Gads iesācies ar izaugsmi

Kā jau prognozējām, 2014. gads sācies ar izaugsmi. Janvāra darījumu skaits sasniedzis augstāko punktu, salīdzinot ar pēdējo septiņu gadu pirmajiem mēnešiem t.i. 1119 darījumi. Sērijveida  dzīvokļu cenas šī gada laikā nedaudz kāps - pieaugums būs maksimāli 10 – 15 % robežās. Dažos segmentos, piemēram, luksus klases dzīvokļu cenu augšupeja noritēs straujāk.  Izmaiņu, galvenokārt, sekmēs pakāpeniskā tirgus attīstība. Arī valūtas maiņa, izskanējusi kā potenciālais cenu pieauguma faktors, taču tas nebūs noteicošais. Nekustamo īpašumu cenas jau kopš 2004. gada  tika norādītas eiro valūtā, tādēļ vietējo un ārzemju pircēju domāšana saistībā ar nekustamo īpašumu jau noritēja eiro. Pievienošanās eiro valūtas zonai tikai veicinās ne vien austrumu investoru interesi , bet arī rietumu investorus, kuri saskatītu Latviju kā vietu, kur veiksmīgi ieguldīt. 

2014. gada janvārī sērijveida dzīvokļu cenu pieaugums 0,16 – 1,11% robežās konstatēts lielākajā daļā Rīgas mikrorajonu, centrā un jaunajos projektos. Kritums 0.44% robežās raksturīgs vienīgi Bolderājā. BALSTS indekss janvārī pieaudzis un sasniedzis 137 punktus. Sekundārajā tirgū dzīvokļu vidējā cena joprojām ir virs 600-605 EUR kvadrātmetrā. Saglabājas arī liela interese par dzīvokļiem jaunajos projektos, kur pircēji ir gatavi maksāt līdz 1200 -1300 EUR kvadrātmetrā.

Biroju telpas Rīgas A klases kompleksos nomniekiem tiek piedāvātas par 9-14 EUR/m2 mēnesī. Prestižākajās ēkās biroju noma sniedzas pāri 16-17 EUR m2 mēnesī. Tiem, kuri vēlas savu biroju izvietot B klases birojā, jāorientējas uz cenu 6-10 EUR/m2. Iepriekš minētās nomas likmes norādītas bez apkalpošanas maksas. Rīgas biroju tirgū vispieprasītākās ir platības, kuras nav lielākas par 200m2.

Piedalies City24 Facebook konkursā un laimē 2 dāvanu kartes no t/c SPICE HOME, katru 50 eur vērtībā!     

Tautsaimniecības komisijas priekšsēdētājs neatbalsta "nolikto atslēgu principu"

05.02.2014

Zemi pērk un cenas kāpj

06.02.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

2

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

3

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

4

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

5

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

6

Atjaunotajā Lāčplēša ielas 13 namā pārdoti jau 30% dzīvokļu

City24 redaktora izvēle

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā