"Re&Re" uzņēmums nesamaksā apakšuzņēmējiem par darbiem jaunajā VID ēkā

Būvuzņēmuma Re&Re meitas uzņēmums Latvijas ceļu būve (LCB) nav samaksājis apakšuzņēmējiem par darbiem jaunajā Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ēkā Rīgā, vēsta TV3 raidījums Nekā personīga.

Tiesības būvēt VID administratīvo ēku Re&Re ieguva 2011.gadā, uzvarot konkursā piecu vietējo kompāniju vidū ar zemāko cenu - 54,8 miljoniem eiro. Pasūtītājs vienojās, ka būvnieks apakšuzņēmējiem ir tiesīgs nodot darbus, kas kopumā nepārsniedz 70% no līguma summas. Labiekārtošanas un ceļu darbus "Re&Re" nodeva sev 100% piederošajai LCB.

Tieši ar LCB uzņēmums "Minerālmaterālu serviss" vienojās, ka atvedīs uz VID ēkas teritoriju dolomīta šķembas ceļa uzklāšanai par kopumā 32 000 eiro, pastāstījis "Minerālmaterālu servisa" Toms Augustāns. Uzņēmums materiālus piegādāja, taču samaksu par to nesaņēma. Tā kā LCB pārstāvis ar viņiem ilgi nesazinājās, neapmierinātie uzņēmēji devās palīdzību meklēt pie "Re&Re" valdes priekšsēdētāja Aināra Pauniņa, kurš atzinis, ka LCB esot uz bankrota robežas. Pauniņš piedāvājis atpirkt meitas kompānijas parādu, taču tikai par pusi no nolīgtās summas.

Materiālu piegādātajam bijis jāizvēlas - vai nu 32 000 eiro vietā saņemt 16 000 eiro, vai LCB maksātnespējas gadījumā, iespējams, nesaņemt neko. Viņi izvēlējās paņemt pusi no nopelnītā. Līdzīgi vienojies arī uzņēmums "Estire".

VID ēkas projektu uzrauga valsts un privāto partneru kopuzņēmums "Biroju centrs Ezerparks", kura pārstāvji ir izbrīnīti par jebkādiem parādiem, jo LCB lielāko daļu darba esot pabeidzis, par ko ģenerāluzņēmējam jau aizskaitīts nepilns miljons eiro.

"Re&Re" izvairās no atbildes, vai viņi pārskaitījuši naudu savai meitas kompānijai par paveiktajiem darbiem VID ēkas projektā. "Re&Re" vadība apgalvo, ka LCB ilgu laiku esot melojusi par savu patieso finanšu stāvokli, tāpēc patlaban atrodas maksātnespējas priekšā. Pie tā visa vainīgs esot firmas valdes loceklis Māris Balodis, kurš esot pazudis. Uzņēmuma reģistra dati gan rāda, ka Balodis nebija uzņēmuma vienīgais valdes loceklis, bet tajā darbojās arī Egils Bērzups, kurš ir viens no četriem "Re&Re" dibinātājiem un arī patlaban pieņem lēmumus lielajā būvfirmā.

Šonedēļ viens no kreditoriem pret LCB tiesā ierosinājis maksātnespējas procesu, bet to atsauca, jo izdevies vienoties. Divas citas kompānijas - "DSG karjeri" un "Cramo" - vērsušās Rīgas rajona tiesā, lūdzot tomēr ierosināt LCB maksātnespēju, un tiesas sēde nozīmēta 19.februārī.

Pievienojies City24 Facebook lapai un uzzini aktuālākos nekustamo īpašumu tirgus jaunumus, interesantus notikumus un labus mājokļu piedāvājumus!       

Internetā apkopo negodīgus eiro ieviešanas piemērus

10.02.2014

Eksperti: Ekskluzīvo īpašumu īres tirgū gaidāms augošs pieprasījums

10.02.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Āgenskalns - zaļais Pārdaugavas centrs un veclaicīgo namu mājvieta

2

Purvciems - rajons, kur mijas padomju mantojums un mūsdienu modernisms

3

Tukuma pusē pārdošanā nonācis ekskluzīvs atpūtas komplekss

4

Klientu diena Klusā centra elitārajā dzīvojamā projektā J5

5

Klientu dienas Salienā: rezervē dzīvokli un saņem 1000 eiro vērtu IKEA dāvanu karti tā iekārtošanai

6

Teika – zaļas vides ieskautais radošuma un tehnoloģiju epicentrs, kas uzplaukst ar jaunu sparu

City24 redaktora izvēle

alt

Ieteikumi, kā piemājas teritorijā radīt īstu Halovīnu gaisotni

alt

Rīgas kodols – tuvais, tālais un klusais centrs. Kādi mājokļi šeit top un jau ir pieejami?

alt

"Bonava Latvija" uzsāk dzīvokļu pārdošanu vērienīgā jaunajā projektā Dreiliņos