2014.gadā nomas maksas pieaugs nebūtiski

2014. gada marta mēnesī brīvo telpu īpatsvars Rīgas populārākajās tirdzniecības ielās nepārsniedza 6 %, sastādot aptuveni 4 700 m2. Brīvas lielākoties ir telpas, kurām īpašnieku prasītā nomas maksa ir būtiski augstāka par to, kādu ir gatavi maksāt nomnieki, vai telpas ar sarežģītu, tirdzniecībai nepiemērotu plānojumu. Vislielākais pieprasījums arvien saglabājas telpām līdz 100 m², kuras atrodas pilsētas centra un Vecrīgas aktīvajās vietās ar intensīvu gājēju plūsmu: Tērbatas, Kr. Barona, Kaļķu u.c. ielās.

2014. gada 1. ceturksnī tirdzniecības telpu nomā bija novērojama mazāka nomnieku mainība un vienmērīgs nomas maksu pieaugums 5-10 % robežās, salīdzinot ar 2013. gada 2. pusgadu. Nomas maksas straujāk pieauga telpām līdz 100 m2 aktīvās vietās ar intensīvu gājēju plūsmu un augstu pirktspēju. Tirdzniecības telpām ar platību lielāku kā 150 m2 nomas maksas būtiski nav mainījušās. Arvien vairāk palielinās nomas maksu atšķirība starp TOP vietām un mazāk pieprasītām vietām (šķērsielām, vietām ar mazu gājēju plūsmu).

”Kivi Real Estate” komercnodaļas vadītājs Ivars Gorbunovs norāda: „Šobrīd augstākas nomas maksas par labākajām atrašanās vietām ir spējīgi maksāt sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumi un uzņēmumi, kuru produkts vai pakalpojums ir ar augstu pievienoto vērtību un ir piemērots plašai mērķa auditorijai.” 2013.gada pēdējā ceturksnī un 2014.gada pirmajos mēnešos  pastiprinātu interesi par Rīgu izrāda starptautiskas apģērbu ķēdes. Latvijā un Baltijā pārstāvētie apģērbu tirgotāji iegādājas jaunu zīmolu franšīzes.

2013.gada laikā nomas maksu pieaugums ir apsteidzis ekonomikas izaugsmi, līdz ar to tās ir teju sasniegušas savu maksimālo līmeni un pie pašreizējas pirktspējas un pieprasījuma no nomnieku puses nomas maksu pieaugums 2014.gadā nav sagaidāms.

Patlaban tirdzniecības telpām līdz 75 m² atkarībā no telpu plānojuma un atrašanās vietas nomas maksās svārstās no 20,00 līdz 50,00 EUR par m² pilsētas centrā un no 35,00 līdz 55,00 EUR par m² Vecrīgā. Tirdzniecības telpām no 75 līdz 150 m² nomas maksas svārstās no 16,00 līdz 25,00 EUR par m² pilsētas centrā un no 20,00 līdz 50,00 EUR par m² Vecrīgā.

Sāksies pasaulē augstākās koka mājas būvniecība

03.04.2014

alt

SIA Salvus uzsāk pārdot kvalitatīvus dzīvokļus ar pilnu apdari projektā “Liepu nams” Graudu ielā, Rīgā

03.04.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

2

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

3

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

4

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

5

Uzņēmēju pieprasījums pēc pūļa finansējuma Latvijā strauji pieaug

6

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām