Saeimas komisija: Pieprasot pirmreizējo uzturēšanās atļauju par nekustamā īpašuma iegādi, valsts budžetā būs jāiemaksā 5% no tā vērtības

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija šodien atbalstīja priekšlikumu grozījumiem Imigrācijas likumā, kas paredz veikt iemaksu valsts budžetā 5% no iegādājamā nekustamā īpašuma vērtības, pieprasot pirmreizējo termiņuzturēšanās atļauju.

Līdz šim likumprojekts paredzēja, ka, pieprasot pirmreizējo uzturēšanās atļauju par nekustamā īpašuma iegādi, budžetā jeb ekonomikas attīstības programmā jāsamaksā 25 000 eiro.

Deputātiem bija dažādas domas šajā jautājumā. Pašreizējais aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis (ZZS), kad vēl darbojās Saeimā, rosināja noteikt, ka maksājumam jābūt 3% apmērā, bet ne lielākam par 25 000 eiro. Arī šodien deputātiem bija dažādi priekšlikumi - noteikt, ka maksājumam jābūt gan 3%, gan 10% apmērā no iegādājamā nekustamā īpašuma vērtības.

Šos līdzekļus plānots izmantot reemigrācijas plāna īstenošanai - darba vietu radīšanai reģionos, pirmā mājokļa programmai, kā arī drošības iestāžu kapacitātes stiprināšanai.

Tāpat komisija šodien vienojās ne tikai palielināt nekustamā īpašuma vērtību, par kura iegādi piešķir termiņuzturēšanās atļauju, bet arī no 50 000 līdz 80 000 eiro palielināt nekustamā īpašuma minimālo kadastrālo vērtību.

Diskusijas izraisīja arī termiņš, kad Imigrācijas likuma grozījumiem jāstājas spēkā, un izskanēja dažādi priekšlikumi - šā gada augusts, nākamā gada 1.janvāris vai 1.jūlijs. Tāpat daži deputāti rosināja noteikt, ka daļa no normām varētu stāties spēkā ātrāk, bet daļa - vēlāk. Lēmumu komisija vēl nepieņēma.

Likumprojekta un priekšlikumu izskatīšanu pirms otrā lasījuma iecerēts noslēgt nākamajā komisijas sēdē.

Kā ziņots, komisija iepriekš vienojās atteikties no kvotām termiņuzturēšanās atļaujām par nekustamā īpašuma iegādi, kā arī konceptuāli atbalstīja ieceri palielināt nekustamā īpašuma vērtību, par kura iegādi piešķir termiņuzturēšanās atļauju.

Tāpat deputāti atbalstīja ierosinājumu atteikties no iepriekš likumā iekļautās normas, kas paredzēja piešķirt termiņuzturēšanās atļauju par 50 000 eiro iemaksu valsts budžetā.

Šodien Ķīpsalā tiek atklāta būvniecības izstāde "Māja I 2014"

13.03.2014

alt

Klientu dienas projektā „NCC Mājas Biķernieku ielā 160”, Rīgā, Mežciemā!

13.03.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

2

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

3

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

4

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

5

Uzņēmēju pieprasījums pēc pūļa finansējuma Latvijā strauji pieaug

6

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām