Dombrovskis: Lēmumi par uzturēšanās atļaujām būtu jāpieņem ne tik lielu emociju iespaidā

Politiķiem lēmumi par termiņuzturēšanās atļauju piešķiršanu būtu jāpieņem ne tik lielu emociju iespaidā, šodien konferences "Kā attīstīsies nekustamā īpašuma tirgus Latvijā?" atklāšanā sacīja ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis (RP).

"Patlaban ir zināmas bažas, ka politisku iemeslu dēļ investīciju slieksnis, kas nepieciešams uzturēšanās atļaujas saņemšanai, tiek celts gandrīz divas reizes. Šāda lēmuma ietekme ir grūti prognozējama," sacīja Dombrovskis.

Viņš piebilda, ka patlaban Krievijas un Ukrainas konflikta iespaidā izskan arī priekšlikumi pārtraukt termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanu, vismaz Krievijas pilsoņiem. "Jau uz sliekšņa dubultošanu skatāmies ar bažām, tāpēc vēlētos, lai lēmumi, kas skar šo jomu, tiktu pieņemti ne tik lielu emociju iespaidā," sacīja Dombrovskis.

Ekonomikas ministrs uzsvēra, ka termiņuzturēšanās atļauju programma ir viens no iemesliem, kāpēc cilvēki, vismaz būvniecības nozarē, ir saglabājuši darba vietas un nav devušies strādāt uz ārzemēm.

Kā ziņots, Valsts prezidents Andris Bērziņš pērnruden Saeimai nosūtīja atpakaļ Imigrācijas likuma grozījumus, prasot to otrreizēju caurlūkošanu.

Likumā bija paredzēts noteikt, ka ārzemniekam ir tiesības pieprasīt termiņuzturēšanās atļauju uz ne vairāk kā pieciem gadiem, ja viņš valsts budžetā ir veicis iemaksu 50 000 eiro. Bija iecerēts ieviest kvotas, paredzot, ka šogad apmaiņā pret termiņuzturēšanās atļaujām varēs veikt ne vairāk par 700 darījumu par nekustamā īpašuma iegādi ar vērtību virs 150 000 eiro un vēl 100 darījumus gadā virs 0,5 miljoniem eiro (351 000 latu). Ja darījumu skaits virs 0,5 miljoniem eiro pārsniegs 100, to varēs papildināt uz tās kvotas rēķina, kas paredzēta darījumiem no 150 000 eiro. Savukārt 2015. un 2016.gadā šādu darījumu skaits samazinātos attiecīgi līdz 525 un 350, kā arī katru gadu vēl uzturēšanās atļaujas varētu piešķirt par 100 darījumiem virs 0,5 miljoniem eiro.

2010.gada vidū tika pieņemti un stājās spēkā grozījumi Imigrācijas likumā, ļaujot ārzemniekiem un viņu ģimenes locekļiem iegūt termiņuzturēšanās atļaujas Latvijā pret investīcijām šeit esošā nekustamajā īpašumā vai uzņēmumā vai arī pret noguldījumu bankā. Kopš 2010.gada 1.jūlija ir spēkā kārtība, ka Latvijā termiņuzturēšanās atļaujas var iegūt trešo valstu pilsoņi, kuri Rīgā, Rīgas plānošanas reģionā vai republikas pilsētās iegādājušies vienu vai vairākus nekustamos īpašumus vismaz par 100 000 latu vai citur Latvijā par 50 000 latu.

 

Februārī būvniecības izmaksas samazinājās par 0,3%; gada laikā samazinājums par 0,1%

28.03.2014

Banku nekustamā īpašuma uzņēmumi atrodas sava dzīves cikla beigu fāzē

28.03.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

2

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

3

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

4

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

5

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

6

Uzņēmēju pieprasījums pēc pūļa finansējuma Latvijā strauji pieaug

City24 redaktora izvēle

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē