Newsec: Latvijai iepriekšējais gads ir bijis rekordaugsts investīciju darījumos, salīdzinot ar pēdējiem pieciem gadiem; vērojama paaugstināta aktivitāte dzīvojamo un industriālo platību segmentos

Kā liecina nekustamo īpašumu konsultāciju uzņēmuma Newsec jaunākais Baltijas nekustamā īpašuma tirgus pārskats, kas sagatavots sadarbībā ar advokātu biroju LAWIN, 2013.gadā Latvijā ir novērota liela aktivitāte investīciju darījumos, kā arī, uzlabojoties uzņēmumu un iedzīvotāju ekonomiskajai situācijai, ir paaugstinājies pieprasījums dzīvojamo un industriālo platību tirgus segmentos, ir uzlabojušies rādītāji tirdzniecības, viesnīcu un biroju telpu nomas segmentos.

Baltijas nekustamo īpašumu tirgus pārskats ietver informāciju par izmaiņām komerciālā un dzīvojamā nekustamā īpašuma tirgus segmentos 2013.gadā un sniedz prognozi to attīstības tendencēm 2014.gadā, kā arī tajā ir apkopota informācija par būtiskām aktualitātēm juridiskajā un nodokļu sistēmā Lietuvā, Latvijā un Igaunijā.

Valdis Mitenbergs, Newsec Latvijas biroja direktors, precizē, ka 2014. gadā sagaidāmi vairāki konkrētu pasūtītāju vajadzībām būvēti objekti („built-to-suit” projekti). Vairākas ēkas šobrīd tiek būvētas vai rekonstruētas par B klases biroju ēkām, kā arī pagājušajā gadā ir sākusies aktīva industriālo platību būvniecība konkrētu nomnieku vajadzībām. Šo objektu nodošana ekspluatācijā ietekmēs Rīgas pilsētas esošo biroju centru un moderno industriālo parku, kas atrodas Rīgas un Pierīgas teritorijā, brīvo telpu īpatsvaru.

Ņemot vērā to, ka jaunu biroju ēku būvniecība A un B klases segmentos Rīgas centrā šobrīd nenotiek, pašreizējais biroju telpu piedāvājums saglabāsies nemainīgs nākamos divus līdz trīs gadus. 2014.gadā plānots pabeigt jaunās Valsts Ieņēmumu dienesta ēkas būvniecību, kas palielinās atbrīvotu biroju telpu pieejamību Rīgas centrā, un kas lielākoties ietekmēs B un C klases biroju tirgu, teikts jaunākajā Newsec Baltijas nekustamā īpašuma tirgus pārskatā par 2013.gadu.  

  „Kamēr biroju segmentā 2013.gadā bija vērojama neliela stagnācija relatīvi brīvo kvalitatīvu biroja telpu trūkuma un pieaugošās nomas maksas dēļ, mazumtirdzniecības segmentā vadošās pārtikas ķēdes palielināja hipermārketu un lielveikalu skaitu ne vien Rīgā, bet arī citās Latvijas pilsētās. Veiksmīgākajos tirdzniecības centros un mazumtirdzniecības telpās Rīgas aktīvajā centrā ir novērots tirdzniecības platību nomas maksas pieaugums vidēji par 10-25%,” uzsver Newsec Latvijas biroja direktors..

Kā prognozē Newsec Baltijas nekustamo īpašumu tirgus pārskats, privātā patēriņa pieaugums un pievienošanās eiro zonai varētu veicināt jaunu starptautisku mazumtirgotāju ienākšanu tirgū laika posmā no 2014.-2016.gadam.

Industriālā sektora 2013.gada raksturīgākā iezīme - pieaugošs pieprasījums pēc loģistikas, noliktavu un ražošanas telpām un brīvu kvalitatīvu telpu trūkums, kas ierobežo noslēgto darījumu skaitu.

Latvijā pērn turpināja attīstīties arī mājokļu tirgus, nekustamā īpašuma tirgum nosacīti sadaloties divās daļās - vietējo iedzīvotāju tirgus un nerezidentu tirgus. Nerezidenti 2013.gadā ir bijuši sevišķi aktīvi, iegādājoties nekustamo īpašumu Latvijā un piesakoties termiņuzturēšanās atļaujas saņemšanai. Iesniegto pieteikumu skaits ir palielinājies par 57%, salīdzinot ar 2012.gadu. Dzīvojamo platību pārdošanas  darījumu apjoms Rīgā 2013.gadā palielinājās par 16% salīdzinot ar 2012.gadu, kā arī vidējā dzīvokļu cena jaunajos projektos Rīgas centrā un mikrorajonos ir pieaugusi līdz pat 10%.

2013. gadā turpināja pieaugt viesnīcu ieņēmumi, ko veicināja patēriņa un IKP pieaugums, kā arī pieaugošās tūristu plūsmas un attiecīgi viesnīcu noslogojums. 2013.gadā tika atvērtas divas 4-zvaigžņu viesnīcas: Z. A. Meierovica bulvārī 10/12 un Kalēju iela 33, kas kopējo piedāvājumu palielināja par 180 numuriem. Arī šogad viesnīcu segments būs ļoti aktīvs un tirgū parādīsies gan jaunas, gan rekonstruētas  viesnīcas, kopējo piedāvājumu palielinot par aptuveni 680 numuriem.

Pilns Baltijas nekustamā īpašuma tirgus pārskats angļu valodā pieejams: www.newsec.lt/en/reports/248-baltic-property-market-report-2014

Par Newsec

Newsec ir vadošais pilna servisa nekustamo īpašumu konsultāciju uzņēmums Ziemeļeiropā, kas piedāvā dažādas nekustamo īpašumu konsultācijas, novērtēšanu un transakciju darījumus īpašniekiem, investoriem un nomniekiem. Šobrīd uzņēmumā nodarbināti vairāk nekā 550 darbinieku 20 birojos. Newsec ir ekskluzīva sadarbība ar BNP Paribas Real Estate, kas ir viens no vadošajiem nekustamo īpašumu konsultāciju uzņēmumiem Eiropā.

Pēc Rīgas pils ugunsgrēka vainīgo joprojām nav

12.02.2014

Biroju telpu tirgū trūkst lielo nomnieku vēlmēm atbilstošu platību

13.02.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

2

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām

3

VESTABALT uzsāk dzīvokļu iepriekšpārdošanu elitārajā dzīvojamā namā Ausekļa ielā 14

4

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

5

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

6

Jasmine Garden izsludina Ziemassvētku akciju pēdējiem septiņiem dzīvokļiem. Īpašas dāvanas pircējiem!

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām