Pagājušajā ziemā NCC Housing mājās Rīgā, Biķernieku ielā 160, rekordzems apkures rēķins

2012.gadā dzīvojamo māju komplekss NCC Mājas Biķernieku ielā 160, kas atrodas Mežciemā saņēma atzinību un ieguva Energoefektīvākās daudzdzīvokļu ēkas Latvijā 2011 statusu un ne bez pamata. Lai arī laiks bija kļuvis aukstāks, kompleksa iedzīvotājiem izrakstītie apkures rēķini, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, bija pieauguši ne vairāk kā par 10 procentiem. Decembrī kāda četristabu dzīvokļa īpašniekam, pamatojoties uz skaitītāja rādītājiem, bija izrakstīts rekordzems rēķins par patērēto siltuma enerģiju — tikai seši lati!

Pagājušajā ziemā apkures rēķini praktiski visiem rīdziniekiem bija kļuvuši par vienu no visaktuālakajiem tematiem. Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, šo izdevumu daļa ģimeņu budžetos pieauga par 25 līdz 50 procentiem. Rīgas sērijveida divistabu dzīvokļu komunālo pakalpojumu rēķinos sadaļā "apkure" visbiežāk norādītās summas bija 70—90 latu, bet trīsistabu dzīvokļiem — apmēram 100 latu.

"Ziemas vidū portālā Delfi tika publicēti aptuveni simts dažādu Rīgas dzīvokļu komunālie rēķini. Iesūtītie rēķini pārsvarā bija no sērijveida mājām un tikai dažos apkures izmaksas bija zemākas par vienu latu uz dzīvojamās platības kvadrātmetru (bez PVN). NCC Housing speciālisti ir aprēķinājuši, ka vidējās apkures izmaksas šajos rēķinos ir 1,37 Ls/m² (bez PVN),” stāsta NCC Housing valdes loceklis Mareks Kļaviņš. „Šo informāciju mēs salīdzinājām ar analoģiskiem decembra rēķiniem, kas bija izrakstīti kompleksa NCC Mājas Biķernieku ielā 160 iemītniekiem, un atklājās, ka tie ir 2,75 vai pat trīs reizes mazāki!"

Piemēram, dzīvojamās platības kvadrātmetra apkures vidējās izmaksas Biķernieku ielas 160 6. korpusā 2012. gada decembrī bija 45 santīmi (bez PVN), 8. korpusā — 44 santīmi, bet 9. korpusā — 39 santīmi. Visaugstākās kvadrātmetra apkures izmaksas bija 4. un 5. korpusā — attiecīgi 50 un 49 santīmi. Taču arī tas ir 2,75 reizes mazāk nekā vidējās apkures izmaksas Rīgā!

Decembrī, janvārī un februārī standarta apkures rēķini divistabu dzīvokļiem dzīvojamā kompleksā NCC Mājas Biķernieku ielā 160 bija 15—20 latu (bez PVN) mēnesī, trīsistabu dzīvokļiem — apmēram 30 latu, bet četristabu dzīvokļiem — apmēram 40 latu. Turklāt gaisa temperatūra šajos dzīvokļos nebija zemāka par 20…21 °C.

"Bija arī tiešām unikāli gadījumi. Decembrī kāda četristabu dzīvokļa (80 m²) īpašniekam saskaņā ar skaitītāja rādītājiem izrakstītā rēķina summa bija seši (!) lati! Komforta temperatūra viņam ir 16—18 grādu, un dzīvokļa īpašnieks bija noregulējis radiatorus tā, lai būtu minimāls siltuma patēriņš," paskaidroja Mareks Kļaviņš.

NCC Housing speciālisti ir novērojuši, ka siltuma regulatoru uzstādīšana radiatoriem samazina apkures rēķinus vismaz par 10  procentiem. Kopējais patērētā siltuma daudzums ir atkarīgs arī no tā, kādu temperatūru tā vai cita dzīvokļa iemītnieki uzskata par komfortablu, cik bieži viņi vēdina telpas, kā ir nosiltinātas ārsienas, un kāds ir izmantots fasādes arhitektūras risinājums.

Jauno projektu mājās, kuru siltināšanā ir izmantoti mūsdienīgi materiāli, salīdzinot ar padomju laikos būvētajām, ir daudz mazāks siltuma zudums. Tomēr arī jauno projektu mājas mēdz būt dažādas. Ja projekta attīstītājs ir ekonomējis uz būvniecības rēķina un uzstādījis logus, kas sniedzas no grīdas līdz griestiem, tad šādā mājā apkures rēķini būs lielāki nekā jaunajos projektos, kuros loga aile aizņem tikai 25—30 % no ārsienas.

„Tiem, kuri nespēj izvēlēties - pirkt dzīvokli jaunajā projektā vai sērijveida mājā, ir vērts pievērst uzmanību apkures rēķiniem,” iesaka Mareks Kļaviņš. „Platības ziņā salīdzināmiem trīsistabu un četristabu dzīvokļiem apkures rēķinu atšķirība var sasniegt 60—70 LVL mēnesī. Tā ir papildus „ieekonomētā" summa, ko Latvijas iedzīvotāji var novirzīt kredīta apkalpošanai, ja viņi izvēlētos iegādāties jaunu mājokli piesaistot bankas aizdevumu".

Par dzīvojamo kompleksu Biķernieku ielā 160

Dzīvojamais komplekss NCC mājas Rīgā, Biķernieku ielā 160 tiek būvēts Mežciemā, kas ir viens no Rīgas viszaļākajiem rajoniem. Kompleksā ir ierīkotas atpūtas vietas un bērnu rotaļlaukumi, turpat blakus ir mežs ar pastaigu celiņiem un Juglas ezers. Saskaņā ar projektu Biķernieku ielas 160 kompleksā ir jāuzbūvē 18 četru un piecu stāvu mājas ar kopumā 356 dzīvokļiem. Katrā mājā ir 16—25 dzīvokļi. Kāpņu telpās ir ierīkoti lifti. Pašlaik ir uzbūvētas desmit mājas un automobiļu stāvvieta, tiek būvētas vēl divas dzīvojamās ēkas.

2012. gadā kompleksa NCC mājas Rīgā, Biķernieku ielā 160 mājas tika augstu novērtētas konkursā „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2011”. Energoefektivitātes konkursa rīkotājs bija Latvijas Republikas Ekonomikas ministrija, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija un žurnāls Latvijas Būvniecība.

Par SIA NCC Housing

Uzņēmums Latvijā darbojas no 2000. gada.

NCC ir viens no vadošajiem Skandināvijas būvniecības un nekustamo īpašumu nozares uzņēmumiem. Tās galvenais birojs ir Zviedrijā, bet tās pārstāvniecības darbojas Somijā, Norvēģijā, Vācijā, Krievijā, Igaunijā un Latvijā.

Kopš 2000. gada NCC ir uzbūvējusi Latvijā vairākus dzīvojamos projektus: Rūpniecības ielā 9 (Rīgas Klusajā centrā), Upeņu ielā 9., 11., 15. un 17 (projekts Lauras Purvciemā) un Ogres ielā 5 (Rīgas Krasta ielas rajons).

 

Papildu informācija:  

Andra Paškovska

SIA NCC Housing Pārdošanas daļas vadītāja

Tālrunis : +371 26438974

Ceļu būvnieks skaidro, kāpēc Strenču iedzīvotājiem jālauž savas automašīnas, braucot pa bedrēm

08.03.2013

Latvijas iedzīvotājiem ārvalstīs visvairāk īpašumu Krievijā

11.03.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

2

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

3

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

4

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

5

Uzņēmēju pieprasījums pēc pūļa finansējuma Latvijā strauji pieaug

6

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām