Zemi pērk un cenas kāpj

Aizvadītā gada laikā vidēji par 20-40% cēlušās zemes cenas. Turklāt dažviet salīdzinājumā ar cenrāžiem 2012. gada beigās zemes cenas cēlušās vēl iespaidīgāk, raksta žurnāls agro tops.  Par to informē biznesa un ekonomikas ziņu portāls db.lv

Gan cenu kāpuma, gan darījumu skaita pieauguma ziņā lauksaimniecībā izmantojamās zemes tirgū pērn bijusi vislielākā rosība, apgalvojuši tirgus lietpratēji. Tiesa, cenu kāpums visur nav bijis vienāds, joprojām saglabājot cenrāžos krasas atšķirības. Visdārgākā esot zeme Zemgalē, toties Latgalē - divas trīs reizes lētāka.

Pēc Valsts zemes dienesta atzinuma, pati lielākā rosība ar lauksaimniecības zemēm, arī mežiem, esot Latgalē, kur ir gan vairāk darījumu, gan lielāka pārdotā kopplatība. Pēdējos divos gados Latgalē vien pārdoti ap 75 000 hektāru zemes, vēsta žurnāls.

Nekustamo īpašumu tirdzniecības uzņēmuma Arco Real Estate valdes loceklis un vērtētājs Māris Laukalējs sacījis, ka divos iepriekšējos gados, īpaši tikko aizvadītajā, ievērojami sarukuši darījumi ar platības ziņā vienlaidu lielu un auglības ziņā labu (ap 40 ballēm) zemi. Nopirktie lielākoties bijuši īpašumi, kuros ietilpst vairāki zemes gabali ar dažādu izmantošanas veidu un lauksaimniecībā izmantojamās zemes vērtību. M. Laukalējs spriedis, ka tieši šie nopirktie zemes gabali, kuriem agrāk pircēji pat nepievērsa uzmanību, pērn bijuši tie, kas uzrādīja vislielāko darījumu skaitu un visstraujāko cenu kāpumu. Pērn darījumu skaits pieaudzis un cenas kāpušas arī uz to zemju rēķina, uz kurām uzbūvētas vecas lauku mājas. Visbiežāk šie īpašumi esot nopirkti zemes dēļ, paredzot ēku nojaukšanu.

Piedalies City24 Facebook konkursā un laimē 2 dāvanu kartes no t/c SPICE HOME, katru 50 eur vērtībā!     

Gads iesācies ar izaugsmi

06.02.2014

"Saliena" nodevusi ekspluatācijā jauno dzīvojamo ēku projektu

06.02.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

2

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

3

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

4

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

5

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

6

Atjaunotajā Lāčplēša ielas 13 namā pārdoti jau 30% dzīvokļu

City24 redaktora izvēle

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā