Tiesa turpinās vērtēt "Revertas" un "Delfīns partneru" strīdu par aizdevuma līgumu un procentu piedziņu

Rīgas apgabaltiesa šodien plkst.11 paredzējusi skatīt maksātnespējīgās AS "Delfīns partneri" prasību strīdā ar AS "Reverta" par aizdevuma līguma atzīšanu par priekšlīgumu, kā arī iegūtās summas atmaksāšanu.

Nu jau atceltā "Delfīns partneru" administratore Ilze Krasta aģentūrai LETA iepriekš paskaidroja, ka prasība tika iesniegta par 2005.gada nogalē noslēgto aizdevuma līgumu starp abām pusēm un, pēc uzņēmuma domām, nepamatoti samaksātās summas atmaksāšanu.

Savukārt "Revertas" Komunikāciju un mārketinga direkcijas vadītāja Marita Ozoliņa sacīja, ka aizdevums tika dots vairāk nekā 26 miljonu latu (36,99 miljonu eiro) apmērā, par kuru maksātnespējīgais uzņēmums uzbūvēja daudzstāvu ēku Jūrmalā, Rembates ielā 4.

LETA jau ziņoja, ka "Reverta" Augstākās tiesas (AT) kasācijas instancē ir pārsūdzējusi sev nelabvēlīgo spriedumu strīdā ar maksātnespējīgo uzņēmumu arī par parāda piedziņu aptuveni divu miljonu latu apmērā. "Revertas" Komunikāciju un mārketinga direkcijas vadītāja Marita Ozoliņa toreiz pastāstīja, ka "Reverta" kasācijas sūdzībā norādīja - iepriekš AT nelikumīgi balstīja savus secinājumus tikai uz "Delfīns partneru" apgalvojumiem, ka uzņēmums pats sev naudu it kā ir aizdevis, nevis savulaik ieguvis no AS "Parex banka" izsniegtā kredīta.

Kā ziņots, AT Tiesu noraidīja "Revertas" prasību pret uzņēmumu. Arī pirmā instance - Rīgas apgabaltiesa - pērn maijā pilnībā noraidīja "Revertas" prasību.

"Delfīns partneri" par maksātnespējīgu tika atzīta 2010.gada 11.augustā, kad tika izbeigts iepriekš pasludinātais uzņēmuma tiesiskās aizsardzības process. Par administratori toreiz tika apstiprināta Ivita Baumane. Ar prasībām pret uzņēmumu tiesā vērsusies ne tikai "Parex banka", bet arī citas sabiedrības.

Starp "Revertu" un "Delfīns partneriem" domstarpības saasinājās, kad "Delfīns partneri" vainoja banku pusmiljona eiro pazušanā no uzņēmuma konta. "Reverta" naudas zudumu, kā arī kontu atvēršanu bez klienta ziņas noliedza, un bankas pārstāve Ozoliņa biznesa portālam "Nozare.lv" iepriekš uzsvēra, ka "tie ir meli", solot, ka "Reverta" nekavējoties vērsīsies tiesībsargājošās institūcijās savu interešu aizstāvībai.

Kā liecināja portāla "Pietiek.com" rīcībā esošie bankas un tiesvedības dokumenti, banka slepus atvērusi uzņēmumam "Delfīns partneri" jaunus kontus, savukārt no cita šī paša uzņēmuma konta bankā "pazudis" vairāk nekā pusmiljons eiro jeb 350 000 latu.

Toreiz maksātnespējīgās "Delfīns partneri" pilnvarotā pārstāve Ineta Malahovska bija vērsusies Finanšu un kapitāla tirgus komisijā ar iesniegumu, kurā lūgts izvērtēt "Parex" rīcību ar uzņēmuma kontiem un tajos esošajiem finanšu līdzekļiem. Iesniegumā norādīts, ka 2009.gada rudenī, laikā, kad "Parex" jau aptuveni gadu bija valsts pārziņā, no "Delfīns partneru" konta bankā pazuduši 512 263 eiro jeb 360 000 latu, kuri, kā oficiāli norādījusi kredītiestāde, nevis no konta kaut kur pārskaitīti, bet vienkārši "ir izlietoti 17.11.2011. šajā kontā", rakstīja "Pietiek.com".

2011.gada novembrī, kad Krastai pēc viņas pieprasījuma izsniegts kopsavilkums par uzņēmuma aktīvajiem bankas kontiem, kuri jau pārcelti uz banku "Citadele", izrādījies, ka, nevienai uzņēmuma amatpersonai nezinot, "Parex" patvaļīgi jau tiesiskās aizsardzības procesa laikā atvērusi uzņēmumam divus jaunus kontus. Šie konti arī izmantoti uzņēmuma līdzekļu kustībai bez uzņēmuma amatpersonu ziņas.

2010.gada jūlijā "Delfīns partneru" bankas kontā ieskaitīti kredītlīdzekļi 92 482 latu (131 590 eiro) apjomā, kas izlietoti tiesvedībai pret pašu uzņēmumu. Kā izriet no oficiālās dokumentācijas, "Delfīns partneru" amatpersonām nekas arī nav bijis zināms, ka "Parex" uzņēmumam vispār izsniegusi šādu kredītu, rakstīja "Pietiek.com".

Šonedēļ izsolēs pārdodot "Latvijas Krājbankas" īpašumus, atgūti vairāk nekā 345 000 eiro

26.03.2014

Nenotiek arī trešā Ķemeru sanatorijas izsole

27.03.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

2

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

3

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

4

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

5

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

6

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

City24 redaktora izvēle

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā