Ārvalstu projektu attīstītājus interesē renovējamas ēkas un zemes platības Rīgas centrā

Kā liecina jaunākās nekustamo īpašumu tirgus tendences, arvien pieprasītāki no ārvalstu klientu puses kļūst pilnībā renovējami un pat pussabrukuši objekti, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja nekustamo īpašumu kompānijas "Realia" Dzīvojamā fonda direktors Andrejs Kozels.

Iegādājoties šādus īpašumus, tiek veikta kapitāla to rekonstrukcija, un šis objekts tiek piedāvāts pārdošanai vai iznomāšanai. Tāpat ārvalstu investorus interesē vēl neapbūvētas zemes platības Rīgas centrā un tā tuvumā.

Lielākoties interese par iespējām iegādāties "gandrīz vai graustus" ir Krievijas klientiem. "Šādiem objektiem, ja tie atrodas labā vietā Rīgas centrā vai tā tuvumā, ir labs potenciāls. Veicot kapitālu rekonstrukciju, tiek būtībā iegūta jauna ēka, ko tālāk izmantot komerciāliem mērķiem vai dzīvošanai," skaidro Kozels.

Vairumā šādu projektu pirmais stāvs paredzēts komercdarbībai - veikaliem, dažādu pakalpojumu sniedzējiem un tamlīdzīgi, bet augšējos stāvos izveidoti dzīvokļi. Kopumā interese ir par piedāvājumiem, kur ieguldāmo investīciju apjoms nepārsniedz trīs miljonus eiro.

Kozels arī uzsver, ka, veicot rekonstrukciju, šajās ēkās tiek plānoti platības ziņā nelieli dzīvokļi - sākot no 35 līdz 60 kvadrātmetriem. "Tieši pēc nelieliem dzīvokļiem tirgū ir liels pieprasījums un arī Krievijas pircēji dod priekšroku salīdzinoši nelielām dzīvojamām platībām. To, vai dzīvokļi tiek iegādāti īpašumā vai paredzēti iznomāšanai, paliek klienta ziņā," skaidro Kozels.

Tāpat Rīgas centrālajā daļā joprojām ir brīvas, neapbūvētas zemes platības. Arī par tām vērojama pastiprināta ārvalstu investoru interese, kas vēlas tās iegādāties jaunu nekustamo īpašumu projektu attīstīšanai. Lielākoties tie ir daudzdzīvokļu nami ar iespēju pirmo stāvu iznomāt komercdarbībai.

Runājot par šāda veida īpašumu pieprasījumu Jūrmalā, Kozels atzīst, ka "visi labie un izdevīgie piedāvājumi šeit jau sen ir izpirkti. Piedāvājums ir vairāk nekā niecīgs, un tas, kas atlicis, ne vienmēr ir pievilcīgs potenciālajam pircējam".

Piedalies City24 Facebook konkursā un laimē 2 dāvanu kartes no t/c SPICE HOME, katru 50 eur vērtībā!       

Dzintars termiņuzturēšanās atļauju jautājuma novilcināšanu saista ar atsevišķu būvnieku un banku lobiju

30.01.2014

Pillar īpašumu darījumu skaita pieaugums ievērojami apsteidz tirgus izaugsmi

30.01.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Dārzciema pērle – elegants dzīvoklis ar septiņām istabām

2

"Magdelēnas kvartālā" pārdots jau katrs ceturtais dzīvoklis

3

Atvērto durvju dienas - noķer "Lielo lomu" Rīgas centra jaunajos projektos

4

Viens no arhitekta Modra Ģelža pēdējiem veikumiem – privātmāja Mežaparkā

5

Maskavas forštate – no rīdzinieku bieda līdz unikālai dzīvesvietai ar milzīgu potenciālu

6

Zirņu sala - gleznainā sala, ko no trīs pusēm apskalo Daugavas ūdeņi

City24 redaktora izvēle

alt

Rudens mājīgums uz tava balkona

alt

Mārupe – iecienītais Pierīgas ciemats, kur harmoniska vide satiek mūsdienu komfortu

alt

No īpašnieka: četri moderni dzīvokļi, kuros baudīt galvaspilsētas šarmu