Ieguldījums mājoklī- risks amerikāņu vidusšķirai. Lielākā privātmāja ASV tomēr tiks pabeigta. Oskaram nominēto aktieru darījumi ar īpašumiem. Japānas brīnumainā arhitektūra.

„Ja reiz ir lieta, ko amerikāņiem vajadzētu mācīties no krīzes laika, tad tas ir fakts, ka riski ir jāsadala,” teikts biznesa portālā Bloomberg, analizējot ASV vidusšķiras mājsaimniecību nestabilo stāvokli, lielāko daļu ieguldījumu veicot nekustamajā īpašumā, aicinot dalīt ienākumus un dažādot investīcijas. Tāpat arī ASV vidusšķiras ģimenes veido relatīvi mazus iekrājumus, būtiskas summas tērējot izglītībai un veselības aprūpei. Bloomberg min, ka kopš 2007. gada ģimenes ir mazāk aizņēmušās, taču lēš, ka līdz ar ASV banku aizņēmumu brīvākiem noteikumiem tās atkal varētu pieļaut tās pašas kļūdas un ņemtu nopietnus aizņēmumus mājokļiem. Ekonomists Edvards Volfs stāsta, ka no 2007.- 2010. gadam ASV mājsaimniecība vidēji zaudējusi 47% no ienākumiem, turpretī turīgie iedzīvotāji- 18%. Mājoklis ir patēriņa prece, uzskata Bloomberg aptaujātie eksperti. Sebastians Betermiers, patērētāju finansu lēmumu pētnieks, min, ka nereti mājokļa investīcija izvēršas lielāka nekā pircējs ir paredzējis, tāpat arī mājokļa ieguldījumu nevar sadalīt, lai mazinātu riskus. Lai ieguldītu gudri, eksperti uzskata, ka personiskā finanšu izglītība ir svarīga. Otra iespēja- uzņemties atbildību bankām, kas izveidotu kontus hipotekārajām iemaksām gadījumos, ja kādā no mēnešiem pircējs to nevar veikt. Vācijā šāda sistēma, veidot uzkrājumu, esot aktuāla jau kopš 1980. gadiem.

Vairāk http://goo.gl/qrVIQ

Miljardieris Deivids Sīgels ziņojis, ka viņa privātmāja (ASV lielākais mājoklis, saukts arī par Versaļu) drīzumā tiks pabeigta. Kopš krīzes projektu iesaldēja, taču nu Sīgelu laulātais pāris, kurš līdz šim uzturējās 15 istabu rezidencē netālu no Versaļas, priecīgi ziņo, ka būvdarbi turpināsies. Tos veikšot tuvākos trīs gadus, taču Sīgeli uz dzīvi Versaļā apmesties nemaz negrasās. Nav arī zināms, vai ēkai meklēs jaunus pircējus. Video(Versaļas interjers, apkārtne un citas detaļs) skatīties portālā Curbed:

 Vairāk http://goo.gl/gEFp1

Aktieri, kuri nominēti šīgada Oskariem, pērn ir veikuši dažādus nekustamo īpašumu darījumus, kas guvuši ievērību mediju vidē. Tā, piemēram, aktrise Naomi Votsa kopā ar vīru beidzot „noparkojās” Ņujorkā, iegādājot loftu par 3.95 mlj. dolāru, taču drīz pēc tam pāris pārvācās uz L.A. Anna Hetaveja kopā ar vīru īrē māju Bruklinā par 6000 dolāriem mēnesī, bet Robertam DeNiro pieder vairāki Ņujorkas īpašumi, un vienu no tiem viņš pārdevis par 9.5 mlj. dolāru, lai gan sākumcena bijusi 14 mlj. dolāru. Šo un citu Oskar-aktieru apartamentu foto šeit:

 Vairāk http://goo.gl/Z3oMT

Dizaina žurnāls Icon publicējis stāstu par Japānas „gaisa dārzu- māju”, kurā dārzs apvienots ar telpu dzīvošanai. Japāņu arhitekta Ryue Nishizawa veidotais projekts ir 4*8 metrus plata platforma četros stāvos, ko kopā satur tērauds un dzelzsbetona kolonnas. Pašā mājoklī sienu starp istabām nav, tā vietā izmantojot logus visā sienas garumā un aizkarus, lai ārtelpas norobežotu no iekštelpām, raksta Icon. Pirmajā stāvā ir viesistaba un virtuve, uz augšu seko guļamistaba, nākamajā stāvā ir vannasistaba, papildus guļamistaba trešajā, bet ceturto stāvu veido jumta terase, ko, ja vēlas, var izmantot kā noliktavu vai viesu istabu. Savdabīgi norobežojumi, kalpojot sienu vietā, atvēlēti istabas augiem, radot tādu kā dzīvžogu efektu telpās. Vairāk par projektu:

 Vairāk http://goo.gl/L65Ag

 

Foto: http://curbed.com

 

"Reverta" Valsts kasei atmaksājusi 89,7 miljonus eiro

01.03.2013

Rīgas namu pārvaldnieks: dzīvošana padomju laiku mājā ir kā braukšana ar 30 gadus vecu Opel

04.03.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

2

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

3

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

4

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

5

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

6

Uzņēmēju pieprasījums pēc pūļa finansējuma Latvijā strauji pieaug

City24 redaktora izvēle

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē