Banku meitasuzņēmumu piedāvātie dzīvokļi jaunajos projektos ir lētāki

Dzīvokļi jaunajos projektos, ko realizē banku nekustamā īpašuma meitasuzņēmumi, ir par 100 līdz 150 eiro (70 līdz 105 latiem) kvadrātmetrā lētāki nekā projektu attīstītājiem, teikts nekustamā īpašuma kompānijas "Nira fonds" sagatavotajā mājokļu tirgus pārskatā.

Kopējā dzīvokļu darījumu apjomā galvaspilsētā jauno projektu segments ir ievērojami pieaudzis, teikts pārskatā. Šajā kategorijā ietilpst kā banku un ar tām saistīto struktūru, tā arī klasisko attīstītāju pārdevumi. Atsevišķos mēnešos dzīvokļi jaunajos projektos, tas ir projektos, kas celti pēc 2003.gada, ir 10% līdz 11% no visiem pārdevumiem Rīgā.

Banku un ar tām saistīto struktūru piedāvājumi ir salīdzinoši lētāki. Pēc "Nira fonds" speciālistu novērojumiem, banku piedāvājumi ir par 100 līdz 150 eiro (70 līdz 105 latiem) lētāki par attīstītāju piedāvājumiem. Tas daļēji saistīts ar banku vēlmi pēc iespējas ātrāk izpārdot savu nekustamo īpašumu piedāvājumu portfeli.

Potenciālajiem pircējiem ir vērts pievērst savu uzmanību tam, ka klasiskie attīstītāji, atšķirībā no bankām, saviem projektiem dod divu gadu garantiju, jo banku piedāvātajiem projektiem tas ir liels retums, uzsver "Nira fonds".

Kā liecina Zemesgrāmatas dati, banku struktūrās pārdošanas līderis ir kompānija "Swedbank" grupas uzņēmums "Ektornet". Klasisko attīstītāju vidū līderi ir "YIT Celtniecība" ar projektiem "Biķerziedi" un "Ēbeļmuiža" un "NCC Housing" - komplekss Biķernieku ielā 160. Savukārt Rīgas centrā pēdējos mēnešos biežāk fiksētie darījumi ir projekta "Skanstes virsotnes" 4.kārtā ("Merks") un projektā "Futuris" Antonijas ielā 16A ("Larix Property").

Ekskluzīvo dzīvojamo platību segmentā ārvalstnieki pērn investējuši 207 miljonus eiro

06.03.2013

Atbilde pieprasījumam mājokļu tirgū – „Varavīksnes nami 3” Zolitūdē

06.03.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

2

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

3

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

4

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

5

Uzņēmēju pieprasījums pēc pūļa finansējuma Latvijā strauji pieaug

6

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām