Banku nekustamā īpašuma uzņēmumi atrodas sava dzīves cikla beigu fāzē

Krīzes gados banku izveidotie nekustamā īpašuma uzņēmumi patlaban jau atrodas sava dzīves cikla beigu fāzē un divu līdz piecu gadu laikā varētu iziet no tirgus, šodien konferencē "Kā attīstīsies nekustamā īpašuma tirgus Latvijā?" sacīja uzņēmumu vadītāji.

"Swedbank" grupas uzņēmuma "Ektornet Management Latvia" valdes priekšsēdētājs Andris Kovaļčuks informēja, ka "Ektornet" īpašumu portfelis 2012.gada beigās bija 185 miljoni eiro, bet 2013.gada beigās tas bija sarucis līdz 93 miljoniem eiro.

"Ņemot vērā, ka savulaik portfelis sasniedza arī 250 miljonus eiro, varu apgalvot, ka esam darbības pēdējā fāzē. Protams, matemātiski nevar tā rēķināt. Ja jau gada laikā esam portfeli samazinājuši uz pusi, tad šī gada laikā pārdosim visus īpašumus. Īpašumi ir dažādi, citi vēl ir pirkšanas procesā, citiem ir tiesvedība," skaidroja Kovaļčuks.

Viņš piebilda, ka gadījumā, ja tirgus saglabāsies tāds, kāds tas ir patlaban, tad "Ektornet" no tirgus varētu iziet divu trīs gadu laikā.

"SEB bankas" nekustamo īpašumu uzņēmuma "Latectus" valdes priekšsēdētājs Ģirts Grīnbergs informēja, ka "Latectus" īpašumu portfelis 2013.gada beigās bija 140 miljoni eiro, tāpēc visu īpašumu pārdošanai būs nepieciešami vismaz pieci gadi.

"Pārdošanā bijām lēnāki nekā "Ektornet". Tomēr arī "Latectus" aktīvais īpašumu pirkšanas periods ir beidzies, un tagad nodarbojamies ar īpašumu sakārtošanu, pabeigšanu, labiekārtošanu un pārdošanu," sacīja Grīnbergs. Viņš piebilda, ka uzņēmumam nav izvirzīts konkrēts termiņš, līdz kuram jāiziet no tirgus.

"ABLV" grupas nekustamo īpašumu uzņēmuma "Pillar" valdes priekšsēdētāja Ieva Valtere norādīja, ka "Pillar" stratēģija ir nedaudz savādāka un uzņēmums plāno kļūt par nekustamo īpašumu attīstītāju. Lielākais izaicinājums ir pilsēta pilsētā jeb projekts "New Hanza City", kuru plānots pabeigt līdz 2033.gadam.

"Pillar" patlaban pieder īpašumu portfelis 65 miljonu eiro apmērā. Valtere norādīja, ka iepriekšējos piecus gadus uzņēmums pārsvarā nodarbojās ar krīzes seku pārvarēšanu, bet pēdējos divos gados jau vairāk pievēršas projektu attīstīšanai.

Arī "DNB" grupas nekustamo īpašumu uzņēmuma "Salvus" pārstāvis Ģirts Zālītis norādīja, ka uzņēmumam nav noteikts termiņš, līdz kuram jāpārdod visi īpašumi, bet jau patlaban īpašumi vairāk tiek pārdoti, nevis pirkti. "Salvus" īpašumu portfelis esot starp "Pillar" un "Ektornet" portfeļiem, taču precīzu summu Zālītis neatklāja.

Banku nekustamo īpašumu uzņēmumu vadītāji, izņemot Valteri, norādīja, ka uzņēmumu plānos nav pievēršanās īpašumu apsaimniekošanas vai attīstīšanas biznesam, bet mērķis ir to pārdošana un iziešana no tirgus.

Dombrovskis: Lēmumi par uzturēšanās atļaujām būtu jāpieņem ne tik lielu emociju iespaidā

28.03.2014

Bankas: Hipotekāro kreditēšanu apdraud nestabila juridiskā un biznesa vide

28.03.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

2

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām

3

VESTABALT uzsāk dzīvokļu iepriekšpārdošanu elitārajā dzīvojamā namā Ausekļa ielā 14

4

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

5

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

6

Jasmine Garden izsludina Ziemassvētku akciju pēdējiem septiņiem dzīvokļiem. Īpašas dāvanas pircējiem!

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām