Būvkomersantiem reģistrācija būs ātrāka un nedaudz lētāka

Otrdien Ministru kabineta (MK) sēdē tika apstiprināta jauna būvkomersantu reģistrācijas kārtība, kas ir komersantiem ātrāka, ērtāka un ar mazākām reģistrācijas izmaksām, informē MK.  Par to informē biznesa un ekonomikas ziņu portāls  db.lv

MK noteikumi «Būvkomersantu reģistrācijas noteikumi» nosaka kārtību un nosacījumus komersantu reģistrācijai un atkārtotai reģistrācijai būvkomersantu reģistrā, izslēgšanai no reģistra, kā arī reģistra datu saturu un izmantošanas kārtību, par reģistrācijas darbībām maksājamās valsts nodevas apmēru un maksāšanas kārtību.

2014. gada sākumā darbu sāka Būvniecības informācijas sistēma, kas nodrošinās elektronisku būvniecības dokumentācijas apkopošanu un apriti starp būvniecības pārvaldes un kontroles institūcijām un būvniecības dalībniekiem, kā arī informēs sabiedrību par būvniecības procesiem. Šobrīd Būvniecības informācijas sistēmas portālā publiski ir pieejami pirmie trīs reģistri - Būvkomersantu reģistrs, Būvprakses un arhitekta prakses sertifikātu reģistru un Būvinspektoru reģistrs.

Jaunajos būvkomersantu reģitrācijas noteikumos paredzēta kārtība, kādā komersanti Ekonomikas ministrijai iesniedz iesniegumus elektroniski būvniecības informācijas sistēmā, autentificējoties un aizpildot speciālas tiešsaistes formas, kā arī izmantojot maksājuma moduli valsts nodevas nomaksai.

Tāpat noteikts vienots datums – 30. aprīlis, līdz kuram, būvkomersantiem katru gadu būs jāiesniedz ikgadējā informācija reģistra iestādei par būvkomersanta darbību iepriekšējā gadā un vidējo iepriekšējā gadā būvniecībā nodarbināto skaitu.

Nolūkā Būvkomersantu reģistrā iekļaut pēc iespējas plašāku informāciju par būvkomersantu līdzšinējo darbību, tādējādi sniedzot pasūtītājam iespēju vienuviet iegūt svarīgu informāciju par potenciālo projektētāju, būvuzraudzības vai būvdarbu veicēju, Būvkomersantu reģistrā tiks publicēta arī informācija par būvkomersanta izslēgšanu no Valsts ieņēmumu dienesta (VID) pievienotās vērtības nodokļa maksātāju reģistra par VID konstatētajiem normatīvo aktu pārkāpumiem un tā atjaunošanu šajā reģistrā.

Tāpat Būvkomersantu reģistrā tiks publicēta arī informācija par gadījumiem, kad Valsts ieņēmumu dienests pieņēmis lēmumu apturēt būvkomersanta saimniecisko darbību, pamatojoties uz kuru, būvkomersanta reģistrācija Būvkomersantu reģistrā tiks apturēta līdz brīdim, kamēr Uzņēmumu reģistrs veiks ierakstu par saimnieciskās darbības atjaunošanu.

Vienlaikus paredzēts, ka būvkomersantam būs tiesības uz reģistrācijas apturēšanu ne biežāk kā vienu reizi 12 mēnešu laika periodā.

MK noteikumos samazinātas (noapaļojot summas eiro) valsts nodevas summas no 71,14 eiro uz 70 eiro un no 355,72 eiro uz 355 eiro. 

Pievienojies City24 Facebook lapai un uzzini aktuālākos nekustamo īpašumu tirgus jaunumus, interesantus notikumus un labus mājokļu piedāvājumus!

 

Grīziņkalna un Ziedoņdārza atjaunošana izmaksās 4,6 miljonus eiro

25.02.2014

Būvē jaunus dzīvojamo namu projektus Rīgā un Jūrmalā

26.02.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

2

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

3

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

4

Jasmine Garden izsludina Ziemassvētku akciju pēdējiem septiņiem dzīvokļiem. Īpašas dāvanas pircējiem!

5

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

6

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām