Biroju telpu tirgū trūkst lielo nomnieku vēlmēm atbilstošu platību

Kā viena no tendencēm 2013. gadā biroju platību segmentā, kas turpināsies arī šogad, ir daudzu lielu nomnieku nomas līgumu pagarināšana esošajās biroju ēkās. Šī tendence skārusi starptautiskas kompānijas, tostarp informāciju tehnoloģiju kompānijas.

Kā būtiskākie faktori nomnieku vēlmei mainīt biroju telpas ir nepieciešamība paplašināties, kvalitātes uzlabošana kā arī labāka telpu pielāgošana biznesa vajadzībām. Interese parādās par ēku energoefektivitāti kā arī par starptautiski atzītu kvalitātes sertifikātu (BREEAM, LEED u.c.) esamību.

Pašlaik biroju platību tirgus nespēj piedāvāt nomnieku vēlmēm atbilstošus jaunus projektus, jo arī paši nomnieki joprojām nav gatavi parakstīt ilgtermiņa, nelaužamus nomas līgumus, kas bieži ir priekšnosacījums bankas finansējuma saņemšanai, kā arī piekrist salīdzinoši dārgākiem nomas nosacījumiem par esošā iznomātāja piedāvājumu pagarināt nomas līgumu. Bieži vien nomniekiem arī trūkst garantiju par jaunā projekta realizāciju, ievērojot nospraustos termiņus. Tādēļ pašreiz kompānijas paplašinoties meklē risinājumus esošajās biroju ēkās vai arī nomā papildus platības esošā biroja tuvumā.

 „Sadarbībā ar Colliers International nekustamo īpašumu konsultantiem, izvērtējot esošo tirgus situāciju un Tieto Latvia vajadzības, tika pieņemts lēmums pagarināt nomas līgumu ar esošo iznomātāju par 6200kv.m platību, kā arī papildus nomāt ~ 1670kv.m telpas netālu esošā birojā, uzņēmuma izaugsmei. Gaidām biroju segmenta attīstību tuvākajā nākotnē”, komentē Baltijā vadošā IT uzņēmuma Tieto Latvia pārstāve Ineta Petrovska.

Colliers International kompānijas partneris un brokeru departamenta direktors, Ēriks Bergmans apstiprina: „Ar Colliers International palīdzību vien, pagājušā gada ietvaros tika pagarināti nomas līgumi vairāk kā 10 000kv.m lielā platībā. Taču domājot par nākotni, var apgalvot, ka šobrīd Rīgā dažādās attīstības stadijās atrodas biroju ēku projekti ar kopējo platību ap 85 000kv.m. Lielākajai daļai realizācija ir atkarīga no spējas piesaistīt enkur nomnieku un projekta finansējumu. Savukārt tie projektu attīstītāji, kas var atļauties uzsākt būvniecību bez šiem faktoriem, varētu būt ieguvēji ilgtermiņā.”   

Pievienojies City24 Facebook lapai un uzzini aktuālākos nekustamo īpašumu tirgus jaunumus, interesantus notikumus un labus mājokļu piedāvājumus! 

Newsec: Latvijai iepriekšējais gads ir bijis rekordaugsts investīciju darījumos, salīdzinot ar pēdējiem pieciem gadiem; vērojama paaugstināta aktivitāte dzīvojamo un industriālo platību segmentos

12.02.2014

Arvien pieprasītāki kļūst īpašumi tuvu Rīgai

14.02.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

2

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

3

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

4

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

5

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

6

Uzņēmēju pieprasījums pēc pūļa finansējuma Latvijā strauji pieaug

City24 redaktora izvēle

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē