"Reverta" Valsts kasei atmaksājusi 89,7 miljonus eiro

Pagājušajā gadā problemātisko aktīvu pārvaldītājs AS "Reverta" ir strādājusi saskaņā ar apstiprināto restrukturizācijas plānu un sasniegusi tai izvirzīto galveno mērķi, atmaksājot Valsts kasei 89,7 miljonus eiro (62,8 miljonus latu), teikts uzņēmuma paziņojumā "NASDAQ OMX Riga".

No šī maksājuma 28,5 miljoni eiro (19,95 miljoni latu) ir novirzīti procentu maksājumos par savulaik AS "Parex" bankā veikto valsts ieguldījumu, bet 61,2 miljoni eiro (42,84 miljoni latu) - ieguldījuma pamatsummas atmaksai.

Kopumā kopš 2010.gada 1.augusta Valsts kasei ir atmaksāti 100,5 miljoni eiro (70,35 miljoni latu). Papildus tam 2011.gadā "Reverta" ir atmaksājusi arī valsts galvoto sindicēto kredītu 234 miljonu eiro (163,8 miljonu latu) apmērā.

"Sasniegtie rezultāti uzskatāmi apliecina "Revertas" izvēlētās darbības stratēģijas pareizību un tās spēju gūt optimālus rezultātus arī ļoti sarežģītās un pat ārkārtējās situācijās. Jāņem vērā, ka aizvien nozīmīgāku lomu mūsu ikdienā ieņem nekustamo īpašumu pārņemšana un to pārdošana, taču makroekonomiskā situācija, iedzīvotāju pirktspēja, atsevišķu likumu nepilnības un īpaši ilgstošās tiesvedības būtiski ietekmē "Revertas" darbības rezultātus. Ķīlas objekti ar gausām tiesvedībām kavē to pārdošanu – tā rezultātā nereti pārņemto objektu vērtība ir samazinājusies pat par 70%," norāda "Revertas" valdes priekšsēdētājs Kristofers Gviljams.

Ierobežotās iespējas realizēt problemātiskos aktīvus atsaucas arī uz zaudējumu apmēru. Pagājušajā gadā "Revertas" zaudējumi veidoja 137,7 miljonus eiro (96,4 miljonus latu), un to lielāko daļu jeb 77% rada uzkrājumu problemātiskajiem kredītiem vērtības samazinājums.

Zaudējumi jau ir paredzēti restrukturizācijas plānā visu "Revertas" darbības laiku, teikts paziņojumā biržai. Tāpat jāņem vērā, ka uzņēmuma darbības efektivitāte tiek mērīta pēc atgūto līdzekļu daudzuma - "Revertai" nav iespējams gūt peļņu, bet gan tās uzdevums ir līdzekļu pēc iespējas veiksmīgāka atgūšana.

Pārskata perioda beigās "Revertas" pārņemto nekustamo īpašumu portfelis sasniedza pat vairāk nekā 1000 vienību. Neraugoties uz daudzajiem negatīvajiem faktoriem, pārskata periodā "Reverta" no problemātisko aktīvu portfeļa kopumā ir atguvusi 107 miljonus eiro (74,9 miljoni latu), bet kopš 2010.gada augusta - vairāk nekā 419 miljonus eiro (293,3 miljonus latu).

Atbilstoši restrukturizācijas plānam valsts ieguldījuma pamatsummas atmaksa "Revertai" bija jāsāk 2012.gada otrajā pusē, tomēr faktiski pirmais maksājums Valsts kasei tika pārskaitīts jau 2011.gada beigās. Vienlaikus tika veikts pirmais procentu maksājums, apsteidzot restrukturizācijas plānā noteikto procentu atmaksas sākšanas termiņu 2014.gadā.

"Reverta" ir problemātisko aktīvu pārvaldītājs, kas nodarbojas ar kredītu restrukturizāciju, parādu atgūšanu un nekustamo īpašumu pārvaldīšanu.

Līdz 2012.gada maijam "Reverta" strādāja ar nosaukumu "Parex banka". Zīmola maiņa notika, "Parex bankai" atsakoties no bankai izsniegtās kredītiestādes licences un kļūstot par profesionālu problemātisko aktīvu pārvaldītāju.

Nepērc svešu!: valsts piešķirtais finansējums Gaismas pils grīdai trīsreiz pārsniedz tirgus cenu

28.02.2013

Ieguldījums mājoklī- risks amerikāņu vidusšķirai. Lielākā privātmāja ASV tomēr tiks pabeigta. Oskaram nominēto aktieru darījumi ar īpašumiem. Japānas brīnumainā arhitektūra.

01.03.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

2

Trīs vasarnīcas, kur vēl šovasar izbaudīt brīvdienas pie dabas

3

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

4

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

5

Aicina uz Atvērto durvju dienu divos dzīvojamo ēku projektos Rīgā

6

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

City24 redaktora izvēle

alt

Arī dzīvoklis var kalpot par vietu, kur nodoties pirts priekiem

alt

Pārdošanā nonākusi ekskluzīva privātmāja pašā ezera krastā

alt

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks