Arvien pieprasītāki kļūst īpašumi tuvu Rīgai

Pēdējo mēnešu tendences nekustamo īpašumu jomā liecina, ka arvien pieprasītāki kļūst īpašumi tuvu Rīgai - vietās, kur attālums līdz galvaspilsētas robežai ir 10-20 kilometru. Šajos Pierīgas rajonos tiek iegādātas privātmājas un dzīvokļi gan jaunos projektos, gan agrāk celtās mājās. Pircēji ir vietējie klienti, lielākoties ģimenes ar stabiliem ienākumiem, norāda nekustamo īpašumu kompānijas "Realia" Dzīvojamā fonda direktors Andrejs Kozels.

Patlaban īpaši pieprasīti un par samērā izdevīgām cenām iegādājami objekti, kas uzcelti nekustamā īpašuma "buma" gados, bet ekonomiskās krīzes dēļ nav pabeigti līdz galam. "Lielākoties šajās mājās vai dzīvokļos nav pabeigta iekšējā apdare, bet ir visas inženierkomunikācijas, pabeigta fasāde, ir labs jumta segums, logi, durvis," paskaidro Kozels.

Patlaban piedāvājumā ir privātmājas vidēji līdz 250 kvadrātmetru platībā ar zemi līdz 1500 kvadrātmetriem. Piemēram, Līčos, Dreiliņos, Garkalnē šādu objektu cena svārstās no 50 000 līdz 120 000 eiro.

"Principā, ieguldot ap 100 000 eiro klients var tikt pie pilnībā gatavas mājas. Piemēram, objektu nopērk par 50 000 eiro, apdares pabeigšanai un telpu iekārtošanai būs nepieciešami vēl aptuveni 50 000 eiro. Pašreizējos apstākļos tas ir ļoti labs piedāvājums," komentē speciālists.

Vairāk pieprasītas ir savrupmājas jaunajos ciematos, jo tur ir sakārtota infrastruktūra - izbūvētas ielas, nodrošināts apgaismojums, pieejami apsardzes pakalpojumi, izveidoti atpūtas laukumi u.tml.

Runājot par dzīvokļu tirdzniecību Pierīgas reģionā, Kozels atzīmē, ka pircējus lielākoties interesē dzīvokļi jaunajos daudzdzīvokļu projektos platībā līdz 75 kvadrātmetriem. Te cena svārstās ap 1200 līdz 2000 eiro par kvadrātmetru. "Ja jāizvēlas starp dzīvokli ar platību, sākot no 80 kvadrātmetriem, un privātmāju, daudzi dod priekšroku privātmājai, jo cenu atšķirība nav pārāk liela," norāda Kozels.

Tiesa, ir daļa klientu, kas izvēlēsies dzīvot tikai dzīvoklī, jo savas privātmājas apsaimniekošana prasa lielākas pūles, piebilst speciālists.

Pievienojies City24 Facebook lapai un uzzini aktuālākos nekustamo īpašumu tirgus jaunumus, interesantus notikumus un labus mājokļu piedāvājumus! 

Biroju telpu tirgū trūkst lielo nomnieku vēlmēm atbilstošu platību

13.02.2014

"Latio": Investorus interesē dažādu veidu īpašumi labās vietās Rīgas centrā

14.02.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

2

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

3

Aicina uz Atvērto durvju dienu divos dzīvojamo ēku projektos Rīgā

4

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

5

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus

6

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

City24 redaktora izvēle

alt

Pārdošanā nonākusi ekskluzīva privātmāja pašā ezera krastā

alt

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks

alt

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts