Vecrīgā likvīdu dzīvokļu skaita deficīts

Arvien straujāk samazinās labu un kvalitatīvu dzīvokļu piedāvājums Vecrīgā, kas varētu būt interesants ārvalstu nekustamo īpašumu pircējiem. Šī tendence ierobežo nekustamā īpašuma tirgus attīstību ne tikai pašā Vecrīgā, bet arī galvaspilsētas centrālajā daļā kopumā. Piedāvāt potenciālajam ārvalstu pircējam atbilstošu, likvīdu īpašumu ar labām iespējām to nākotnē izīrēt, nekustamo īpašumu speciālistiem nav viegls uzdevums.

Būtiski uzsvērt, ka ārvalstu pircēju prasības attiecībā uz nekustamā īpašuma iegādi ir ļoti augstas. Kā novērojusi nekustamo īpašumu kompānijas „Realia” jauno projektu pārdošanas nodaļas vadītāja Jūlija Geveilere, izvēloties īpašumu, ārzemju pircēji nereti salīdzina visus piedāvājumus ar tā īpašuma līmeni, kādā potenciālais pircējs dzīvo patlaban. Jo īpaši tas raksturīgs klientiem no Krievijas, kas vēlas iegādāties dzīvokli Rīgā un saņemt tieši tādas pašas priekšrocības, kādas tam pieejamas Maskavā vai Sanktpēterburgā. Tas attiecas uz īpašuma atrašanās vietu, autostāvvietas pieejamību, skatu pa logu, augstākās klases labiekārtojuma pakāpi, apkārt esošo infrastruktūru u.tml.

„Vecrīgā esošie dzīvokļi, kas atbilda šādiem priekšnoteikumiem, jau sen ir pārdoti vai izīrēti un neatrodas aktīvā tirgus apritē. Savukārt no tiem, kas ir palikuši, daļa tiek piedāvāta par nesamērīgi augstām cenām, bet daļa neatbilst pircēju prasībām,” komentē J. Geveilere. Vidēji labu apartamentu cena Vecrīgā ir no 3000 – 6000 EUR/kvm. Šādi dzīvokļi parasti atrodas rekonstruētās mājās (arī dzīvokļos veikts kapitālais remonts) un jaunos projektos.

Jāatzīmē, ka fakts, ka nekustamais īpašums atrodas Vecrīgā, vēl nenozīmē, ka tas būs pietiekami ekskluzīvs, lai to pārdotu par maksimāli augstu cenu. J. Geveilere norāda, ka daudzi dzīvokļi, kas atrodas Vecrīgā esošajos namos, ir sliktā tehniskā stāvoklī, daudzās ēkās nav veikti atjaunošanas darbi. Tāpat daudzi dzīvokļi atrodas sētas pusē un logi iziet uz iekšējo pagalmu, nav iespējas mājas tuvumā ērti novietot auto u.tml. „Pārsteidzoši, ka cenas šādiem objektiem saglabājas ļoti augstā līmenī, pamatojot to, ka dzīvoklis atrodas Vecrīgā,” piebilst speciāliste.

Pēc J. Geveileres domām nekustamo īpašumu speciālistiem piedāvāt augstvērtīgus un tiešām labus īpašumu Vecrīgā ir liels izaicinājums, kas teju salīdzināms ar grūtu misiju.

"Colliers": Notikumi Ukrainā var izraisīt Krievijas nekustamā īpašuma investoru aktivitātes kritumu vai - gluži pretēji - lielu naudas pieplūdumu Latvijā

20.03.2014

Šonedēļ izsolēs pārdodot "Latvijas Krājbankas" īpašumus, atgūti gandrīz 255 000 eiro

21.03.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Pārdošanā nonākusi moderna viensēta, kur saglabātas latviskās vērtības

2

Iespēja iegādāties elegantu privātmāju Jūrmalā, kurā aug pašiem savs olīvkoks

3

Dzīvokļu pircēji atgriežas – kļuvuši jaunāki un apdomīgāki

4

Trīs ekskluzīvi īres dzīvokļi vilinošajā Āgenskalnā

5

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus

6

Rīgā samazinājies pārdošanā piedāvāto dzīvokļu skaits

City24 redaktora izvēle

alt

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

alt

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

alt

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus