Pieaug Krievijas un Lietuvas iedzīvotāju interese par nekustamo īpašumu iegādi Liepājā un tās apkārtnē

Pēdējā laikā palielinājusies Krievijas un Lietuvas pilsoņu interese par nekustamo īpašumu iegādi Liepājā; īpašumus pirktu vēl vairāk, ja no Liepājas lidostas būtu regulārie lidojumi uz Maskavu, "Rietumu Radio" sacīja Liepājas nekustamo īpašumu uzņēmuma "Amberland Real Estate" valdes loceklis Ivars Dreijers.

No 10 uzņēmuma veiktajiem darījumiem, kā skaidroja Dreijers, aptuveni divi ir ar ārvalstu pilsoņiem. Viņš gan nevēlējās atklāt kopējo uzņēmuma darījumu skaitu mēnesī. Viens no iemesliem, kāpēc, piemēram, Krievijas pilsoņi iegādājas nekustamos īpašumus Liepājā, esot to salīdzinoši zemā cena - tas ir izdevīgs naudas ieguldīšanas veids. Taču viena daļa pircēju no Krievijas īpašumu izmato arī vasaras atpūtai un izīrē to saviem draugiem. Līdzīga motivācija iegādāties īpašumus Latvijā esot arī Lietuvas pilsoņiem.

"Bieži vien ir tā, ka, viesojoties pie saviem draugiem, kuriem ir īpašums Liepājā, ciemiņiem šeit iepatīkas un arī viņi vēlas iegādāties sev īpašumu," skaidro Dreijers, norādot, ka darījumu skaits būtu ievērojami lielāks, ja no Liepājas lidostas būtu regulārie lidojumi uz Maskavu. "Lidostas trūkums ir liela problēma," norāda uzņēmuma pārstāvis, taču vienlaikus piebilst, ka maskaviešiem nokļūšanai līdz Liepājai nereti vajadzīgs īsāks laiks nekā līdz savai Piemaskavas vasaras mājai.

Patlaban pieprasījums pēc nekustamajiem īpašumiem no ārvalstu pilsoņiem gan neesot tik liels, lai varētu runāt par īpašumu cenu pieaugumu. Krievijas pilsoņi lielākoties vēlas iegādāties dzīvokļus, kuros būtu iespējams regulēt apkuri, lai apkures sezonas laikā, kad īpašumā neviens neuzturas, nebūtu jāmaksā lielie apkures rēķini.

"Amberland Real Estate" valdes locekļa rīcībā ir informācija, ka Liepājā nekustamos īpašumus iegādājušies arī aptuveni pussimts Baltkrievijas pilsoņu. Viņi pērkot dzīvokļus arī Tosmares dzīvojamajā rajonā, kas Liepājā nav prestižs, taču ir pārsteigti par, viņuprāt, ļoti lielajām apkures izmaksām.

Dreijers nepiekrīt nesen izskanējušajiem apgalvojumiem, ka gandrīz visi zemes gabali un ēkas Kurzemes piekrastē ir izpirkti. "Varu piedāvāt aptuveni 170 dažādus īpašumus jūras tuvumā," informēja Dreijers.

Runājot par nekustamo īpašumu cenām, Dreijers norādīja, ka to pieaugums pēdējo divu gadu laikā bijis ļoti niecīgs un cenas viņš vērtē kā ļoti zemas. Dzīvokļiem Liepājā tās svārstās no 100 līdz 200 latiem par kvadrātmetru, bet lai atmaksātos, ko būvēt no jauna, cenai jābūt vismaz 350 latiem par kvadrātmetru. Salīdzinot ar 2007.gadu, nekustamo īpašumu cenas, kā skaidroja Dreijers, samazinājušās par 70 procentiem.

SIA "Amberland Real Estate" nodarbojas ar nekustamo īpašumu pirkšanu un pārdošanu, īpašumu realizāciju ārzemju, īpaši Krievijas un Lietuvas klientiem, darījumu norises kontroli un konsultācijām u.c.

"Nira fonds": Ārvalstu pircējiem vairs nav noteicošā loma Vecrīgas un Rīgas centra dzīvokļu segmentā

07.03.2013

"Nira fonds": Darījumu skaits ar dzīvokļiem Rīgā pieaudzis; Latvijā kopumā - pazeminājies

07.03.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

2

Trīs vasarnīcas, kur vēl šovasar izbaudīt brīvdienas pie dabas

3

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

4

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

5

Aicina uz Atvērto durvju dienu divos dzīvojamo ēku projektos Rīgā

6

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

City24 redaktora izvēle

alt

Pārdošanā nonākusi ekskluzīva privātmāja pašā ezera krastā

alt

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks

alt

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts