstību klasei.

Biroju telpu klasifikatora izstrādē, starptautisko normu un izrietošo kritēriju analīzē, kā arī to pielāgošanā Latvijas apstākļiem piedalījās vairāki nekustamo īpašumu nozares speciālisti, kas kritēriju saturu padara par objektīvu un visaptverošu. Klasifikatorā iekļautie kritēriji pārsvarā aizgūti no Eiropas valstīm, taču salīdzināšanai speciālisti ņēmuši vērā arī Austrumeiropas valstu pieredzi.

Vaicāts, kādēļ klasifikators paredz tikai trīs biroju telpu klases, izslēdzot smalkāku dalījumu, ARCO REAL ESTATE pārstāvis atklāj, ka kaut arī pasaulē ir izplatīta prakse lietot A+ vai A++ vai, piemēram, B1 un B2 klasi, lai vienkāršotu uzskaiti, Latvijā lietderīgāk būtu pieturēties pie A, B un C klases sadalījuma. A klases biroju telpu kritēriju skaits ir papildināts ar obligāto kritēriju sarakstu, precizē G. Kanenbergs.

Papildus izstrādātajam klasifikatoram, kas bez maksas apskatāms un lejuplādējams adresē bit.ly/klasifikators, uzņēmums ARCO REAL ESTATE publicējis interaktīvu un ikvienam pieejamu karti, kas atspoguļo Rīgā esošos biroju centrus un to klases. Kartes saturu var aplūkot uzņēmuma mājas lapā www.arcoreal.lv sadaļā “Tirgus pārskati”, kā arī jaunizveidotā adresē bit.ly/biroji.

Piedalies City24 Facebook konkursā un laimē 2 dāvanu kartes no t/c SPICE HOME, katru 50 eur vērtībā!           

Elitāro klases mājokļu īpašniekiem jāgatavojas jaunajai sezonai

24.01.2014

"Ober-Haus": Biroju tirgus pagājušā gada nogalē ir bijis aktīvs

24.01.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

2

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

3

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

4

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

5

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

6

Uzņēmēju pieprasījums pēc pūļa finansējuma Latvijā strauji pieaug

City24 redaktora izvēle

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē