Ekonomikas ministrs uzdevis sniegt skaidrojumu par Dzīvojamo telpu īres likumprojektu

Ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis (RP) ir uzdevis Ekonomikas ministrijas (EM) valsts sekretāra pienākumu izpildītājam valsts sekretāra vietniekam Andris Liepiņam līdz šā gada 17.februārim sniegt skaidrojumu par ministrijas izstrādāto likumprojektu "Dzīvojamo telpu īres likums".

Ministrs biznesa portālam "Nozare.lv" norādīja, ka Dzīvojamo telpu īres likuma projekts ir izraisījis diezgan skaļu rezonansi, pēc izsludināšanas Valsts sekretāru sapulcē ir arī saņemti daudzi iebildumi.

"Esmu uzdevis ministrijas atbildīgajām amatpersonām sniegt man detalizētu skaidrojumu par to, cik cilvēkus Latvijā varētu skart šīs izmaiņas, īpašu uzsvaru liekot uz denacionalizēto namu dzīvokļu īrniekiem. Denacionalizācijas rezultātā liels skaits iedzīvotāju palika bez tiesībām privatizēt savus dzīvokļus, valsts arī nav to viņiem kompensējusi. Turklāt vairākus pēdējos gadus Ekonomikas ministrija virzīja budžeta pieprasījumu par valsts finansējumu pārcelšanās pabalstiem, tomēr valdība tos neapstiprināja. Nevar pieļaut, ka ar likuma grozījumiem šo cilvēku stāvoklis tiek vēl pasliktināts," atzina Dombrovskis.

Ministrs uzdevis sniegt skaidrojumu par nepieciešamību veikt izmaiņas pašreizējā regulējumā un likumprojektā iestrādāto priekšlikumu pamatojumu, par cilvēku skaitu, kurus skars šīs izmaiņas, kā arī sniegt citu informāciju par situāciju ar denacionalizēto namu dzīvokļu īrniekiem.

Jau ziņots, ka Ekonomikas ministrija (EM) izstrādājusi un starpinstitūciju saskaņošanai nodevusi Dzīvojamo telpu īres likumprojektu, kas paredz mazāku īrnieku tiesību aizsardzību nekā patlaban spēkā esošais likums "Par dzīvojamo telpu īri".

EM informēja, ka patlaban ir spēkā 1993.gada likums "Par dzīvojamo telpu īri", kas ietver izteiktu īrnieku tiesību aizsardzību, turpretī izīrētāja tiesības ir ievērojami ierobežotas. Ministrija sākusi darbu pie jauna regulējuma izveides, lai sabalansētu īrnieka un izīrētāja interešu ievērošanu.

Likumprojekts tajā pieļauto nepilnību dēļ jau izraisījis īrnieku organizāciju iebildumus, tāpēc Rīgas Namīpašnieku biedrība nosūtījusi Ministru prezidentei Laimdotai Straujumai (V) vēstuli ar aicinājumu visdrīzākajā laikā sarīkot apaļā galda diskusiju ar EM, pašvaldību, namīpašnieku un īrnieku organizāciju pārstāvju piedalīšanos, lai rastu iespējami labākos risinājumus likumprojekta pilnveidošanai.

Piedalies City24 Facebook konkursā un laimē 2 dāvanu kartes no t/c SPICE HOME, katru 50 eur vērtībā!             

Iespēja saņemt uzturēšanās atļaujas atdzīvināja Latvijas tirgu

03.02.2014

Tautsaimniecības komisijas priekšsēdētājs neatbalsta "nolikto atslēgu principu"

05.02.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

2

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

3

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

4

Aicina uz Atvērto durvju dienu divos dzīvojamo ēku projektos Rīgā

5

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus

6

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

City24 redaktora izvēle

alt

Pārdošanā nonākusi ekskluzīva privātmāja pašā ezera krastā

alt

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks

alt

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts