“Ektornet”: iedzīvotāji atļaujas dārgākus mājokļus

Pieprasījums pēc dzīvokļiem jaunajos projektos 2013.gadā palielinājies par 37%, vienlaikus vidējai darījuma summai dzīvokļiem jaunajos projektos gada laikā pieaugot par 42%, liecina nekustamo īpašumu uzņēmuma “Ektornet” pārdošanas dati.

Tāpat pēc “Ektornet” īpašumu pārdošanas datiem, pērn par trešdaļu audzis arī pieprasījums pēc privātmājām, taču vidējās pirkumu summas saglabājušās aptuveni 2012.gada līmenī. Tikpat liels aktivitātes pieaugums bijis arī komerctelpu un industriālo telpu segmentā, kur vidējā darījumu summa palielinājusies divas reizes.

“Salīdzinot ar 2012.gadu, pērn pieprasīti bijuši dārgāki “Ektornet” mājokļi un komerctelpas, kā arī industriālās telpas. Šāda tendence liecina, ka iedzīvotāji sāk atļauties vairāk, jo ir optimistiskāk noskaņoti par personīgo, kā arī valsts ekonomisko situāciju,” komentē “Ektornet” valdes priekšsēdētājs Andris Kovaļčuks.

A.Kovaļčuks norāda, ka pērn “Ektornet” sērijveida dzīvokļu vidējā pārdošanas summa bijusi EUR 43 700, kas ir par 20% augstāka nekā 2012.gadā, savukārt jauno projektu dzīvokļu vidējā pārdošanas summa sasniegusi EUR 107 200. Pēc “Ektornet” apkopotajiem datiem, darījuma finansēšanai gandrīz puse no visiem uzņēmuma īpašumu pircējiem ņēmuši kredītu bankā.

No visiem “Ektornet” darījumiem 2013.gadā 85% notikuši dzīvojamā segmentā. Līdzīgi kā 2012.gadā, visvairāk pārdošanas darījumu noslēgti Rīgā – centrā un mikrorajonos. Populārākie mikrorajoni bijuši Zolitūde, Ziepniekkalns, Šampēteris, Maskavas priekšpilsēta un Imanta.

„Kopš 2011.gada, kad “Ektornet” sāka aktīvu īpašumu pārdošanu, uzņēmuma portfeļa apjoms strauji samazinājies. Par šādu attīstības scenāriju esam gandarīti, jo tas liecina, ka nekustamā īpašuma tirgus Latvijā kļūst likvīdāks,“ stāsta A.Kovaļčuks. Tajā pašā laikā A.Kovaļčuks piebilst, ka “Ektornet” joprojām ir vieni no lielākajiem nekustamo īpašumu turētājiem valstī. Uzņēmuma portfelī ir  vairāki simti dažādu veidu mājokļu, komercobjektu, zemju un investīciju projektu.  

A.Kovaļčuks norāda, ka zemo īpašuma cenu, augošās ekonomikas, kā arī pievienošanās eirozonai dēļ, Latvija veido pievilcīgu vidi investīcijām. Viņš paredz, ka šogad Latvijā arvien vairāk kapitālu vēlēsies ieguldīt tieši investori no Ziemeļeiropas, īpaši no Somijas un Igaunijas.

Nekustamo īpašumu uzņēmuma “Ektornet“ portfeļa vērtība no 185 miljoniem eiro 2012.gada beigās samazinājusies līdz 93 miljoniem eiro 2013.gada beigās.

2013.gadā "Ektornet" noslēdzis vairākus nozīmīgus darījumus - pārdots "Panorama Plaza" projekts, 518 dzīvokļu māja Salnas ielā 21, Pļavniekos, kā arī 280 dzīvokļu māju komplekss "Krustkalni" Jaunlazdu ielā, Ķekavā un septiņstāvu biroja ēka Gunāra Astras ielā 1A, Purvciemā.  

Lielākais iepriekšējās nedēļas darījums noticis Rīgā, E.Birznieka Upīša ielā par vairāk nekā 1 mlj / eur

10.03.2014

Celtniecības SIA ir daudz, bet celtnieku nav

11.03.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Pārdošanā nonākusi moderna viensēta, kur saglabātas latviskās vērtības

2

Iespēja iegādāties elegantu privātmāju Jūrmalā, kurā aug pašiem savs olīvkoks

3

Dzīvokļu pircēji atgriežas – kļuvuši jaunāki un apdomīgāki

4

Trīs ekskluzīvi īres dzīvokļi vilinošajā Āgenskalnā

5

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus

6

Rīgā samazinājies pārdošanā piedāvāto dzīvokļu skaits

City24 redaktora izvēle

alt

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

alt

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

alt

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus