Eksperti: Ekskluzīvo īpašumu īres tirgū gaidāms augošs pieprasījums

Ekskluzīvo nekustamo īpašumu īres segmentā janvāra otrajā pusē jau bija vērojama aktivitāte, kas ļauj prognozēt arvien pieaugošu pieprasījumu pavasara-vasaras sezonā, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja ekskluzīvo nekustamo īpašumu kompānija "Baltic Sotheby's International Realty".

"Ziemassvētku brīvdienu mieru decembrī, janvārī ir nomainījusi jaunā gada rosība - īres dzīvokļus ekskluzīvajā segmentā meklē gan ārvalstu vēstniecību darbinieki, gan starptautisko kompāniju pārstāvniecības, kuru ienākšanu Rīgā veicina Latvijas pievienošanās eirozonai. Šie pieprasījumi pārsvarā attiecas uz mājokļiem, kas atrodas galvaspilsētas klusajā centrā un Vecrīgā, kur interese joprojām pārsniedz piedāvājumu," norāda "Baltic Sotheby's International Realty" eksperte Evita Pudane.

Šiem pieprasījumiem pārsvarā ir ilgtermiņa īres raksturs, tāpēc tie ir izdevīgi elitāro mājokļu īpašniekiem, kuri var piedāvāt īrei izremontētus dzīvokļus renovētās un sakārtotās mājās, piebilst eksperte.

"Interesentu vidū tāpat ir arī vietējie iedzīvotāji - speciālisti un jaunas ģimenes, kuras vēl nav pieņēmušas gala lēmumu par savu dzīves vietu un kuras izvērtē infrastruktūru, skolu un bērnudārzu tuvumu," informē Pudane.

Speciālisti uzsver, ka ziemas miers jo īpaši mānīgs ir Jūrmalā, tieši patlaban ir piemērotākais laiks mājokļu sakārtošanai un pieteikšanai īres iespējām gan aktīvajā centrā, gan piekrastē. "Ir jāatzīmē, ka aktīvā īres sezona Jūrmalā kļūst arvien garāka - tā sākas jau agrā pavasarī un labu laika apstākļu gadījumā ir noslogota līdz pat septembra beigām," uzsver "Baltic Sotheby's International Realty" eksperte Ineta Kaužēna.

Viņa norāda, ka jau ir sācies laiks, kad "Baltic Sotheby's International Realty" pieredz pirmo aktīvo pieprasījumu vilni mājokļu īrei Jūrmalā Lieldienu un vasaras periodam. "Pēdējos divos gados iezīmējās tendence, ka pakāpeniski palielinās to jūrmalnieku skaits, kuri vasaras sezonā pat atstāj savu mājokli, to izīrējot atpūtniekiem, tādējādi uzlabojot savu finansiālo stāvokli gada griezumā. Šādu tendenci prognozējam arī šovasar, jo pieprasījums "premium" segmentā karstajā sezonā pārsniedz piedāvājumu," piebilst Kaužēna.

Nekustamā īpašuma speciālisti atzīmē, ka nepietiekamo piedāvājumu dažkārt ietekmē īpašnieku bažas par kaitējuma nodarīšanu viņu īpašumam vai īpaši ekskluzīviem priekšmetiem, kas izvietoti mājoklī. Šādos gadījumos tiek ieteikta sadarbība ar apdrošināšanas kompānijām, kas šajā segmentā arī piedāvā plašu pakalpojumu klāstu.

Pievienojies City24 Facebook lapai un uzzini aktuālākos nekustamo īpašumu tirgus jaunumus, interesantus notikumus un labus mājokļu piedāvājumus!       

"Re&Re" uzņēmums nesamaksā apakšuzņēmējiem par darbiem jaunajā VID ēkā

10.02.2014

„Latio” iepazīstinās ar dzīvojamo projektu „Solitūdes parks”

10.02.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Pārdošanā nonākusi moderna viensēta, kur saglabātas latviskās vērtības

2

Iespēja iegādāties elegantu privātmāju Jūrmalā, kurā aug pašiem savs olīvkoks

3

Iegādājies sapņu dzīvokli par īpaši izdevīgu cenu!

4

Dzīvokļu pircēji atgriežas – kļuvuši jaunāki un apdomīgāki

5

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

6

Trīs ekskluzīvi īres dzīvokļi vilinošajā Āgenskalnā

City24 redaktora izvēle

alt

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus

alt

Dzīvokļu pircēji atgriežas – kļuvuši jaunāki un apdomīgāki

alt

Trīs ekskluzīvi īres dzīvokļi vilinošajā Āgenskalnā