"Nira fonds": Ārvalstu pircējiem vairs nav noteicošā loma Vecrīgas un Rīgas centra dzīvokļu segmentā

Vērtējot 2013.gada pirmo divu mēnešu desmit dārgākos darījumus ar dzīvokļiem, var secināt, ka ir augusi vietējo pircēju interese. Ārvalstu pircējiem vairs nav noteicošā loma Vecrīgas un Rīgas centra dzīvokļu segmentā, šie pircēji arvien biežāk izvēlas jaunos projektus attālajā centrā un mikrorajonos, teikts nekustamā īpašuma kompānijas "Nira fonds" sagatavotajā mājokļu tirgus pārskatā.

Daļa no šiem dzīvokļiem vairs netiek pirkta ar mērķi iegūt uzturēšanās atļauju, bet gan ar mērķi tos pēc trīs līdz pieciem gadiem pārdot. 2013.gada sākumā ar ārvalstu pircējiem ir noslēgti 5,5% no visiem Zemesgrāmatā reģistrētajiem darījumiem, teikts pārskatā.

Saskaņā ar Zemesgrāmatas datiem visdārgākais pirkums šā gada janvārī ir īpašnieka maiņa dzīvoklim Rīgas elitārajā projektā "Elizabetes Park House". Oficiāli uzrādītā pirkuma maksa ir 877 000 latu. Pēdējie apartamenti šajā kompleksā tiek pārdoti par 7000 eiro (4900 latu) kvadrātmetrā.

"Nira fonds" norāda, ka pēdējā pusgada tendences ļauj prognozēt ārvalstu pircēju interesi par nekustamā īpašuma iegādi Latvijā. Galvenais motīvs - uzturēšanās atļaujas saņemšana.

2013.gadā ārvalstnieki, lai saņemtu uzturēšanās atļauju, varētu nopirkt tuvu pie 1000 dzīvojamo un komercobjektu īpašuma vienību, prognozē "Nira fonds". Laika periodā no 2010.gada līdz 2012.gada beigām tika nopirkti 1760 nekustamā īpašuma objektu. Pārdevumu skaita palielināšanos varētu ietekmēt arī fakts, ka Krievijas ierēdņiem tomēr atļāva iegādāties īpašumus ārzemēs ar noteikumu, ka tie obligāti tiek deklarēti, skaidro "Nira fonds".

Pārskatā teikts, ka 90% visu nerezidentu darījumu notiek Rīgā un Jūrmalā. "Pēdējo gadu daudz runā par pārāk sakāpinātām cenām Jūrmalā - ap 5000 līdz 6000 eiro (3500 līdz 4200 latu) par kvadrātmetru dzīvokļiem ēkās, kuras atrodas pirmajās līnijās no jūras, Jūrmalas centrālajā daļā. Nereti tiek pausts viedoklis, ka cenām jāsamazinās, bet es tam neredzu pamatojumu," uzskata "Nira fonda" valdes locekle Jevgēnija Markova.

Viņa skaidro, ka patlaban Jūrmalas centrā, jūras tuvumā, ir pabeigti tikai trīs patiešām ekskluzīvi projekti - "Avenue 34", "Villa 21" un "The Home". Tiem ir gandrīz vienāda cenu politika - no 4500 līdz 6000 eiro (3150 līdz 4200 latu) par kvadrātmetru bez apdares, un visos šajos projektos vairums dzīvokļu ir jau pārdoti.

"Tāpēc man nav saprotams, kāpēc gan lai pie tik veiksmīgiem pārdevumiem tiktu samazinātas cenas? Pirmajā līnijā, kam būtu jābūt dārgākai, nav daudz piedāvājumu, un ārvalstu pircēji, kurus interesē tieši šāds piedāvājums, ir gatavi maksāt piedāvāto cenu. Visi attīstītāji dod nelielas atlaides - tā ir normāla prakse, tikai atlaide reti pārsniedz 5%. Tai pat laikā Jūrmalā - no Lielupes līdz Dubultiem, dažu soļu attālumā no jūras - vasaras sākumā tirgū nonāks gatavas daudzdzīvoķlu mājas ar cenu 3000 līdz 3500 eiro (2100 līdz 2450 latu) par kvadrātmetru. Šis arī ir tas cenu diapazons, kādu uzskata par saprātīgu augsto cenu kritiķi," uzskata Markova.

Atbilde pieprasījumam mājokļu tirgū – „Varavīksnes nami 3” Zolitūdē

06.03.2013

Pieaug Krievijas un Lietuvas iedzīvotāju interese par nekustamo īpašumu iegādi Liepājā un tās apkārtnē

07.03.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Pārdošanā nonākusi moderna viensēta, kur saglabātas latviskās vērtības

2

Iespēja iegādāties elegantu privātmāju Jūrmalā, kurā aug pašiem savs olīvkoks

3

Dzīvokļu pircēji atgriežas – kļuvuši jaunāki un apdomīgāki

4

Trīs ekskluzīvi īres dzīvokļi vilinošajā Āgenskalnā

5

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus

6

Rīgā samazinājies pārdošanā piedāvāto dzīvokļu skaits

City24 redaktora izvēle

alt

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

alt

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

alt

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus