Rīgas pašvaldības atzinību saņem "Zirgu pasta", dzīvojamā nama "Futuris" un biroju ēkas Dzelzavas ielā arhitekti

Rīgas domes (RD) vadība Rātsnamā pasniedza galvaspilsētas pašvaldības atzinības un pateicības rakstus labākajiem 2013.gada arhitektiem, novērtējot ēkas "Zirgu pasts" pārbūvi, dzīvojamo namu "Futuris" Antonijas ielā 16a un biroju ēku Dzelzavas ielā 120z, aģentūru LETA informēja RD preses pārstāvis Mārtiņš Vilemsons.

Apbalvojumus saņēma arhitekte Renāte Truševska, Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātes studente Liena Brasla, ainavu arhitekte Kristīne Dreija, arhitekti Andris Kronbergs, Jānis Biķis un Ivo Kalvelis, arhitektūras tehniķis Kristaps Šulcs, kā arī arhitekts Roberts Riekstiņš.

Atzinības tika piešķirtas arhitektūras skatē "2013.gada balva Rīgas arhitektūrā" atzīmēto objektu arhitektiem pēc Rīgas pilsētas arhitekta biroja rekomendācijām.

Arhitekte Renāte Truševska, arhitektūras studente Liena Brasla un ainavu arhitekte Kristīne Dreija saņēma atzinību par vērtīgu ieguldījumu Rīgas arhitektūrā - koka apbūves vērtību izcelšanu publiskajā telpā - ēkas "Zirgu pasts" pārbūvi Latvijas Kultūras akadēmijas teātra studijām Dzirnavu ielā 46.

Arhitekti Andris Kronbergs, Jānis Biķis, Ivo Kalvelis un arhitektūras tehniķis Kristapas Šulcs - par lietpratību un neatlaidību kvalitatīva dzīvojamā nama "Futuris" projekta īstenošanā Antonijas ielā 16a. Savukārt arhitekts Roberts Riekstiņš – par aizrautību un piemēru energoefektīvas biroju ēkas projektēšanā Dzelzavas ielā 120z.

Vienlaikus ar atzinību pasniegšanu Rīgas rātsnamā tika atklāta "Gada balva Rīgas arhitektūrā" atzīmēto būvju fotogrāfiju izstāde. Ekspozīciju veido 14 liela apjoma planšetes, kurās iekļauti objekti, kas laika posmā no 2006. līdz 2013.gadam saņēmuši gada balvu Rīgas arhitektūrā. Izstādē apskatāmas arī 2013.gadā atzinību saņēmušo būvobjektu fotogrāfijas.

Šā gada izstādē īpaša uzmanība veltīta aktuālajiem vides pieejamības risinājumiem. Izstādi organizē pašvaldības aģentūra "Rīgas pilsētas arhitekta birojs".

Rīgas pilsētas pašvaldības apbalvojumu "Atzinība" piešķir par nopelniem un īpašu ieguldījumu tautsaimniecībā, veselības aizsardzībā, kultūrā, izglītībā, zinātnē, sociālajā aprūpē, sabiedriskajā darbā, uzņēmējdarbībā, sportā un citās jomās.

Izstāde būs skatāma līdz 11.martam.

Pievienojies City24 Facebook lapai un uzzini aktuālākos nekustamo īpašumu tirgus jaunumus, interesantus notikumus un labus mājokļu piedāvājumus! 

4 mlj/eur vērts darījums noticis Mālpils novadā iepriekšējā nedēļā

11.02.2014

Pēc Rīgas pils ugunsgrēka vainīgo joprojām nav

12.02.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Viens no arhitekta Modra Ģelža pēdējiem veikumiem – privātmāja Mežaparkā

2

Atvērto durvju dienas - noķer "Lielo lomu" Rīgas centra jaunajos projektos

3

Dārzciema pērle – elegants dzīvoklis ar septiņām istabām

4

Maskavas forštate – no rīdzinieku bieda līdz unikālai dzīvesvietai ar milzīgu potenciālu

5

Ķīpsala – likteņupes Daugavas un Vecrīgas ainavu ieskautā sala, kur sadzīvo pretstati

6

Zirņu sala - gleznainā sala, ko no trīs pusēm apskalo Daugavas ūdeņi

City24 redaktora izvēle

alt

Mārupe – iecienītais Pierīgas ciemats, kur harmoniska vide satiek mūsdienu komfortu

alt

No īpašnieka: četri moderni dzīvokļi, kuros baudīt galvaspilsētas šarmu

alt

Jūrmala – pašmāju "Ziemeļu Rivjēra", kur dziedē daba un priecē kultūra