Pieaug interese par zemes iegādi mājas būvniecībai

Aizvien vairāk cilvēku interesējas par zemes iegādi privātmājas būvniecībai, jo nespēj atrast tirgū savām prasībām atbilstošu māju. Privātmāju piedāvājumu veido banku meitas uzņēmumu īpašumi un jau pabeigtas, iepriekš apdzīvotas mājas. Liela daļa esošo īpašumu nereti prasa papildu ieguldījumus no potenciālā pircēja puses, lai novērstu celtniecības gaitā radušās nepilnības, kas sadārdzina mājas iegādi. Savukārt pilnībā pabeigto māju īpašnieku prasītā cena mēdz būt par augstu. Interesi par zemes iegādi veicinājušas arī bankas, kas ir kļuvušas pretimnākošākas, kreditējot privātmāju būvniecību.

Pircējus pārsvarā interesē zemes gabali Rīgā, privātmāju rajonos, piemēram, Bieriņos, un Rīgas rajonā, apmēram 30 minūšu brauciena attālumā no Rīgas centra, ar platību no 1 000 līdz 1 800 kv.m. Lielāki zemes gabali tiek izskatīti, ja pircēji plāno celt dvīņu māju, kurā, vienā daļā dzīvotu, bet otru tās daļu pārdotu. Šobrīd pircēji par zemes gabala iegādi ir gatavi maksāt no 35 000 līdz 45 000 EUR.

„Kivi Real Estate” dzīvojamā segmenta vadītājs Kristaps Jankovskis atklāj: „Liela nozīme ir zemes gabalā pieejamajām komunikācijām, jo to ievilkšanai nepieciešama projektu sagatavošana, dokumentu saskaņošana, kas nozīmē papildu laiku un līdzekļus. Ja komunikācijas konkrētā rajonā nav pieejamas (piem., pilsētas ūdensvads vai „Latvijas Gāze”), tas nozīmē alternatīvu apkures veidu izmantošanu, kas ne visiem ir pieņemami un ekonomiski izdevīgi.”

Kā būtisks faktors zemes iegāde ir infrastruktūra. Vēlams, lai būtu ierīkots piebraucams ceļš, kā arī, lai tuvumā atrastos vēl kādas privātmājas. Svarīga ir arī regulāra sabiedriskā transporta satiksme, pārtikas veikala tuvums, ērta bērnu nokļūšana līdz skolai vai bērnudārziem un citām sabiedriskajām iestādēm.

Pircēji parasti izvēlas regulāras, taisnstūra formas zemes gabalus ar saskaņotu piebraucamo ceļu. Ja zemes gabalam ir neparasts reljefs, to uzskata par priekšrocību, izņemot zemes gabalus ar platību līdz 2 000 kv. m, kur nelīdzens reljefs var apgrūtināt mājas būvniecību. Privātmājas būvniecībai paredzēto zemes gabalu pircēji pārsvarā ir Latvijā dzīvojošas ģimenes ar bērniem, ar vidējiem un vidēji augstiem ienākumiem. Pircēji biežāk vēlas celt vienstāva, koka karkasa mājas ar 4-6 istabām (2-3 guļamistabām), kurām ir zemākas celtniecības un uzturēšanas izmaksas, lielu uzmanību pievēršot apkures veidam un energoefektivitātei.

Finanšu ministrija ir gatava aizdot Jūrmalai naudu "Ķemeru" iegādei

05.03.2014

alt

Colliers International paziņo par BAB bankas Snoras piederošo nekustamo īpašumu izsoli

05.03.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Dārzciema pērle – elegants dzīvoklis ar septiņām istabām

2

"Magdelēnas kvartālā" pārdots jau katrs ceturtais dzīvoklis

3

Maskavas forštate – no rīdzinieku bieda līdz unikālai dzīvesvietai ar milzīgu potenciālu

4

Viens no arhitekta Modra Ģelža pēdējiem veikumiem – privātmāja Mežaparkā

5

Privātmāja Amatniekos, kurā izmantoti oriģināli interjera dizaina risinājumi

6

Atvērto durvju dienas - noķer "Lielo lomu" Rīgas centra jaunajos projektos

City24 redaktora izvēle

alt

Rudens mājīgums uz tava balkona

alt

Mārupe – iecienītais Pierīgas ciemats, kur harmoniska vide satiek mūsdienu komfortu

alt

No īpašnieka: četri moderni dzīvokļi, kuros baudīt galvaspilsētas šarmu