Neakceptē ieceri būvēt naftas produktu termināli Daugavgrīvā

Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas deputāti šodien vienbalsīgi nolēma neakceptēt SIA "Baltic Oil Terminal" ieceri Rīgas brīvostas teritorijā, Flotes ielā 2, būvēt naftas termināli.

Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta speciālisti norādīja, ka šādu objektu nav iespējams akceptēt, jo tas neatbilst Rīgas pilsētas infrastruktūrai kopumā un daļu termināļa būvniecības paredzēts veikt kultūras pieminekļa aizsargjoslā.

Tāpat būtisks arguments termināļa neakceptēšanai ir tas, ka teritorija robežojas ar dabas parka "Piejūra" teritoriju un dīzeļdegvielas rezervuāri tiktu novietoti 35 metru attālumā no dabas lieguma "Daugavgrīva" robežas.

Jau ziņots, ka SIA "Baltic Oil Terminal" ir iecere Rīgas brīvostas teritorijā Kundziņsalā, Flotes ielā 2, būvēt naftas un naftas ķīmijas produktu pārkraušanas termināli, kura būvniecībā gatavi ieguldīt 170 miljonus eiro. Lielākā daļa no pārkraušanai paredzētajām kravām ir bīstamās vielas un to maisījumi, savukārt avārijas gadījumā akrilnitrils raksturots kā visbīstamākais, kura uzglabāšana un pārkraušana atbilstoši Vides pārraudzības valsts biroja atzinumam ir aizliegta.

Terminālī paredzēts pārkraut naftas ķīmijas produktus - izobutanolu, butanolu, benzolu, metanolu, akrilnitrilu, metiltercbutilēteri, stirolu, monoetilēnglikolu - katru līdz 50 000 tonnu gadā, kā arī bitumenu līdz 40 000 tonnu gadā un šķīdinātāju līdz 100 000 tonnu gadā. Summārā rezervuāru parka ietilpība plānota 483 000 kubikmetru.

Termināli paredzēts izvietot uz pussalas, Komētforta ragā, Daugavas kreisajā krastā pie Daugavas ietekas Rīgas jūras līcī. Ziemeļos un ziemeļrietumos pussala robežojas ar Rīgas jūras līci, bet ziemeļaustrumos, austrumos - ar Daugavu. Kopējā zemesgabala platība ir 25 hektāri.

Tuvākais dzīvojamais rajons ir Daugavgrīvas dzīvojamais rajons, kas atrodas aptuveni viena kilometra attālumā no termināļa teritorijas, Bolderājas mikrorajons atrodas 2,5 kilometru attālumā, bet Daugavai otrā pusē ir Mangaļsalas dzīvojamais rajons.

Plānots, ka kravu apgrozījums terminālī būtu desmit miljoni tonnu gadā, no kurām 20% ķīmisko vielu un maisījumu plānots importēt, bet 80% - eksportēt. Importējamos produktus piegādātu ar tankkuģiem un pārkrautu dzelzceļa rezervuāros, bet pēc tam - dzelzceļa cisternās. Savukārt eksportējamie produkti terminālī tiktu nogādāti pa dzelzceļu, pārkrauti rezervuāros un pēc tam - tankkuģos, kuru apkalpošanai paredzēts izbūvēt divas tankkuģu piestātnes.

Kaut arī 2012.gada martā lēmuma pieņemšana domē atlikta līdz brīdim, kamēr tiktu izstrādāti pieguļošo teritoriju detālplānojumi, pašvaldībai nācies jautājuma virzību aktualizēt, jo Administratīvā rajona tiesa 4.februārī uzlikusi Rīgas domei pienākumu būvniecības ieceri akceptēt vai noraidīt mēneša laikā.

Rīgas pilsētas būvvalde jau iepriekš norādījusi, ka projekta īstenošanas gadījumā dzelzceļa satiksmes plūsma atkarībā no faktiskā kravu apgrozījuma pieaugs vairākas reizes - diennaktī turp un atpakaļ līdz Bolderājas stacijai un tālāk sadalītā veidā līdz terminālim pārvietotos papildu desmit līdz 12 vilciena sastāvu, kas ir aptuveni trešā daļa no Rīgas brīvostas kopējā apgrozījuma.

Palielinoties dzelzceļa pievedceļu noslogotībai, būs apgrūtināta autotransporta kustība Rīgā - samazināsies dzelzceļa pārbrauktuvju caurlaidspēja, kas radīs būtiskus autotransporta sastrēgumus, īpaši Daugavgrīvas dzīvojamā rajonā, kā arī tiktu apgrūtināta autotransporta iebraukšana terminālim pieguļošo uzņēmumu teritorijās izbūvējamo izlikšanas sliežu ceļu trasēs.

Lai realizētu naftas un naftas produktu piegādi terminālim, ir nepieciešams veikt ne tikai minētos pasākumus no Bolderājas stacijas līdz termināļa teritorijai Flotes ielā 2, bet arī dzelzceļa rekonstrukciju posmā Torņakalns-Bolderājas stacija.

SIA "Baltic Oil Terminal" pieder Edinburgā reģistrētai kompānijai "Solotex LP", tās pamatkapitāls ir 1 422 840 eiro. Kompānijai 2012.gadā apgrozījuma nebija, taču zaudējumi sasniedza 10 479 eiro. Vienīgā uzņēmuma amatpersona ir Nikolajs Jermolajevs.

Notiks trešā Ķemeru sanatorijas izsole

26.03.2014

"LNK Industries" noslēgusi līgumu par divu tiltu būvniecību Igaunijā

26.03.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

2

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

3

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

4

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

5

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

6

Uzņēmēju pieprasījums pēc pūļa finansējuma Latvijā strauji pieaug

City24 redaktora izvēle

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē