Torņakalnā sākusies LU Dabaszinātņu akadēmiskā centra būvniecība

Līdz ar būvatļaujas izsniegšanu Torņakalnā sākusies Latvijas Universitātes (LU) Dabaszinātņu akadēmiskā centra būvniecība, informēja LU Preses centrā.  Par to informē biznesa un ekonomikas ziņu portāls db.lv

Akadēmiskā centra pirmās kārtas projektu Rīgas pilsētas būvvalde saskaņojusi 27.februārī, bet vakar, 4.martā, ir izsniegta būvatļauja. Projekta pirmajā kārtā paredzēts uzbūvēt akadēmisko centru un labiekārtot teritoriju. Projekta pirmo kārtu paredzēts pabeigt līdz nākamā gada augustam, bet visu kompleksu - līdz 2023.gadam.

Jaunajā ēkā iekārtos sešu valsts nozīmes pētniecības centru laboratorijas. Tur atradīsies Enerģijas un vides resursu ieguves un ilgtspējīgas izmantošanas tehnoloģiju valsts nozīmes pētniecības centrs, Farmācijas un biomedicīnas valsts nozīmes pētniecības centrs, Lauksaimniecības resursu izmantošanas un pārtikas valsts nozīmes pētniecības centrs, Meža un ūdens resursu valsts nozīmes pētniecības centrs, Nanostrukturēto un daudzfunkcionālo materiālu, konstrukciju un tehnoloģiju valsts nozīmes pētniecības centrs, kā arī Sabiedrības veselības un klīniskās medicīnas valsts nozīmes pētniecības centrs.

Akadēmiskais centrs tiks aprīkots ar modernām auditoriju un laboratoriju iekārtām un mēbelēm. Centrā atradīsies LU Bioloģijas fakultāte, Ķīmijas fakultāte, Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultāte, Medicīnas fakultāte, kā arī Mikrobioloģijas un biotehnoloģijas institūts un Ķīmiskās fizikas institūts. Kopumā telpas paredzētas aptuveni 3000 studentiem, zinātniekiem un mācībspēkiem.

Kā norāda LU, Torņakalnā ir plānots izveidot modernu akadēmisko centru ar vairākām ēkām, radot ērtu, funkcionālu, ekonomisku un uz ilgtspējīgu attīstību orientētu mācību, darba un sadzīves vidi. Dabas zinātņu centrs ir tikai pirmā šī projekta kārta, lai izveidotu mūsdienīgu zināšanu un jauno tehnoloģiju izpētes un apguves vietu ķīmijas, bioloģijas, medicīnas, ģeogrāfijas un zemes zinātņu studijām un zinātniskajam darbam.

Pēc tam, kad tiks uzcelts Dabas zinātņu centrs, ir plānots celt arī Humanitāro zinātņu centru, Skolotāju izglītības centru un Sociālo zinātņu centru.

«LU ir apņēmības pilna Torņakalnā uzbūvēt mūsdienīgu akadēmisko centru, kāds ir katrai sevi cienošai pasaules līmeņa universitātei, lai Latvijas valsts un Universitātes otrā simtgadē augstākajai izglītībai un zinātnei ierādītu tai pienākošos goda vietu,» norāda LU rektors Mārcis Auziņš.

Līgums par projekta izstrādi, būvniecību un autoruzraudzību ir parakstīts ar uzņēmumu LNK Industries Group. Līguma summa ir 21,18 miljoni eiro. Projekta izmaksas 85% apmērā finansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.

„NCC Housing” energoefektīvajās mājās iedzīvotāju rēķini par siltumu četristabu dzīvokļos ir vidēji 52 euro

05.03.2014

alt

Broka sola, ka dalītā īpašuma problēmas atrisināšana būs viena no viņas prioritātēm

06.03.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

2

Trīs vasarnīcas, kur vēl šovasar izbaudīt brīvdienas pie dabas

3

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

4

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

5

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks

6

Aicina uz Atvērto durvju dienu divos dzīvojamo ēku projektos Rīgā

City24 redaktora izvēle

alt

Arī dzīvoklis var kalpot par vietu, kur nodoties pirts priekiem

alt

Pārdošanā nonākusi ekskluzīva privātmāja pašā ezera krastā

alt

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks