Broka sola, ka dalītā īpašuma problēmas atrisināšana būs viena no viņas prioritātēm

Tieslietu ministre Baiba Broka (VL-TB/LNNK) dalītā īpašuma problēmas risināšanu vēlas izvirzīt kā vienu no saviem galvenajiem veicamajiem uzdevumiem. Ministre uzsver, ka Tieslietu ministrija (TM) jau ilgu laiku aktīvi darbojas šajā jomā un ir iesniegti grozījumi, kā risināt piespiedu zemes nomas attiecības.

"Protams, ir pilnīgi nepieņemama situācija, kāda pastāv Latvijā, un galvenokārt problēmas ir Rīgā. Ir vairāki risinājumi šai problēmai, un pašreiz ir panākts risinājums tam, kādā veidā dzīvokļu īpašniekiem tiek piedāvāts izpirkt zemes gabalu," intervijā aģentūrai LETA teica Broka.

Viņa gan papildināja, ka tas, protams, nevar būt bez maksas, bet ir jālemj, kādā veidā valdība spētu nodrošināt kredītu piešķiršanu ar zemākām procentu likmēm. "Manuprāt, iedzīvotājiem ir jāpaskaidro, ka desmit vai 15 gadu laikā, maksājot kredītu, tas atmaksāsies un būs daudz saprātīgāk, nekā visu laiku maksāt par zemi," skaidroja ministre.

Broka pauda, ka tomēr ir jāturpina darbs ar Rīgas domi funkcionāli nepieciešamā zemes gabala kritēriju noteikšanai. Viņa norāda, ka ir jāsaprot konkrētas lietas, kur pastāv kādas atšķirības, nosakot šo funkcionāli nepieciešamo zemes gabalu katrai ēkai. "Taču arī šis jautājums ir saistīts ar budžetu, jo kādam šie mērniecības darbi būs jāveic. Te ir jārunā par resursiem, proti, cik daudz darba varētu veikt Rīgas dome vai TM," sacīja tieslietu ministre.

Jautāta par savulaik izskanējušo priekšlikumu valstij izpirkt šo zemi, Broka izteicās, ka, iespējams, tāds variants ir ticis apspriests, bet patlaban tas vispār netiek vērtēts.

"Valsts nevar uzņemties šādu atbildību, jo tajā brīdī, kad atjaunoja īpašuma tiesības bijušajiem īpašniekiem, pirmpirkuma tiesības tika noteiktas pašvaldībām. Ja mēs vērojam statistiku, kuriem zemes īpašniekiem pieder zeme zem daudzdzīvokļu mājām, tās aptuveni ir desmit konkrētas personas, kuras ir pārpirkušas zemi. Tad rodas jautājums, kāpēc pašvaldības šīs pirmpirkuma tiesības neizmantoja," retoriski izteicās ministre.

Viņa secināja, ka diemžēl šīs tiesības savu mērķi nesasniedza un "mēs esam spiesti meklēt citu risinājumu".

"Līdz ar to valstij ir jāpalīdz dzīvokļu īpašniekiem izpirkt zemi, nosakot īpaši labvēlīgus kreditēšanas nosacījumus un piedāvājot izpirkt saprātīgu zemes gabalu, nevis hektārus. Ja vairākums dzīvokļu īpašnieku nobalso, ka viņi vēlas zemi izpirkt, tad īpašniekam būtu pienākums zemi pārdot," pauda Broka.

Torņakalnā sākusies LU Dabaszinātņu akadēmiskā centra būvniecība

06.03.2014

alt

ARCO REAL ESTATE: īres tirgus paplašināšana ir reāls atbalsts jaunām ģimenēm

06.03.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

2

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

3

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

4

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

5

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

6

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

City24 redaktora izvēle

alt

Eksperta viedoklis: Kas notiek Jūrmalas nekustamo īpašumu tirgū?

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu