Ārvalstnieki biežāk iegādājas dzīvokļus, lai tos vēlāk piedāvātu īres tirgū

Arvien vairāk dzīvokļu Rīgā iegādājas ārvalstu investori, īpaši no Krievijas, lai tos vēlāk piedāvātu īres tirgū. Sakarā ar eiro ieviešanu Latvijas tirgus kļūs daudz drošāks un pievilcīgāks arī Rietumu investoru acīs, teikts nekustamo īpašumu kompānijas "Ober-Haus" mājokļu tirgus pārskatā.

Īres tirgus februārī ir bijis diezgan aktīvs gan dzīvokļu piedāvājuma, gan pieprasījuma ziņā.

Piedāvāti tika labas kvalitātes dzīvokļi Rīgas centrā tikko pēc kapitālā remonta ar jaunu sadzīves tehniku un mēbelēm. Tāpat piedāvājumā bija arī labas kvalitātes dzīvokļi tādos jaunajos projektos kā "Tomsona terases", "Skanstes virsotnes" un "Duntes ozoli".

Arī dzīvokļu pieprasījums no klientu puses saglabājies augsts, norāda "Ober-Haus". Kopš janvāra vērojama tendence, ka dzīvokļus vēl aizvien meklē ārvalstu studenti, kas šeit atbraukuši, lai studētu medicīnu vai ekonomiku. Ārvalstu studenti visbiežāk meklē "studio" tipa un divistabu dzīvokļus vai divu līdz trīs istabu guļamistabu dzīvokļus centrā. Tāpat arī diezgan aktīvi dzīvokļus meklē vēstniecības un starptautiskie uzņēmumi no ASV, Krievijas un citām valstīm. Nereti dzīvokļus meklē arī vietējie klienti.

Cenas "studio" tipa dzīvokļiem svārstās no 100 līdz 700 eiro mēnesī, divistabu dzīvokļiem no 120 līdz 2100 eiro mēnesī, trīsistabu dzīvokļiem no 140 līdz 2600 eiro mēnesī, kur, sākot no 800 līdz 900 eiro mēnesī, jau iespējams izīrēt labu dzīvokli prestižajā klusajā centrā jeb tā saucamajā vēstniecību rajonā. Četristabu un vairāk istabu dzīvokļi tiek izīrēti, sākot no 400 līdz 3600 eiro mēnesī.

Kā novēroja "Ober-Haus" speciālisti, lielie, ekskluzīvie dzīvokļi klusajā centrā, piemēram, Kalpaka bulvārī, Ausekļa, Vīlandes, Rūpniecības, Antonijas un citās ielās lielākoties tiek izīrēti bez mēbelēm, un mērķauditorija ir vēstniecības vai starptautiskas organizācijas un kompānijas, kuras vēlas ilgtermiņā īrēt dzīvokli un ievākties ar savām personīgajām mēbelēm.

Dzīvokļi par zemākām cenām nereti atrodas 20-30 minūšu attālumā no aktīvā centra. Dzīvoklis var būt diezgan sliktā stāvoklī, ar nepieciešamību veikt remontdarbus vai citus uzlabojumus.

Tāpat tirgū ir pieejami arī ekskluzīvi dzīvokļi, kas atrodas klusajā centrā un tiek izīrēti virs vidējās tirgus cenas. Bet, kā novēroja "Ober-Haus" speciālisti, šādos gadījumos jārēķinās ar to, ka klienta piemeklēšana prasīs ilgāku laiku un ka kvalitatīvi dzīvokļi par atbilstošu īres maksu tiek izīrēti ļoti ātri.

ARCO REAL ESTATE: īres tirgus paplašināšana ir reāls atbalsts jaunām ģimenēm

06.03.2014

alt

Desmit gados zemes cenai kāpums par 44%; iemesls - biogāzes stacijas, spekulatīvi darījumi un konkurence

07.03.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Pārdošanā nonākusi moderna viensēta, kur saglabātas latviskās vērtības

2

Iespēja iegādāties elegantu privātmāju Jūrmalā, kurā aug pašiem savs olīvkoks

3

Dzīvokļu pircēji atgriežas – kļuvuši jaunāki un apdomīgāki

4

Trīs ekskluzīvi īres dzīvokļi vilinošajā Āgenskalnā

5

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus

6

Rīgā samazinājies pārdošanā piedāvāto dzīvokļu skaits

City24 redaktora izvēle

alt

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

alt

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

alt

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus