Naglis: Lielākās viesnīcas ir iegādājušies Austrumu investori, kuri tur zemas pakalpojuma cenas

Viesnīcu biznesā Latvijā teju visas lielākās viesnīcas ir iegādājušies Austrumu investori, kuri tur zemas, pat ekonomiski nepamatotas pakalpojuma cenas, intervijā biznesa portālam "Nozare.lv" norāda uzņēmējs Jānis Naglis.

Rīgā īpašniekus esot nomainījušas gandrīz visas viesnīcas ar numuriņu skaitu virs 100. Palikušas esot tikai "Radisson", "Tallink" un "IslandHotel". Visas pārējās īpašniekus ir nomainījušas. Viņš min tādas viesnīcas kā "Rīga", "Roma", "Maritim", "Avalon", "Caravela", "Elefant" un citas.

Kā skaidro Naglis, uzņēmēji, kuri viesnīcas biznesā nodarbojās, pārsvarā vietējie, uzkrāja ievērojumus zaudējumus krīzes laikā un iziet no šīs situācijas nespēja. Kapitāla pieejamības neesot bijušas. "Bankas ir pareizi novērtējušas situāciju viesnīcu biznesā - piedāvājums ir lielāks nekā pieprasījums, un nozarē gultasvietas ir jāsamazina. Taču tad nāk uzņēmēji ar uzkrāto kapitālu, pārsvarā Austrumu investori no Krievijas, Ukrainas, Armēnijas, Uzbekistānas, kuriem ir kapitāla pietiekamība, kuri var ilgstoši finansēt pasākumu, sagaidot labākus laikus," skaidro uzņēmējs.

Cenas patlaban joprojām tiekot turētas ļoti zemā līmenī. Patērētājiem tas esot tīkami, bet biznesam "nav loģikas, nav ekonomiska pamatojuma". "Pakalpojumu - elektrības, gāzes, siltuma - cenas aug, tāpat izejvielu, piemēram, pārtikas cenas aug, bet viesnīcu pakalpojumu cenas netiek līdzi. Tā ir ļoti sarežģīta lieta," uzsver Naglis.

Tuvākā laikā uz strauju cenu paaugstinājumu nevarot paļauties. Neskatoties uz to, ka esot ļoti labi rādītāji - ir straujš ārzemju viesu pieplūdums un nakšu skaita pieaugums - ap 7%, tomēr jaunu viesnīcu celšana un jaunu tirgus dalībnieku ienākšana esot straujāka nekā viesu pieaugums. "Pat labākajā mēnesī jūlijā Rīgā viesnīcu noslogojums pērn bija tikai 80%, nemaz nerunājot par vidējo gadā. Šis moments ir sarežģīts. Nav ekonomiska pamatojuma šādam viesnīcu skaita un gultas vietu pieaugumam. Tie ir ilgtermiņa ieguldījumi nekustamajā īpašumā, un, tā kā tā ir viesnīca, īpašums tiek labi uzturēts un nezaudē vērtību," uzsver uzņēmējs.

Iepriekšējās nedēļas lielākais nekustamā īpašuma darījums noticis Mārupes novadā, 1 mlj/eur vērtībā

18.03.2014

Krītas ceļu būvdarbu izmaksas

19.03.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

2

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

3

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

4

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

5

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

6

Atjaunotajā Lāčplēša ielas 13 namā pārdoti jau 30% dzīvokļu

City24 redaktora izvēle

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā