Janvāra otrajā pusē audzis īrnieku pieprasījums Rīgas dzīvokļu īres tirgū

Gada sākumā Rīgas dzīvokļu īres tirgū īrnieku aktivitāte bija zemāka, bet janvāra otrajā pusē pieprasījums pakāpeniski palielinājās, teikts nekustamo īpašumu kompānijas "Latio" mājokļu tirgus pārskatā.

Aktivitātes pieaugumu nodrošināja ārvalstu studenti, kas vēlas īrēt vairāku istabu mēbelētus dzīvokļus Rīgas centrā vai mācību iestādes tuvumā, norāda "Latio".

Galvaspilsētas centrā īres pieprasījumu nodrošina gan vietējie iedzīvotāji, gan ārzemnieki. Pieprasītākie šajā segmentā ir kvalitatīvi, labiekārtoti, mēbelēti vienas, divu un trīs istabu dzīvokļi platībā līdz 80 kvadrātmetriem par īres maksu līdz 450–600 eiro mēnesī bez komunālajiem maksājumiem.

Pieprasījums pēc jauno dzīvokļu īres Rīgas mikrorajonos saglabājas augsts, teikts pārskatā. Daudzi īrnieki dod priekšroku jaunajiem dzīvokļiem, jo salīdzinājumā ar mikrorajonu sērijveida mājokļiem tiem ir zemāks komunālo maksājumu līmenis, labāks ēkas tehniskais stāvoklis, augstāks komforts, sakārtota vide.

Šīs priekšrocības, pēc īrnieku domām, kompensē lielāku jaunā dzīvokļa īres maksu.

Mājokļu īres maksa gan Rīgas centrā, gan mikrorajonos gada sākumā saglabājās iepriekšējā līmenī. Janvārī atkarībā no dzīvokļa platības vidējā īres maksa mēnesī par kvadrātmetru neremontētās mūra ēkās Vecrīgā bija seši līdz septiņi eiro, klusajā centrā - seši līdz astoņi eiro, tuvajā centrā - seši līdz septiņi eiro, tālajā centrā - pieci eiro, daļēji renovētās mūra ēkās Vecrīgā - astoņi līdz desmit eiro, klusajā centrā - astoņi līdz desmit eiro, tuvajā centrā - astoņi līdz deviņi eiro, tālajā centrā - septiņi eiro, kapitāli rekonstruētās ēkās un jaunajos projektos Vecrīgā - 14 līdz 15 eiro, klusajā centrā - 11 līdz 13 eiro, tuvajā centrā - 11 līdz 12 eiro, tālajā centrā - septiņi līdz astoņi eiro.

Rīgas mikrorajonos vidējā stāvoklī esošu sērijveida dzīvokļu vidējā īres maksa bez komunālajiem maksājumiem janvārī bija 4,3 eiro par kvadrātmetru.

Tipveida dzīvokļu vidējā kapitalizācijas likme gada pirmajā mēnesī bija virs 8%. Tas nozīmē, ka no kapitāla atdeves viedokļa ir izdevīgi iegādāties dzīvokli un pēc tam to izīrēt, taču, veicot šādus darījumus, rūpīgi jāizsver ienesīguma stabilitāte un pieauguma iespējas nākotnē, norāda "Latio".

Pievienojies City24 Facebook lapai un uzzini aktuālākos nekustamo īpašumu tirgus jaunumus, interesantus notikumus un labus mājokļu piedāvājumus! 

Lanīda: Nesamērīga iemaksu paaugstināšana - nāves spriedums investīciju piesaistes programmai

20.02.2014

Iespēja pieteikties zemes nomas tiesībām uz zemesgabaliem Rīgā, Andreja Saharova ielā, 13.janvāra ielā, un Dzirciema ielā!

24.02.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

2

Trīs vasarnīcas, kur vēl šovasar izbaudīt brīvdienas pie dabas

3

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

4

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

5

Aicina uz Atvērto durvju dienu divos dzīvojamo ēku projektos Rīgā

6

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

City24 redaktora izvēle

alt

Pārdošanā nonākusi ekskluzīva privātmāja pašā ezera krastā

alt

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks

alt

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts