Ekskluzīvo dzīvojamo platību segmentā ārvalstnieki pērn investējuši 207 miljonus eiro

Aktivitāti ekskluzīvo dzīvojamo platību segmentā turpina veicināt pārsvarā nerezidentu interese no Krievijas un citām NVS valstīm, un 2012.gadā kopējais investīciju apjoms šajā segmentā pēc Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes datiem ir 207 miljoni eiro (144,9 miljoni latu), teikts nekustamā īpašuma konsultāciju kompānijas "Colliers International" ("Colliers") sagatavotajā 2012.gada nekustamā īpašuma tirgus pārskatā.

Zvērinātu advokātu biroja "Sorainen" partneris, zvērināts advokāts, reģionālās nekustamā īpašuma prakses vadītājs Ģirts Rūda informēja, ka kopumā kopš 2010.gada vidus investīcijas nekustamajos īpašumos ar mērķi iegūt uzturēšanās atļauju Latvijā ir sasniegušas 280 miljonus latu.

"Galvenā interese ir par īpašumiem Rīgā un Pierīgā. Lielākā daļa darījumu tiek slēgta ar Krievijas pilsoņiem, tad seko Ukrainas, Kazahstānas un Baltkrievijas pilsoņi. Zīmīgi, ka pirmajam trijniekam strauji pietuvojies darījumu skaits ar Ķīnas pilsoņiem," sacīja Rūda.

"Colliers" pārskatā teikts, ka vairāki attīstības projekti Rīgā, Jūrmalā tika uzsākti ar mērķi piesaistīt nerezidentu interesi, taču dažu attīstītāju iecerētos projektus neizdodas realizēt tik ātri, kā plānots, jo klienti nav gatavi pārmaksāt un rūpīgāk veic tirgus piedāvājuma izpēti.

"Pagājušo gadu var dēvēt par atmodas gadu ekskluzīvo dzīvojamo telpu segmentā. Vairāki attīstītāji sākuši strādāt pie projektiem, kuri tika iesaldēti pirms trīs vai četriem gadiem, tas nozīmē, ka viņi ir sapratuši - ieguldījumi atmaksāsies," skaidroja Rūda.

Vislielākā interese ir par īpašumiem cenu diapazonā no 150 000 līdz 220 000 eiro (105 000 līdz 154 000 latu), taču ierobežotā piedāvājuma dēļ šajā cenu kategorijā Rīgas centrā un Jūrmalā palielinājies darījumu skaits jaunajos projektos Rīgas mikrorajonos, teikts "Colliers" pārskatā.

"Līdz ar attīstības projektu skaita palielināšanos Rīgas centrālajā daļā konkurence starp attīstītājiem par potenciālajiem pircējiem saasināsies, tādēļ būtisks cenu kāpums tuvākajā periodā nav gaidāms, salīdzinot ar šī brīža cenām," prognozēja "Colliers" partneris Deniss Kairāns.

Viņš piebilda, ka ekskluzīvo dzīvojamo īpašumu vidējās cenas Vecrīgā un Rīgas klusajā centrā jau ir pārsniegušas 2000 eiro (1400 latus) par kvadrātmetru. "Colliers" ir konsultējis darījumus, kuros kvadrātmetra cena sasniegusi arī 7000 līdz 7500 eiro (4900 līdz 5250 latus) par kvadrātmetru, taču tie esot izņēmuma gadījumi.

Šogad nekustamo īpašumu tirgū gaidāms lielāks lielo darījumu skaits

06.03.2013

Banku meitasuzņēmumu piedāvātie dzīvokļi jaunajos projektos ir lētāki

06.03.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

2

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

3

Aicina uz Atvērto durvju dienu divos dzīvojamo ēku projektos Rīgā

4

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

5

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus

6

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

City24 redaktora izvēle

alt

Pārdošanā nonākusi ekskluzīva privātmāja pašā ezera krastā

alt

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks

alt

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts