Jūrmalā pircēji no Krievijas interesējas par arvien dārgākiem dzīvokļiem

Kopš pagājušā gada Jūrmalā ir vērojama aizvien pieaugoša pircēju no Krievijas interese par pietiekami dārgiem dzīvokļiem - tādiem dzīvokļiem, kuru cena ir 300 000 līdz 400 000 eiro (210 000 līdz 280 000 latu) vai pat vairāk, teikts nekustamā īpašuma kompānijas "Realia" sagatavotajā tirgus pārskatā.

Vairākums "Realia" klientu izvēlas Jūrmalu un par labākajiem nekustamajiem īpašumiem ir gatavi maksāt labu naudu. Rīgas centrā viņus interesē tie nekustamie īpašumi, kuri maksā apmēram 2000 eiro (1400 lati) par kvadrātmetru. Aizvien vairāk ārzemnieku pērk jaunus dzīvokļus Latvijas galvaspilsētas guļamrajonos, teikts pārskatā.

Galvenais motīvs, kas pircējus no Krievijas mudina iegādāties apartamentus un mājas Rīgā un Jūrmalā, ir vēlēšanās iegūt uzturēšanās atļauju, norāda "Realia". Imigrācijas likuma labojumi nosaka -, lai varētu pretendēt uz šīs atļaujas piešķiršanu, ārzemniekam jānopērk Rīgā vai Rīgas plānošanas reģionā esošs nekustamais īpašums, kura vērtība ir lielāka par 100 000 latiem (143 000 eiro). Pēc likuma labojumu pieņemšanas daudzi pircēji sākotnēji orientējās tieši uz šo skaitli. Jūrmalā daudzi no tiem, kuri vēlējās iegādāties apartamentus tuvāk līča krastam, centās pirkumu iegādāties 200 000 līdz 250 000 eiro (140 000 līdz 175 000 latu) robežās.

"Realia" speciālisti ievērojuši, ka pirkt īpašumus ierodas cilvēki, kuriem jau ir priekšstats par nekustamo īpašumu tirgus situāciju Jūrmalā. Viņi ir informēti par to, ka pienācīgu dzīvokli netālu no līča par 200 000 līdz 250 000 eiro (140 000 līdz 175 000 latu) viņiem atrast neizdosies, jo divus gadus bijis liels pieprasījums pēc dzīvokļiem un ticis noslēgts liels skaits darījumu.

Ja pircēji izvēlas iegādāties mājokli Jūrmalas labākajos ēku kompleksos, tad apartamentu cenas 600 000 eiro (420 000 latu) un pat 800 000 eiro (560 000 latu) apmērā šie klienti uztver ar sapratni, teikts pārskatā.

Tas pats attiecas arī uz lētākiem mājokļiem jaunajos projektos Jūrmalā upes pusē, norāda "Realia". Tur cenas ir zemākas, tomēr ārzemnieku rīcība ir tāda pati - pērk tikai labāko un tikai to, kas ir prasītās naudas vērts. "Realia" uzskata, ka patlaban varētu runāt par zināmu prioritāšu maiņu. Iepriekš ārzemniekiem svarīgākais bija jautājums par uzturēšanās atļauju, kuras iegūšanai nekustamo īpašumu tad arī piemeklēja. Pašlaik akcents ir cits - laba un kvalitatīva māja vai dzīvoklis, bet Latvijas uzturēšanās atļaujas iegūšana ir tikai nekustamā īpašuma iegādes patīkams papildu bonuss.

Pēdējā pusgadā lielākajā daļā uzņēmumā "Realia" saņemtajos pieprasījumos par nekustamo īpašumu iegādi Jūrmalas centra piekrastes pirmajā līnijā runa ir par apartamentiem ar trim vai četrām guļamistabām. Šādiem tirgū izliktajiem piedāvājumiem noteiktā cena gandrīz sasniedz 5000 eiro (3500 latus) par kvadrātmetru, un darījumi ar tiem tiek regulāri noslēgti. Pēdējā laikā dārgākais darījums Jūrmalā, ko noslēdza ar "Realia" līdzdalību, bija darījums, kura cena par vienu kvadrātmetru bija 5500 eiro (3850 lati).

Pārskatā teikts, ka pieprasījumi no klientiem, vismaz no "Realia" klientiem, nedod nekādu pamatu, lai izdarītu secinājumu, ka Jūrmala būtu pārvērtēta vai nesamērīgi dārga. Cilvēki vēlas saņemt kvalitatīvu produktu un, ja redz, ka apartamenti ir prasītās naudas vērti, viņi to maksā. To apstiprina kopš rudens pieaugošais pieprasījumu skaits, tajos klienti no Krievijas norāda precīzu viņiem iepatikušos Jūrmalas projekta adresi. Ja konkrētajā mājā izdodas atrast piedāvājumu, kura platība viņus apmierina, darījums tiek slēgts par pieprasīto tirgus cenu.

Lētu, bet labu piedāvājumu samazināšanās tendence Jūrmalā ir vērojama arī privātmāju segmentā, norāda "Realia". Mājas līča pusē par 250 000 līdz 300 000 eiro (175 000 līdz 210 000 latu) ir palikušas pagātnē. Atrast šādus piedāvājumus praktiski vairs nav iespējams. Kūrorta centrālajā daļā standarta cenas privātmājām sākas no 500 000 eiro (350 000 latu).

"Realia" prognozē, ka tuvākajos gados cenas Jūrmalā būs stabilas. Lielākā cena, kas būs spilgtākajiem apartamentu piedāvājumiem, nepārsniegs 6000 līdz 7000 eiro (4200 līdz 4900 latus). Piedāvājumus, kas būtu šādu cenu cienīgi, Jūrmalā var saskaitīt teju vai uz vienas rokas pirkstiem, teikts pārskatā.

Amber Wood līdzīpašnieks: runas par Kanādas kļavas izmantošanu Gaismas pilī nav biznesa, bet pilsoņa pašapziņas jautājums

05.03.2013

Ķīna uzsāk nekustamā īpašuma tirgus reformas

05.03.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

2

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

3

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

4

Jasmine Garden izsludina Ziemassvētku akciju pēdējiem septiņiem dzīvokļiem. Īpašas dāvanas pircējiem!

5

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

6

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām