Speciālists: Nekustamo īpašumu aģentu profesionalitātes latiņa kļūst arvien augstāka

Ja tā dēvētā nekustamo īpašumu "buma" laikā šajā nozarē varēja strādāt jebkurš, kas to vēlējās, tad ekonomiskā krīze nekustamo īpašumu biznesā ieviesa nopietnas korekcijas. To pozitīvā ietekme ir labi jūtama šodien, kad var runāt par arvien pārdomātāku tirgus sakārtošanos un arvien augstāku aģentu profesionalitāti, norāda nekustamo īpašumu kompānijas "Realia" valdes priekšsēdētājs Guntis Jaunzems.

"Labi atceramies pirmskrīzes laiku, kad ar nekustamo īpašumu tirdzniecību varēja labi pelnīt, un par mākleriem strādāja arī cilvēki, kuri vienkārši cerēja uz lielo naudu un kuriem iepriekš nebija nekādas pieredzes šajā jomā. Šiem cilvēkiem nebija biroju, darījumi tika slēgti, kur pagadās. Tas viss krietni bojāja priekšstatu par tirgu un speciālistiem, kas tajā strādāja. Tiesa, darba tajā laikā netrūka, par klientu trūkumu sūdzēties nevarēja," skaidroja Jaunzems.

Patlaban klients pie aģenta vairs nenāk, aģentam pašam jāiet pie klienta un arī darījumi vairs nenotiek tik vienkārši kā agrāk, kad saņemt bankas kredītu nebija problēmu, norādīja Jaunzems. Tagad pārliecināt klientu ir daudz grūtāk, jo, piemēram, daudzi objektu pārdevēji grib noteikt cenu kā pirmskrīzes laikā, lai atgūtu īpašumā ieguldītās investīcijas un varētu norēķināties ar bankām.

"Neslēpšu, ka daudzās kompānijās, tostarp arī "Realia", daudziem aģentiem ir grūti pielāgoties jaunajām tirgus prasībām. Viņiem vēl šķiet, ka klienti paši nāks, zvanīs un viss notiks. Tai pašā laikā, ja speciālists ir savā darbā ar "sirdi un dvēseli" un prot sastrādāties ar visām darījumā iesaistītajām pusēm, problēmu nav," sacīja Jaunzems.

"Realia" vadītājs norāda, ka patlaban labas speciālas izglītības programmas nekustamo īpašumu aģentiem nav - labs īpašumu pārdevējs izaug ar laiku, strādājot un mācoties. Ir dažādi nozares semināri apmācības kompetences paaugstināšanai.

"Aģents ir daudzpusīga profesija, kur cilvēkam jābūt apveltītam ar teicamām komunikācijas prasmēm, vienlaikus jābūt labam psihologam, jāprot atrast kopīga valoda ar klientu, jāspēj ātri pieņemt lēmumi. Jebkurā gadījumā ļoti daudz iemāca reālā prakse," piebilda Jaunzems.

Piedalies City24 Facebook konkursā un laimē 2 dāvanu kartes no t/c SPICE HOME, katru 50 eur vērtībā!         

Raidījums: 76 santīmu parāda dēļ izsola dzīvokli

27.01.2014

Iepriekšējās nedēļas lielākais nekustamā īpašuma darījums noticis Jūrmalā, E.Birznieka Upīša ielā, gandrīz 3 mlj/EUR vērtībā

27.01.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Pārdošanā nonākusi moderna viensēta, kur saglabātas latviskās vērtības

2

Iespēja iegādāties elegantu privātmāju Jūrmalā, kurā aug pašiem savs olīvkoks

3

Dzīvokļu pircēji atgriežas – kļuvuši jaunāki un apdomīgāki

4

Trīs ekskluzīvi īres dzīvokļi vilinošajā Āgenskalnā

5

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus

6

Rīgā samazinājies pārdošanā piedāvāto dzīvokļu skaits

City24 redaktora izvēle

alt

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

alt

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

alt

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus