„NCC Housing” energoefektīvajās mājās iedzīvotāju rēķini par siltumu četristabu dzīvokļos ir vidēji 52 euro

SIA „NCC Housing” uzceltajā dzīvojamo māju kompleksā „NCC Mājas Biķernieku ielā 160” vidējā apkures maksa par janvāri bija 0,60 euro/kv.m ar pievienotās vērtības nodokli, kas ir ievērojami mazāka nekā padomju laiku celtajos mājokļos. Šobrīd šī projekta ietvaros ir uzceltas 12 no 18 mājām, nodrošinot mūsdienīgākos energoefektivitātes risinājumus.

SIA „NCC Housing” mājām kopumā ir raksturīga augsta energoefektivitāte. Šobrīd kopā ar arhitektiem norit darbs pie energoefektīvu risinājumu izstrādes jaunajam mājokļu projektam „NCC Mājas Putnu ielā 31”.

Par četristabu dzīvokli apkures rēķins par janvāri 35 euro

Mūsu mājās Biķernieku ielā 160 apkures rēķini par janvāri par divistabu istabu dzīvokļiem vidēji bija ap 28 euro, trīs istabu – 40 euro un četru istabu dzīvokļos - 52 euro. Ir ģimenes, kas par 4 istabu dzīvokļa apkuri šī gada janvārī samaksāja 35 euro.

Mareks Kļaviņš, SIA „NCC Housing” valdes loceklis: „Mēs esam atraduši optimālu formulu, lai nodrošinātu iedzīvotājiem dzīvokļus ar iespējami zemām apsaimniekošanas izmaksām. Šo pašu formulu plānojam ievērot arī jaunajā projektā „NCC Mājas Putnu ielā 31”. Jauno projektu mājās, kuru siltināšanā ir izmantoti mūsdienīgi materiāli, salīdzinot ar padomju laikos būvētajām, ir daudz mazāks siltuma zudums. Tomēr arī jauno projektu mājas mēdz būt dažādas. Ja projekta attīstītājs ir ekonomējis uz būvniecības rēķina un uzstādījis logus, kas sniedzas no grīdas līdz griestiem, tad šādā mājā apkures rēķini būs lielāki nekā mūsu, kuros loga aile aizņem tikai 25% līdz 30% no ārsienas. ”

Panākumi ir balstīti uz precīzas celtniecības tehnoloģijas ievērošanu. Svarīgs ir arī komunikāciju novietojums, lai visi siltuma padeves un siltā ūdens vadi „NCC Housing” mājās ir novietoti vienā šahtā, kas atvieglo gan apsaimniekošanu, gan rada mazākas izmaksas ūdens cirkulācijai. Apzinoties, ka Latvijā mēdz būt arī ļoti aukstas ziemas, tiek izmantotas biezākas siltumizolācijas kārtas, nekā to prasa normatīvi, un arī logu paketes ar lielāku situma pretestību.

Ne mazāk nozīmīga „NCC Housing” māju priekšrocība ir iespēja iedzīvotājiem regulēt siltuma padevi savā dzīvoklī, kas samazina apkures rēķinus. Katram dzīvoklim ir savs siltuma skaitītājs, kas ļauj iedzīvotājiem sekot līdzi siltuma patēriņam, kā arī kontrolēt un optimizēt apkures izmaksas.

2012.gadā dzīvojamo māju komplekss „NCC Mājas Biķernieku ielā 160” saņēma atzinību un ieguva "Energoefektīvākās daudzdzīvokļu ēkas Latvijā 2011" statusu.

„NCC Housing” projekti Mežciemā un Pārdaugavā

Šobrīd „NCC Housing” attīsta divus mājokļu projektus Pārdaugavā un Mežciemā. Jaunajam projektam „NCC Mājas Putnu ielā 31” tiks uzbūvēta sešstāvu dzīvojamā māja ar racionāla plānojuma 60 dzīvokļiem. Visi divu, trīs un četru istabu dzīvokļi būs pieejami ar pabeigtu iekšējo apdari. Katram dzīvoklim būs plašs balkons, autostāvieta pagalmā un saimniecības telpa pagrabstāvā. Jaunās dzīvesvietas aktīvām ģimenēm izveidotas vidē, kas ir saglabājusi savu Pārdaugavas agrāko lauku un seno ozolu šarmu.

Savukārt „NCC Mājas Biķernieku ielā 160” šobrīd notiek trīs māju būvniecība. Projekta ietvaros tiks uzbūvētas astoņas piecstāvu un desmit četrstāvu dzīvojamās ēkas ar 356 dzīvokļiem. Projektā ir divu līdz četru istabu dzīvokļi ar pilnu iekšējo apdari. Kopumā divpadsmit jau uzceltajās mājās ir pārdoti vai rezervēti 250 dzīvokļi.

Colliers International paziņo par BAB bankas Snoras piederošo nekustamo īpašumu izsoli

05.03.2014

alt

Torņakalnā sākusies LU Dabaszinātņu akadēmiskā centra būvniecība

06.03.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

2

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

3

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

4

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

5

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

6

Uzņēmēju pieprasījums pēc pūļa finansējuma Latvijā strauji pieaug

City24 redaktora izvēle

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē