Ekskluzīvo dzīvojamo platību segmentā ārvalstnieki pērn investējuši 207 miljonus eiro

Aktivitāti ekskluzīvo dzīvojamo platību segmentā turpina veicināt pārsvarā nerezidentu interese no Krievijas un citām NVS valstīm, un 2012.gadā kopējais investīciju apjoms šajā segmentā pēc Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes datiem ir 207 miljoni eiro (144,9 miljoni latu), teikts nekustamā īpašuma konsultāciju kompānijas "Colliers International" ("Colliers") sagatavotajā 2012.gada nekustamā īpašuma tirgus pārskatā.

Zvērinātu advokātu biroja "Sorainen" partneris, zvērināts advokāts, reģionālās nekustamā īpašuma prakses vadītājs Ģirts Rūda informēja, ka kopumā kopš 2010.gada vidus investīcijas nekustamajos īpašumos ar mērķi iegūt uzturēšanās atļauju Latvijā ir sasniegušas 280 miljonus latu.

"Galvenā interese ir par īpašumiem Rīgā un Pierīgā. Lielākā daļa darījumu tiek slēgta ar Krievijas pilsoņiem, tad seko Ukrainas, Kazahstānas un Baltkrievijas pilsoņi. Zīmīgi, ka pirmajam trijniekam strauji pietuvojies darījumu skaits ar Ķīnas pilsoņiem," sacīja Rūda.

"Colliers" pārskatā teikts, ka vairāki attīstības projekti Rīgā, Jūrmalā tika uzsākti ar mērķi piesaistīt nerezidentu interesi, taču dažu attīstītāju iecerētos projektus neizdodas realizēt tik ātri, kā plānots, jo klienti nav gatavi pārmaksāt un rūpīgāk veic tirgus piedāvājuma izpēti.

"Pagājušo gadu var dēvēt par atmodas gadu ekskluzīvo dzīvojamo telpu segmentā. Vairāki attīstītāji sākuši strādāt pie projektiem, kuri tika iesaldēti pirms trīs vai četriem gadiem, tas nozīmē, ka viņi ir sapratuši - ieguldījumi atmaksāsies," skaidroja Rūda.

Vislielākā interese ir par īpašumiem cenu diapazonā no 150 000 līdz 220 000 eiro (105 000 līdz 154 000 latu), taču ierobežotā piedāvājuma dēļ šajā cenu kategorijā Rīgas centrā un Jūrmalā palielinājies darījumu skaits jaunajos projektos Rīgas mikrorajonos, teikts "Colliers" pārskatā.

"Līdz ar attīstības projektu skaita palielināšanos Rīgas centrālajā daļā konkurence starp attīstītājiem par potenciālajiem pircējiem saasināsies, tādēļ būtisks cenu kāpums tuvākajā periodā nav gaidāms, salīdzinot ar šī brīža cenām," prognozēja "Colliers" partneris Deniss Kairāns.

Viņš piebilda, ka ekskluzīvo dzīvojamo īpašumu vidējās cenas Vecrīgā un Rīgas klusajā centrā jau ir pārsniegušas 2000 eiro (1400 latus) par kvadrātmetru. "Colliers" ir konsultējis darījumus, kuros kvadrātmetra cena sasniegusi arī 7000 līdz 7500 eiro (4900 līdz 5250 latus) par kvadrātmetru, taču tie esot izņēmuma gadījumi.

Šogad nekustamo īpašumu tirgū gaidāms lielāks lielo darījumu skaits

06.03.2013

Banku meitasuzņēmumu piedāvātie dzīvokļi jaunajos projektos ir lētāki

06.03.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

2

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

3

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

4

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

5

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

6

Atjaunotajā Lāčplēša ielas 13 namā pārdoti jau 30% dzīvokļu

City24 redaktora izvēle

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā