Arvien pieprasītāki kļūst īpašumi tuvu Rīgai

Pēdējo mēnešu tendences nekustamo īpašumu jomā liecina, ka arvien pieprasītāki kļūst īpašumi tuvu Rīgai - vietās, kur attālums līdz galvaspilsētas robežai ir 10-20 kilometru. Šajos Pierīgas rajonos tiek iegādātas privātmājas un dzīvokļi gan jaunos projektos, gan agrāk celtās mājās. Pircēji ir vietējie klienti, lielākoties ģimenes ar stabiliem ienākumiem, norāda nekustamo īpašumu kompānijas "Realia" Dzīvojamā fonda direktors Andrejs Kozels.

Patlaban īpaši pieprasīti un par samērā izdevīgām cenām iegādājami objekti, kas uzcelti nekustamā īpašuma "buma" gados, bet ekonomiskās krīzes dēļ nav pabeigti līdz galam. "Lielākoties šajās mājās vai dzīvokļos nav pabeigta iekšējā apdare, bet ir visas inženierkomunikācijas, pabeigta fasāde, ir labs jumta segums, logi, durvis," paskaidro Kozels.

Patlaban piedāvājumā ir privātmājas vidēji līdz 250 kvadrātmetru platībā ar zemi līdz 1500 kvadrātmetriem. Piemēram, Līčos, Dreiliņos, Garkalnē šādu objektu cena svārstās no 50 000 līdz 120 000 eiro.

"Principā, ieguldot ap 100 000 eiro klients var tikt pie pilnībā gatavas mājas. Piemēram, objektu nopērk par 50 000 eiro, apdares pabeigšanai un telpu iekārtošanai būs nepieciešami vēl aptuveni 50 000 eiro. Pašreizējos apstākļos tas ir ļoti labs piedāvājums," komentē speciālists.

Vairāk pieprasītas ir savrupmājas jaunajos ciematos, jo tur ir sakārtota infrastruktūra - izbūvētas ielas, nodrošināts apgaismojums, pieejami apsardzes pakalpojumi, izveidoti atpūtas laukumi u.tml.

Runājot par dzīvokļu tirdzniecību Pierīgas reģionā, Kozels atzīmē, ka pircējus lielākoties interesē dzīvokļi jaunajos daudzdzīvokļu projektos platībā līdz 75 kvadrātmetriem. Te cena svārstās ap 1200 līdz 2000 eiro par kvadrātmetru. "Ja jāizvēlas starp dzīvokli ar platību, sākot no 80 kvadrātmetriem, un privātmāju, daudzi dod priekšroku privātmājai, jo cenu atšķirība nav pārāk liela," norāda Kozels.

Tiesa, ir daļa klientu, kas izvēlēsies dzīvot tikai dzīvoklī, jo savas privātmājas apsaimniekošana prasa lielākas pūles, piebilst speciālists.

Pievienojies City24 Facebook lapai un uzzini aktuālākos nekustamo īpašumu tirgus jaunumus, interesantus notikumus un labus mājokļu piedāvājumus! 

Biroju telpu tirgū trūkst lielo nomnieku vēlmēm atbilstošu platību

13.02.2014

"Latio": Investorus interesē dažādu veidu īpašumi labās vietās Rīgas centrā

14.02.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

2

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām

3

VESTABALT uzsāk dzīvokļu iepriekšpārdošanu elitārajā dzīvojamā namā Ausekļa ielā 14

4

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

5

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

6

Jasmine Garden izsludina Ziemassvētku akciju pēdējiem septiņiem dzīvokļiem. Īpašas dāvanas pircējiem!

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām