Zemes nodoklis dzen izmisumā

Nekustamā īpašuma nodoklis Vakarbuļļos dzīvojošajiem ik gadu palielinās par 100-150 latiem (140-213) eiro.  Par to informē biznesa un ekonomikas ziņu portāls db.lv

Nodokļu kāpumu veicinājis gan īpašumu kadastrālo vērtību pieaugums atsevišķās Latvijas vietās, gan arī dažu pašvaldību lēmums vairs nesaglabāt nodokļa kāpuma iegrožojumu, kas iepriekšējos gados tomēr nedaudz to ierobežoja, raksta Neatkarīgā Rīta Avīze.

Veltas Vainovskas senči Vakarbuļļos dzīvo jau trešajā paaudzē, kopjot lieso zemi, kuru ik gadu noplicina sāļais jūras ūdens, kas rudeņos appludina dārzu. Arī zāles vietā aug sūna. Taču nekustamā īpašuma nodoklis par šo zemi 2012. gadā bija 178 lati, bet 2013. gadā – 296 lati.

Vairāki ciemata iedzīvotāji ir nesaprašanā, kāpēc nodoklis tik krasi pieaug, ja infrastruktūrā netiek veikti nekādi uzlabojumi. Arī atpūtnieku atstātos atkritumus lielākoties savāc vietējie iedzīvotāji.

Nekustamā īpašuma kadastrālo vērtību pieaugums saskaņā ar Valsts Zemes dienesta datiem šogad visvairāk skars laukos dzīvojošos un atsevišķus īpašumus pilsētās.

Lielākais pieaugums ir teritorijās, kur spēkā esošās bāzes vērtības pērn bija salīdzinoši zemas un tās atpalika no vidējām darījumu cenām. Aglonas, Baltinavas, Dagdas, Tērvetes, Varakļānu un Viļānu novados kadastriālā vērtība lauksaimniecības zemēm pieaugusi vidēji par 25%, salīdzinot ar pērno gadu.

Vienīgā iespēja samazināt nodokļa slogu ir pašvaldībai, ja tā piemēro zemāko nodokļa aprēķināšanas koeficientu vai ierobežo nodokļa pieaugumu. 

Pievienojies City24 Facebook lapai un uzzini aktuālākos nekustamo īpašumu tirgus jaunumus, interesantus notikumus un labus mājokļu piedāvājumus! 

"NP Properties": Skandināvi pārceļ ražotnes uz Latviju, tirgū brīvu telpu deficīts

11.02.2014

4 mlj/eur vērts darījums noticis Mālpils novadā iepriekšējā nedēļā

11.02.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

"Magdelēnas kvartālā" pārdots jau katrs ceturtais dzīvoklis

2

Dārzciema pērle – elegants dzīvoklis ar septiņām istabām

3

Privātmāja Amatniekos, kurā izmantoti oriģināli interjera dizaina risinājumi

4

Atvērto durvju dienas - noķer "Lielo lomu" Rīgas centra jaunajos projektos

5

Imanta - strauji augošā Pārdaugavas pērle

6

No īpašnieka: četri moderni dzīvokļi, kuros baudīt galvaspilsētas šarmu

City24 redaktora izvēle

alt

Rudens mājīgums uz tava balkona

alt

Mārupe – iecienītais Pierīgas ciemats, kur harmoniska vide satiek mūsdienu komfortu

alt

No īpašnieka: četri moderni dzīvokļi, kuros baudīt galvaspilsētas šarmu