Vai par pieprasītākajiem īpašumiem zudīs interese?

„250 000 eiro par nekustamā īpašuma iegādi termiņuzturēšanās atļauju saņemšanai –vairāk nekā 60% iemaksu palielinājums gaidāms, ja tiks pieņemti  Imigrācijas likuma grozījumi. Šobrīd vietējo pircēju dominējošais darījumu apjoms ir līdz 100 000 eiro, savukārt,  nerezidenti ieņem vadošo pozīciju segmentā no  100 000 – 200 000 eiro. Ja iemaksu izmērs tiks palielināts, jārēķinās, ka šī brīža aktīvākā  tirgus daļa paliks bez pircējiem. Vidējā Latvijas iedzīvotāja ekonomiskā situācija neatbilst šī segmenta piedāvājumu  iegādei, savukārt nerezidenti lūkos pēc īpašumiem augstākos plauktos. Laikā, kad tirgus sāk atgūties, tas būtu jāstimulē, nevis jācenšas likt papildus šķēršļus”, skaidro kompānijas BALSTS valdes priekšsēdētājs Aigars Zariņš.

2014. gada februārī sērijveida dzīvokļu cenu pieaugums 0,26 – 1,21% robežās konstatēts lielākajā daļā Rīgas mikrorajonu, centrā un jaunajos projektos. Kritums 0,44% robežās raksturīgs vienīgi Bolderājā, kur vidējā cena noslīdējusi zem 450 Eur/m2.  BALSTS indekss februārī pieaudzis par vienu punktu un sasniedzis 138 punktus. Darījumu skaits februārī, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, samazinājies par 12%.  Kritums skaidrojams ar 2014. gada janvāra neprognozēti augsto darījumu skaitu, kas bijis lielākais pēdējo 7 gadu laikā. 

Komercplatību nomas segmentā  vēl joprojām aktīvs ir noliktavu un ražošanas telpu pieprasījums. Vislielākais pieprasījums ir pēc telpām uz nomu platībās no 500 līdz 1000 kvadrātmetriem. Komerczemju piedāvājums joprojām ievērojami pārsniedz pieprasījumu, tādēļ ekonomiskā aktivitāte šajā segmentā ir pārāk zema, lai veidotos racionāla tirgus cena. 

Līdz 2017.gadam sola sakārtot Mūkusalas ielas krasta promenādi

04.03.2014

Iepriekšējās nedēļas lielākais nekustamā īpašuma darījums noticis Ozolnieku pagastā par vairāk nekā 11 mlj/EUR

04.03.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

2

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

3

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

4

Jasmine Garden izsludina Ziemassvētku akciju pēdējiem septiņiem dzīvokļiem. Īpašas dāvanas pircējiem!

5

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

6

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām