Igaunijas nekustamā īpašuma fonds par 8,9 miljoniem eiro iegādājies biroju ēku Rīgā

Igaunijas nekustamā īpašuma fonds "EfTEN Capital" palielinājis Latvijas nekustamo īpašumu portfeli, par 8,9 miljoniem eiro nopērkot 7400 kvadrātmetrus lielu neoklasicisma biroju ēku Blaumaņa ielā 5a, Tērbatas ielā 23/25, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja "EfTEN Capital".

Tas ir Igaunijas investīciju fonda aktīvu pārvaldes uzņēmuma SIA "EfTEN Capital" trešais darījums Latvijā.

"EfTEN Capital" ir iegādājies savu otro biroju ēku Rīgas centrā un trešo īpašumu Latvijā. Arhitekta Augusta Malvesa klasiskā un ievērojamā neoklasicisma ēka tika celta 1913.gadā bankas vajadzībām. Laika gaitā tā tika pārbūvēta par biroju ēku.

Ēkā atrodas 49 nomnieki, kas pārsvarā ir advokātu biroji, kā arī finanšu brokeri, bet pirmajā stāvā ir izveidoti dažādi veikali un restorāni.

Īpašums tika iegādāts no tās sākotnēji vēsturiskajiem īpašniekiem, kas pašlaik dzīvo ASV. Iegādes vērtība ir 8,9 miljoni eiro. Pirmo reizi ēkas pastāvēšanas vēsturē tai ir vienots īpašnieks, kas rada papildu vērtību tās tālākai attīstībai un pārvaldīšanai.

"EfTEN Capital" valdes loceklis Viktors Savins norāda, ka ēkai ir gan vēsturiska, gan arī komerciāla vērtība. Tā kā nomas maksas līmenis ēkā ir zem tirgus vērtības, tas dod iespēju palielināt ēkas rentabilitāti. Tāpat ir iespējams palielināt izīrējamo platību ēkas augšējā stāvā.

Kā informē "EfTEN Capital AS" vadītājs Viljars Arakass, šis ir līdz šim lielākais ieguldījums Latvijā. "EfTEN Capital" mērķis ir palielināt savu investīciju darbību Latvijā, ņemot vērā tās labo ekonomisko perspektīvu un faktu, ka Latvija ir kļuvusi par eirozonas 18.dalībvalsti.

"EfTEN" investīciju ieguldījumus Latvijā pārvalda SIA "EfTEN Capital", kas ir SIA "Newcom" un "EfTEN Capital AS" dibināts kopuzņēmums Igaunijas nekustamā īpašuma fonda "EfTEN Kinnisvarafond" aktīvu pārvaldīšanai Latvijā. "Newcom" vairākuma akcionārs ir Viktors Savins, kas darbojas nekustamā īpašuma nozarē jau daudzus gadus.

"EfTEN" ienāca Latvijas tirgū 2013.gada martā, kad "EfTEN Kinnisvarafond" iegādājās nekustamo īpašumu Jelgavā, kur paredzēts uzbūvēt tirdzniecības centru ar galveno nomnieku - veikala "Rimi" operatoru. Jelgavā būvniecības darbus bija plānots uzsākt 2013.gada augustā.

2013.gada jūlijā fonds iegādājās īpašumu Stabu ielā 10/4, Rīgā, kas ir ir jau 17.objekts "EfTEN Kinnisvarafond" ieguldījumu portfelī.

2008.gadā "EfTEN Capital AS" nodibināja "EfTEN" nekustamā īpašuma fondu. Fonds ir iegādājies komercīpašumus Igaunijā, Latvijā un Lietuvā ar kopējo platību 108 000 kvadrātmetru. Fonda "EfTEN Capital AS" aktīvu apjoms ir sasniedzis 120 miljonus eiro.

"EfTEN Capital" ir 2008.gadā dibināts aktīvu pārvaldes uzņēmums, kas specializējas uz investīcijām nekustamajā īpašumā. "EfTEN Capital" ir saņēmis Igaunijas Finanšu un kapitāla tirgus komisijas licenci ieguldījumu pārvaldes pakalpojumu sniegšanai. Uzņēmums piedāvā arī privāto aktīvu portfeļu pārvaldīšanu.

Pievienojies City24 Facebook lapai un uzzini aktuālākos nekustamo īpašumu tirgus jaunumus, interesantus notikumus un labus mājokļu piedāvājumus!

Pirmā mājokļa valsts atbalsta programmu varētu sākt īstenot jau šogad

25.02.2014

Preses konferencē atklās Latvijas, Igaunijas un Bulgārijas nekustamo īpašumu tirgus tendences

25.02.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Iespēja iegādāties elegantu privātmāju Jūrmalā, kurā aug pašiem savs olīvkoks

2

Dzīvokļu pircēji atgriežas – kļuvuši jaunāki un apdomīgāki

3

Trīs ekskluzīvi īres dzīvokļi vilinošajā Āgenskalnā

4

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus

5

Rīgā samazinājies pārdošanā piedāvāto dzīvokļu skaits

6

Kopš gada sākuma dzīvokļu cenas Rīgā palielinājušās par 3,2%

City24 redaktora izvēle

alt

Trīs vasarnīcas, kur vēl šovasar izbaudīt brīvdienas pie dabas

alt

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

alt

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"