Biroju telpu tirgū trūkst lielo nomnieku vēlmēm atbilstošu platību

Kā viena no tendencēm 2013. gadā biroju platību segmentā, kas turpināsies arī šogad, ir daudzu lielu nomnieku nomas līgumu pagarināšana esošajās biroju ēkās. Šī tendence skārusi starptautiskas kompānijas, tostarp informāciju tehnoloģiju kompānijas.

Kā būtiskākie faktori nomnieku vēlmei mainīt biroju telpas ir nepieciešamība paplašināties, kvalitātes uzlabošana kā arī labāka telpu pielāgošana biznesa vajadzībām. Interese parādās par ēku energoefektivitāti kā arī par starptautiski atzītu kvalitātes sertifikātu (BREEAM, LEED u.c.) esamību.

Pašlaik biroju platību tirgus nespēj piedāvāt nomnieku vēlmēm atbilstošus jaunus projektus, jo arī paši nomnieki joprojām nav gatavi parakstīt ilgtermiņa, nelaužamus nomas līgumus, kas bieži ir priekšnosacījums bankas finansējuma saņemšanai, kā arī piekrist salīdzinoši dārgākiem nomas nosacījumiem par esošā iznomātāja piedāvājumu pagarināt nomas līgumu. Bieži vien nomniekiem arī trūkst garantiju par jaunā projekta realizāciju, ievērojot nospraustos termiņus. Tādēļ pašreiz kompānijas paplašinoties meklē risinājumus esošajās biroju ēkās vai arī nomā papildus platības esošā biroja tuvumā.

 „Sadarbībā ar Colliers International nekustamo īpašumu konsultantiem, izvērtējot esošo tirgus situāciju un Tieto Latvia vajadzības, tika pieņemts lēmums pagarināt nomas līgumu ar esošo iznomātāju par 6200kv.m platību, kā arī papildus nomāt ~ 1670kv.m telpas netālu esošā birojā, uzņēmuma izaugsmei. Gaidām biroju segmenta attīstību tuvākajā nākotnē”, komentē Baltijā vadošā IT uzņēmuma Tieto Latvia pārstāve Ineta Petrovska.

Colliers International kompānijas partneris un brokeru departamenta direktors, Ēriks Bergmans apstiprina: „Ar Colliers International palīdzību vien, pagājušā gada ietvaros tika pagarināti nomas līgumi vairāk kā 10 000kv.m lielā platībā. Taču domājot par nākotni, var apgalvot, ka šobrīd Rīgā dažādās attīstības stadijās atrodas biroju ēku projekti ar kopējo platību ap 85 000kv.m. Lielākajai daļai realizācija ir atkarīga no spējas piesaistīt enkur nomnieku un projekta finansējumu. Savukārt tie projektu attīstītāji, kas var atļauties uzsākt būvniecību bez šiem faktoriem, varētu būt ieguvēji ilgtermiņā.”   

Pievienojies City24 Facebook lapai un uzzini aktuālākos nekustamo īpašumu tirgus jaunumus, interesantus notikumus un labus mājokļu piedāvājumus! 

Newsec: Latvijai iepriekšējais gads ir bijis rekordaugsts investīciju darījumos, salīdzinot ar pēdējiem pieciem gadiem; vērojama paaugstināta aktivitāte dzīvojamo un industriālo platību segmentos

12.02.2014

Arvien pieprasītāki kļūst īpašumi tuvu Rīgai

14.02.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

2

Trīs vasarnīcas, kur vēl šovasar izbaudīt brīvdienas pie dabas

3

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

4

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

5

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks

6

Aicina uz Atvērto durvju dienu divos dzīvojamo ēku projektos Rīgā

City24 redaktora izvēle

alt

Arī dzīvoklis var kalpot par vietu, kur nodoties pirts priekiem

alt

Pārdošanā nonākusi ekskluzīva privātmāja pašā ezera krastā

alt

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks