"Newsec" prognozē rekordlielas investīcijas nekustamo īpašumu tirgū Baltijas reģionā

Baltijas nekustamo īpašumu tirgus 2013.gadā turpināja aktīvi attīstīties, uzlabojot nozares rādītājus visos nekustamā īpašuma segmentos. Visas trīs Baltijas valstis jau tuvākajos gados ierindosies starp straujāk augošajām ekonomikām Eiropā, prognozē nekustamo īpašumu konsultāciju uzņēmums "Newsec".

Nekustamā īpašuma investīciju darījumu apjoms Baltijas valstīs pērn sasniedza pirmskrīzes līmeni un šim gadam tiek prognozēti rekordlieli investīciju apjomi, norāda "Newsec".

2013.gadā Baltijas valstīm bija vieni no labākajiem izaugsmes rādītājiem Eiropas Savienībā, pateicoties nepārtraukti pieaugošajam privātajam patēriņam un apgrozījuma kāpumam mazumtirdzniecībā. Ekonomikas izaugsmi Baltijas valstīs ir veicinājis eksporta un iekšzemes pieprasījuma pieaugums. Tāpat jāņem vērā, ka uzņēmumiem un investoriem vairs nav jārēķinās ar valūtas risku - Latvija un Igaunija jau ir eirozonā, Lietuva plāno tai pievienoties 2015.gadā.

"Newsec" speciālisti norāda, ka ekonomikas attīstībā dominējošā loma ir bijusi privātajam patēriņam, kā arī to, ka mazumtirdzniecības apjomu pieaugums Baltijā turpinās jau ceturto gadu pēc kārtas. Apgrozījums veiksmīgākajos tirdzniecības centros audzis par 8-15% gadā, un pašreiz ir noslogotas 97% līdz 99% tirdzniecības centru nomas platības. Tādu mazumtirdzniecības ķēžu kā "H&M", "Ikea", "Debenhams" ienākšana tirgū liecina par uzticību Baltijas tirgum un veicina interesi no citu starptautisko spēlētāju puses.

Kopš 2009.gada strauji sarucis biroju nomas piedāvājums, tādējādi veicinot jaunu biroju ēku attīstību. Vēl neiznomāto A klases biroju vidējais īpatsvars samazinājies no 5% līdz 2% un pašreiz atrodas kritiski zemā līmenī. Starptautiskās kompānijas, kas ir nozīmīgākie Baltijas valstu biroju nomnieki, piemēram, "Barclays", "Danske Bank", "Western Union", "Atea" un citi, jau novērtējušas izdevīgumu, kādu sniedz augstā darbaspēka kvalifikācija kombinācijā ar zemajām izmaksām.

"Newsec" skaidro, ka līdzīga tendence novērojama ražotņu un noliktavu segmentā - investori interesējas par kvalitatīvām platībām loģistikas vajadzībām. 2013.gadā 25% no nekustamā īpašuma investīciju darījumiem ir noslēgti tieši loģistikas segmentā.

Jaunajā Ādažu daudzdzīvokļu ēkā tiks piedāvāti papildus trīsistabu dzīvokļi

07.03.2014

alt

Nekustamo īpašumu tirgus Liepājā «uz bremzēm»

10.03.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Iespēja iegādāties elegantu privātmāju Jūrmalā, kurā aug pašiem savs olīvkoks

2

Dzīvokļu pircēji atgriežas – kļuvuši jaunāki un apdomīgāki

3

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

4

Trīs ekskluzīvi īres dzīvokļi vilinošajā Āgenskalnā

5

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus

6

Rīgā samazinājies pārdošanā piedāvāto dzīvokļu skaits

City24 redaktora izvēle

alt

Trīs vasarnīcas, kur vēl šovasar izbaudīt brīvdienas pie dabas

alt

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

alt

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"