Elitāro klases mājokļu īpašniekiem jāgatavojas jaunajai sezonai

Ekskluzīvo nekustamo īpašumu īres segmentā janvāra otrajā pusē ir jau vērojama aktivitāte, kas ļauj prognozēt arvien pieaugošu pieprasījumu pavasara-vasaras sezonā. Nekustamo īpašumu tirgus eksperti iesaka jau laikus gatavoties jaunajai sezonai.

„Ziemassvētku brīvdienu mieru decembrī ir nomainījusi jaunā gada rosība – īres dzīvokļus ekskluzīvajā segmentā meklē gan ārvalstu vēstniecību darbinieki, gan starptautisko kompāniju pārstāvniecības, kuru ienākšanu Rīgā veicina Latvijas pievienošanās eirozonai. Šie pieprasījumi pārsvarā attiecas uz mājokļiem, kas atrodas galvaspilsētas Klusajā centrā un Vecrīgā, kur interese joprojām pārsniedz piedāvājumu,” atzīmē Baltic Sotheby’s International Realty eksperte Evita Pudane. „Minētajiem pieprasījumiem pārsvarā ir ilgtermiņa īres raksturs, tāpēc tie ir izdevīgi elitāro mājokļu īpašniekiem, kuri var piedāvāt īrei izremontētus dzīvokļus renovētās un sakārtotās mājās,” piebilst eksperte.

„Interesentu vidū tāpat ir arī vietējie iedzīvotāji - speciālisti un jaunas ģimenes, kuras vēl nav pieņēmušas gala lēmumu par savu dzīves vietu un kuras izvērtē infrastruktūru, skolu un bērnudārzu tuvumu,” atzīmē Evita Pudane.

Speciālisti uzsver, ka ziemas miers jo īpaši mānīgs ir Jūrmalā, tieši šobrīd ir piemērotākais laiks mājokļu sakārtošanai un pieteikšanai īres iespējām gan aktīvajā centrā, gan piekrastē, kas nodrošina klusāku un mierīgāku atpūtu. „Ir jāatzīmē, ka aktīvā īres sezona Jūrmalā kļūst arvien garāka – tā sākas jau agrā pavasarī un labu laika apstākļu gadījumā ir noslogota līdz pat septembra beigām, ” uzsver Baltic Sotheby’s International Realty eksperte Ineta Kaužēna. „Ir sācies laiks, kad saņemam pirmo aktīvo pieprasījumu vilni mājokļu īrei Jūrmalā Lieldienu un vasaras periodam. Pēdējos divos gados iezīmējās tendence, ka pakāpeniski palielinās to jūrmalnieku skaits, kas vasaras sezonā pat atstāj savu mājokļus, tos izīrējot atpūtniekiem, tādējādi uzlabojot savu finansiālo stāvokli gada griezumā. Šādu tendenci prognozējam arī šovasar, jo pieprasījums premium segmentā karstajā sezonā pārsniedz piedāvājumu,” piebilst Ineta Kaužēna.

Nekustamā īpašuma speciālisti atzīmē, ka nepietiekamo piedāvājumu dažkārt ietekmē īpašnieku bažas par kaitējuma nodarīšanu viņu īpašumiem vai īpaši ekskluzīviem priekšmetiem, kas izvietoti viņu mājokļos. Šādos gadījumos tiek ieteikta sadarbība ar apdrošināšanas kompānijām, kas šajā segmentā arī piedāvā plašu pakalpojumu klāstu.

Tā, piemēram, „apdrošināšanas sabiedrība If Apdrošināšana savu plašo civiltiesiskās atbildības produktu klāstā piedāvā arī īrnieka civiltiesiskās atbildības apdrošināšanu. Tā paredz atlīdzības izmaksu ne tikai par tā saukto trešo personu (piemēram, kaimiņu, viesu u.tml.) veselībai un mantai nodarīto kaitējumu, bet arī par izīrētājam (dzīvokļa vai ēkas īpašniekam) nodarītajiem zaudējumiem,” informē If Apdrošināšanas Civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas produkta vadītāja Uva Kaijaka. „If Apdrošināšana atlīdzina izīrētājam nodarītos zaudējumus, kas visbiežāk ir saistīti ar mēbeļu sabojāšanu, grīdas segumu noliešanu, sienas apmetuma vai tapešu sabojāšanu u.t.t.  Gadās, ka šos zaudējumus rada nevis paši īrnieki, bet viņu mīluļi – mājdzīvnieki,” piebilst U.Kaijaka.

Piedalies City24 Facebook konkursā un laimē 2 dāvanu kartes no t/c SPICE HOME, katru 50 eur vērtībā!     

5 miljonus vērtais nekustamā īpašuma darījums izrādījies maldīgs

22.01.2014

Latvijā tiek ieviests biroju telpu klasifikators

24.01.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

2

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

3

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

4

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

5

Uzņēmēju pieprasījums pēc pūļa finansējuma Latvijā strauji pieaug

6

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām