Šogad nekustamo īpašumu tirgū gaidāms lielāks lielo darījumu skaits

Tirgus strukturēšana, ekonomikas atveseļošanās, kā arī investīciju objektu skaita palielinājums piesaista jaunus investorus, kurus pārsvarā interesē naudas plūsmu nesošie objekti, līdz ar to 2013.gadā gaidāms lielāks lielo darījumu skaits salīdzinājumā ar pagājušo gadu, teikts nekustamā īpašuma konsultāciju kompānijas "Colliers International" ("Colliers") sagatavotajā 2012.gada nekustamā īpašuma tirgus pārskatā.

Pagājušajā gadā investoru aktivitāte Latvijā bija samērojama ar gadu iepriekš, taču gads bijis skopāks lielo darījumu skaita ziņā, kas atspoguļojās kopējā investīciju apjomā, kas ir par 20% mazāks salīdzinājumā ar 2011.gadu.

Pērn nekustamo īpašumu tirgū Rīgā ir investēti 168,6 miljoni eiro (118 miljoni latu), bet 2011.gadā investīciju apjoms bija 209 miljoni eiro (146,3 miljoni latu).

"Kopumā nekustamā īpašuma tirgus ir atguvies no krīzes un uz nākotni skatās ar prieku, taču pārlieku liels optimisms tirgū vēl nav vērojams, izņemot atsevišķus tirgus segmentus," sacīja "Colliers" partneris Deniss Kairāns.

Pagājušais gads bijis sevišķi aktīvs viesnīcu segmentā - vairāk nekā desmit viesnīcas mainīja īpašniekus, lielākās - "Hotel Elefant" un "Hotel Lielupe". Viesnīcu segmentā aktīvākie investori bijuši no NVS valstīm.

Nozīmīgi darījumi ir notikuši arī biroju un tirdzniecības platību segmentos. Īpašniekus mainīja biroju ēka Kaļķu ielā 15, "SKY" tirdzniecības centrs Mežciemā un citi.

Kairāns norādīja, ka 2012.gads bijis aktīvs banku izveidotiem nekustamo īpašumu uzņēmumiem un arī 2013.gadā vairāk uzmanības tiks veltīts pārņemto objektu pārdošanai, nevis esošo portfeļu palielināšanai.

"Šogad ir vairāki priekšnoteikumi, lai tirgū notiktu lieli investīciju darījumi. Ekonomikas atveseļošanās, kā arī investīciju objektu skaita palielinājums piesaista jaunus investorus. Vispirms galvenā investoru aktivitāte bija novērota Igaunijā, bet tagad tur ir saasinājusies konkurence starp investoriem un palicis maz pievilcīgu investīciju objektu, tāpēc investori arvien biežāk lūkojas Latvijas un Lietuvas virzienā," skaidroja Kairāns.

Viņš norādīja, ka arvien vairāk likvīdu īpašumu un portfeļu parādās pārdošanā, piemēram, tādus sākuši piedāvāt uzņēmumi "BPT Secura" un "SMI", 2013.gadā tiek prognozēta vairāku jaunu spēlētāju ienākšana tirgū.

Investori fokusējas vairāk uz biroju un tirdzniecības platību segmentiem, kur orientējošais ienesīgums ir 8%, bet aktivitāte viesnīcu pārdošanā samazināsies.

Tirgus attīstību šogad ietekmēs arī tas, ka bankas aktīvāk sāk izvērtēt jaunu projektu finansēšanu, lai gan joprojām ir uzmanīgas gan pret klientiem, gan investīciju objektiem, norādīja Kairāns.

"Noteikti investoru aktivitāti sekmēs arī gaidāmā eiro ieviešana Latvijā. Igaunijas pieredze liecina, ka lielākā investoru aktivitāte bija tieši gadu pirms eiro ieviešanas, tāpēc sagaidāms, ka tas pats notiks arī Latvijā," prognozēja Kairāns.

Viņš piebilda, ka 2013.gadā investīciju kopējais apjoms nekustamā īpašuma tirgū varētu būt līdzīgs kā 2012.gadā, taču lielo darījumu skaits un īpatsvars noteikti būšot lielāks.

Igaunijā ir lielākā investoru aktivitāte starp trīs Baltijas valstīm, bet Latvija izceļas uz kaimiņu fona, pateicoties NVS valstu investoriem, norādīja Kairāns.

Tukšās «spoku pilsētas» rada bažas par nekustamo īpašumu burbuli vienā no pasaules lielākajām ekonomikām

06.03.2013

Ekskluzīvo dzīvojamo platību segmentā ārvalstnieki pērn investējuši 207 miljonus eiro

06.03.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

2

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

3

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

4

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

5

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

6

Atjaunotajā Lāčplēša ielas 13 namā pārdoti jau 30% dzīvokļu

City24 redaktora izvēle

alt

Pārdošanā nonākusi greznā Krimuldas muiža

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu