Pēc Rīgas pils ugunsgrēka vainīgo joprojām nav

Astoņus mēnešus pēc Rīgas pils ugunsgrēka Valsts policija (VP) joprojām neatklāj nelaimes cēloņu izmeklēšanas gaitu un kategoriski vairās nosaukt vainīgo paziņošanas termiņus, vēsta laikraksts Diena. «Tie nav atkarīgi no mums. Policija savu darbu ir izdarījusi, bet ekspertīze ir ekspertīze, un tulkošana ir tulkošana,» norādījusi VP pārstāve Sigita Pildava.  Par to informē biznesa un ekonomikas ziņu portāls db.lv

Patlaban tiekot tulkoti Lietuvas Ugunsgrēku izmeklēšanas centra (LUIC) veiktās ekspertīzes rezultāti, ko bija pasūtījusi Iekšlietu ministrija.

Kā norāda laikraksts, vēl rudenī VP savas izmeklēšanas ieilgšanu skaidroja ar lietuviešu kolēģu ekspertīzes aizkavēšanos, bet tagad Pildava norāda, ka policijas izmeklētāji to uzlūkos vien kā LUIC skatījumu uz traģēdijas iespējamajiem iemesliem.

Saeimas deputāte Elīna Siliņa paudusi viedokli, ka izmeklēšana ir ievilkusies. «Paziņojumi par nepieciešamību tulkot Lietuvas ekspertu secinājumus no lietuviešu uz krievu un tad no krievu uz latviešu valodu, no vienas puses, izraisa smīnu, no otras - rada augsni aizdomām, ka izmeklēšana tiek novilcināta apzināti, kā arī pamatu baumām, vai tulkojumā kādi atzinumi nepazudīs vienai vai otrai pusei par labu. Te drīzāk jādiskutē, cik operatīvi strādā prokuratūra, kas koordinē izmeklēšanu,» sacījusi deputāte.

Rīgas pils saimnieces va/s Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) nolīgtie eksperti no Igaunijas uzņēmuma H-ekspertii secināja, ka liesmas izcēlušās pils rekonstrukcijas un restaurācijas darbu veicēju - pilnsabiedrības SBRE - rīcībā nodotajā ēkas daļā un to iemesls bijis atklātas uguns avots. VNĪ uzreiz pēc šo ziņu saņemšanas paziņoja, ka no būvniekiem piedzīs pilij nodarītos zaudējumus - apmēram sešus miljonus eiro. Ekspertīzi bija pasūtījusi arī SBRE, un tās veicējs Apvienotās Karalistes Ugunsgrēku izmeklētāju apvienības prezidents Pīters Mansī apstiprināja, ka uguns izcēlusies būvnieku atbildībā esošajā pils spārnā, taču SBRE atrunājās, ka konkrētajā vietā darbi nav tikuši veikti, raksta Diena.

Policija abu ekspertu izmeklēšanas vērtējot kā civilprocesuālas darbības un jau iepriekš paziņojusi, ka to rezultātus uzlūkos vien kā papildu faktus.

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija ar Rīgas pils ugunsgrēka seku likvidācijas vērtēšanu iesākusi šā gada ziemas sesiju. Saeimas deputāte un komisijas priekšsēdētājas biedre Vineta Poriņa (NA) atklājusi, ka viņu nepatīkami pārsteigusi VNĪ valdes priekšsēdētājas Baibas Strautmanes attieksme un viņa sola - lai nepieļautu lietas ilgāku novilcināšanu, viņas pārstāvētā Saeimas komisija noteiks termiņu, kādā Rīgas pils krimināllietas izmeklētājiem būs jāsniedz parlamentam rezultāti par ugunsgrēka cēloņiem. 

Pievienojies City24 Facebook lapai un uzzini aktuālākos nekustamo īpašumu tirgus jaunumus, interesantus notikumus un labus mājokļu piedāvājumus! 

 

Rīgas pašvaldības atzinību saņem "Zirgu pasta", dzīvojamā nama "Futuris" un biroju ēkas Dzelzavas ielā arhitekti

12.02.2014

Newsec: Latvijai iepriekšējais gads ir bijis rekordaugsts investīciju darījumos, salīdzinot ar pēdējiem pieciem gadiem; vērojama paaugstināta aktivitāte dzīvojamo un industriālo platību segmentos

12.02.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Pārdošanā nonākusi moderna viensēta, kur saglabātas latviskās vērtības

2

Iespēja iegādāties elegantu privātmāju Jūrmalā, kurā aug pašiem savs olīvkoks

3

Dzīvokļu pircēji atgriežas – kļuvuši jaunāki un apdomīgāki

4

Trīs ekskluzīvi īres dzīvokļi vilinošajā Āgenskalnā

5

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus

6

Rīgā samazinājies pārdošanā piedāvāto dzīvokļu skaits

City24 redaktora izvēle

alt

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

alt

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

alt

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus