Lanīda: Nesamērīga iemaksu paaugstināšana - nāves spriedums investīciju piesaistes programmai

Iemaksu palielinājums līdz 250 000 eiro par nekustamā īpašuma iegādi termiņuzturēšanās atļauju saņemšanai ir nesamērīgs un neatbilstošs Latvijas ekonomiskajai situācijai. Kāpinot iemaksu summu par vairāk nekā 66%, investīciju piesaistes programma zaudēs savu konkurētspēju. “Tā vietā, lai ieguldītu līdzekļus mūsu valsts ekonomikā, nerezidenti priekšroku dos tādām valstīm kā Grieķija, Bulgārija, Portugāle un Spānija, kur gan tirgus piedāvājums, gan klimata apstākļi ir krietni pievilcīgāki,” skaidro Aivars Andersons, nekustamo īpašumu kompānijas Riga Real Estate direktors.

Tāpat līdz ar iemaksu palielināšanu tiek liegtas attīstības iespējas pārējām Latvijas pilsētām, jo īpašumi šādā cenu kategorijā ir pieejami tikai Rīgā, turklāt luksus klases segmentā. Nosakot vienādu iemaksu līmeni visām Latvijas pilsētām, investīciju plūsma ārpus galvaspilsētas visticamāk apstāsies.

“Izstrādājot Imigrācijas likuma grozījumus jāņem vērā ekonomikas rādītāji, tirgus aktivitāte un nozares viedoklis, nevis “jāspodrina spalvas” politiskajā arēnā. Nav palielinājusies nedz īpašumu kadastrālā vērtība, nedz vērojama stabila nozares izaugsme, tāpēc tik krasa iemaksu palielināšana ir nepamatots solis. Tā vietā būtu lietderīgi izstrādāt pakāpenisku minimālās investīciju likmes palielināšanas sistēmu, kas sasniegtu vēlamo summu noteiktā periodā. Šāds likumā noteikts mehānisms veicinātu gan nekustamo īpašumu attīstītāju, gan potenciālo klientu paļāvību valsts tautsaimniecības veicināšanas programmām,” komentē Vestards Rozenbergs, starptautiskās nekustamo īpašumu kompānijas Baltic Sotheby's International Realty   valdes priekšsēdētājs.

Latvijas Nekustamo īpašumu darījumu asociācijas biedri atbalsta jebkuras iniciatīvas, kas vērstas uz nozares un visas ekonomikas attīstību, tostarp, saredz nepieciešamību pēc izmaiņām Imigrācijas likumā. Taču tām jābūt atbilstošām tirgus situācijai, vērstām uz visas Latvijas, nevis tikai galvaspilsētas attīstību, jāveicina gan privātā, gan valsts sektora labklājība. 

Pievienojies City24 Facebook lapai un uzzini aktuālākos nekustamo īpašumu tirgus jaunumus, interesantus notikumus un labus mājokļu piedāvājumus! 

Četru gadu laikā apmaiņā pret termiņuzturēšanās atļaujām visvairāk īpašumu iegādāti vērtībā līdz 200 000 eiro

20.02.2014

Janvāra otrajā pusē audzis īrnieku pieprasījums Rīgas dzīvokļu īres tirgū

24.02.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

2

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

3

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

4

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

5

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

6

Eksperta viedoklis: Kas notiek Jūrmalas nekustamo īpašumu tirgū?

City24 redaktora izvēle

alt

Eksperta viedoklis: Kas notiek Jūrmalas nekustamo īpašumu tirgū?

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu