Ārvalstnieki biežāk iegādājas dzīvokļus, lai tos vēlāk piedāvātu īres tirgū

Arvien vairāk dzīvokļu Rīgā iegādājas ārvalstu investori, īpaši no Krievijas, lai tos vēlāk piedāvātu īres tirgū. Sakarā ar eiro ieviešanu Latvijas tirgus kļūs daudz drošāks un pievilcīgāks arī Rietumu investoru acīs, teikts nekustamo īpašumu kompānijas "Ober-Haus" mājokļu tirgus pārskatā.

Īres tirgus februārī ir bijis diezgan aktīvs gan dzīvokļu piedāvājuma, gan pieprasījuma ziņā.

Piedāvāti tika labas kvalitātes dzīvokļi Rīgas centrā tikko pēc kapitālā remonta ar jaunu sadzīves tehniku un mēbelēm. Tāpat piedāvājumā bija arī labas kvalitātes dzīvokļi tādos jaunajos projektos kā "Tomsona terases", "Skanstes virsotnes" un "Duntes ozoli".

Arī dzīvokļu pieprasījums no klientu puses saglabājies augsts, norāda "Ober-Haus". Kopš janvāra vērojama tendence, ka dzīvokļus vēl aizvien meklē ārvalstu studenti, kas šeit atbraukuši, lai studētu medicīnu vai ekonomiku. Ārvalstu studenti visbiežāk meklē "studio" tipa un divistabu dzīvokļus vai divu līdz trīs istabu guļamistabu dzīvokļus centrā. Tāpat arī diezgan aktīvi dzīvokļus meklē vēstniecības un starptautiskie uzņēmumi no ASV, Krievijas un citām valstīm. Nereti dzīvokļus meklē arī vietējie klienti.

Cenas "studio" tipa dzīvokļiem svārstās no 100 līdz 700 eiro mēnesī, divistabu dzīvokļiem no 120 līdz 2100 eiro mēnesī, trīsistabu dzīvokļiem no 140 līdz 2600 eiro mēnesī, kur, sākot no 800 līdz 900 eiro mēnesī, jau iespējams izīrēt labu dzīvokli prestižajā klusajā centrā jeb tā saucamajā vēstniecību rajonā. Četristabu un vairāk istabu dzīvokļi tiek izīrēti, sākot no 400 līdz 3600 eiro mēnesī.

Kā novēroja "Ober-Haus" speciālisti, lielie, ekskluzīvie dzīvokļi klusajā centrā, piemēram, Kalpaka bulvārī, Ausekļa, Vīlandes, Rūpniecības, Antonijas un citās ielās lielākoties tiek izīrēti bez mēbelēm, un mērķauditorija ir vēstniecības vai starptautiskas organizācijas un kompānijas, kuras vēlas ilgtermiņā īrēt dzīvokli un ievākties ar savām personīgajām mēbelēm.

Dzīvokļi par zemākām cenām nereti atrodas 20-30 minūšu attālumā no aktīvā centra. Dzīvoklis var būt diezgan sliktā stāvoklī, ar nepieciešamību veikt remontdarbus vai citus uzlabojumus.

Tāpat tirgū ir pieejami arī ekskluzīvi dzīvokļi, kas atrodas klusajā centrā un tiek izīrēti virs vidējās tirgus cenas. Bet, kā novēroja "Ober-Haus" speciālisti, šādos gadījumos jārēķinās ar to, ka klienta piemeklēšana prasīs ilgāku laiku un ka kvalitatīvi dzīvokļi par atbilstošu īres maksu tiek izīrēti ļoti ātri.

ARCO REAL ESTATE: īres tirgus paplašināšana ir reāls atbalsts jaunām ģimenēm

06.03.2014

alt

Desmit gados zemes cenai kāpums par 44%; iemesls - biogāzes stacijas, spekulatīvi darījumi un konkurence

07.03.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

2

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

3

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

4

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

5

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

6

Atjaunotajā Lāčplēša ielas 13 namā pārdoti jau 30% dzīvokļu

City24 redaktora izvēle

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā